PDA

Zobacz pełną wersję : Dodawanie artykułów przez użytkowników - Joomla! 1.7



Shampooner
17-09-2011, 20:34
Witam,
Szukam dodatku do Joomla! 1.7 który umożliwiłby dodawanie artykułów przez zarejestrowanych użytkowników. Wiem, że już takie tematy pojawiały się na forum, ale chyba żaden nie dotyczył Joomli! 1.7.
Pozdrawiam.

nikszal
17-09-2011, 20:58
Przez zarejestrowanych użytkowników czy użytkowników o ciut większych uprawnieniach?

W Joomla 1.7 możesz dowolnie nadawać uprawnienia użytkownikom, więc nie wiem po co szukasz jakiegoś dodatkowego wodotrysku.
Po co chcesz wyważać otwarte drzwi?

Shampooner
17-09-2011, 21:50
Dzięki za informację.
Jednak chciałbym trochę zmodyfikować standardowe dodawanie artykułu. Masz może jakieś przydatne linki lub powiesz gdzie szukać?
Pozdrawiam.

nikszal
17-09-2011, 21:55
Jednak chciałbym trochę zmodyfikować standardowe dodawanie artykułu. Masz może jakieś przydatne linki lub powiesz gdzie szukać?
Pozdrawiam.
A możesz mnie oświecić co rozumiesz pod pojęciem 'zmodyfikować' ? Tzn. co, artykuł sam ma się napisać?

Na pozostałą część problemu pewnie coś znajdziesz na JED http://extensions.joomla.org

Shampooner
17-09-2011, 23:40
Nie wiem czy to możliwe, ale chciałem dodać i usunąć parę pól tekstowych.
Pozdrawiam.

nikszal
18-09-2011, 01:07
Przywyknij do jaśniejszego wyrażania swych myśli, bo ja nie siedzę w Twojej głowie i nie wiem o czym myślisz.
Jakie znów pola tekstowe wynalazłeś przy dodawaniu artykułu?

Shampooner
18-09-2011, 11:13
Chciałbym praktycznie zmienić całkiem formularz wysyłania artykułu. Chcę dodać obowiązkowe do wypełnienia pole tekstowe, w którym wpisywałoby się jakąś treść (np. miejscowość). Chciałbym usunąć pola tekstowe aliasów, wyboru języka, rozpoczynania publikacji artykułu oraz zawęzić wybór kategorii. Czy w ogóle jest możliwa edycja standardowego wysyłania artykułu z poziomu administracyjnego Joomli?
A orientujesz się może czy komponent typu BreezingForms może posłużyć do tworzenia formularza dodawania artykułu.
Dopiero zaczynam więc proszę o wyrozumiałość :zagubiony:.
Pozdrawiam

zwiastun
18-09-2011, 11:31
Dopiero zaczynam więc proszę o wyrozumiałość :zagubiony:.
Ale skoro dopiero zaczynasz, to dlaczego zaczynasz od burzenia tego, co jest - nie znasz systemu, nie rozumiesz jego działania, zależności, więc pewno najpierw trzeba by poznać.
Informacje, których nie chcesz wyświetlać, można wyłączyć w konfiguracji.
Opcji, których nie chcesz ustawiać, można nie ustawiać.
Jeśli chcesz poszerzać o dodatkowe pola informacji, zainteresuj się rozwiązaniami CCK (np. K2, Flexi Content)

Shampooner
18-09-2011, 18:43
Ok, dzięki za informacje

---------- Post dodany o 16:43 ---------- Poprzedni post był o 12:03 ----------

Znacie jakieś dobre poradniki do K2?

PeFik
18-09-2011, 22:07
Rzuć okiem na mój wpis i drugie w kolejności rozszerzenie: http://www.gavickmagazine.com/home/item/333-new-extensions-for-j17-worth-recommending.html
Powinno bardzo pomóc twoim redaktorom, jak i Tobie. Poza tym jest za FREE!