PDA

Zobacz pełną wersję : sobi2/pro - pytanie do znawców dodatku



joe
17-09-2011, 23:33
Witam
mam obecnie katalog firm zrobiony na zasadzie artykułów (wszystkie firmy z jednego działu w jednym artykule) chciałem przejść na sobi tylko nie bardzo wiem, który i z jakimi dodatkami wybrać
Każdy wpis powinien zawierać:
- podstawowe dane (nazwa, adres, kontakt, www)
- mapa
- klikalne ikonki branż (np sklep rowerowy "X" prowadzi sprzedaż rowerów, akcesoriów, odzieży, serwis - wiec powinien mieć 4 klikalne ikonki jako odnośniki do danej "branży"- coś w stylu SobiRestara (http://sobipro.sigsiu.net/download/templates/156-SobiRestara) tylko, że tamte nie są klikalne)
- zdjęcie profilowe
- galeria, kolejne zdjęcia
- głosowanie / ocenianie firmy
-komentarze
część opcji ma być dostępna do samodzielnego dodawania, a część tylko przeze mnie (mapa, więcej niż 3 kategorie, galeria/dodatkowe zdjęcia)

niektóre firmy będą dodawane nawet do kilkunastu różnych kategorii - jest to możliwe??
czy możliwe jest ustawienie podkategorii (rowery-rowery; rowery- serwis; rowery-odzież itp, itd czy każda kategoria musi być oddzielna??)
będę wdzięczny za podpowiedź co wybrać, oszczędzi mi to znacznie pracy z testowaniem
nie pracowałem jeszcze na sobi, więc jeżeli uważacie, że powinienem coś jeszcze doinstalować to również proszę o sugestie (wpadła mi teraz do głowy wyszukiwarka )
z góry dzięki,
pzdr/joe

joe
20-09-2011, 18:02
może jednak ktoś podpowie - czy w/w funkcje znajdę w sobiPro

zwiastun
20-09-2011, 18:10
Czy spróbowałeś się zapoznać z opisem rozszerzenia Sobi2 i SobiPro? Czy obejrzałeś przykładowe dane? Można z nich bez trudu odczytać odpowiedzi na Twoje pytania. Chętnie zaoszczędzimy Ci "pracy z testowaniem", ale też prosimy, byś oszczędzał nasz czas, nie angażując naszej uwagi na łatwe do uzyskania odpowiedzi.

joe
20-09-2011, 18:30
tak byłem na stronach demo, na zapleczu również, czytałem opisy dodatków wersji pro (może nie do końca wszystko zrozumiałem ale czytałem ;) ) , nie czytałem opisów dodatków wersji 2 bo jest ich za dużo,
- nie instalowałem i nie testowałem z prostej przyczyny - chcę użyć wersji pro, ale nie wiem czy obecne dodatki spełnią moje oczekiwania, a szkoda mi kasy na testy

zadowoli mnie prosta odpowiedz:
1. bierz pro
lub
2. bierz 2

a jak ktoś do odpowiedzi nr 2 doda nazwy dodatków to super, jak nie to będę szukał

zwiastun
20-09-2011, 18:36
No tak, a potem okaże się, że nie ma albo nie potrafisz dotrzeć do jakiejś konkretnej funkcji, o której zapomniałeś wspomnieć, albo okaże się, że czytający rozumiał z Twojego tekstu coś innego, niż Ty chciałeś powiedzieć, i będziesz mieć pretensje, że Ci udzielono złej porady. Zadaj pytania o rzeczy, których nie widać - wtedy uzyskasz odpowiedź, choćby dlatego, że jest na forum i autor projektu. Ale jeśli będzie Ci miał odpowiadać na pytania typu, czy da się "podstawowe dane" czegoś wpisać, czy da się fotkę lub kilka fotek zamieścić, to nie sądzę, że będzie chciał tracić czas!

joe
20-09-2011, 18:49
zgadzam się z Tobą, większość odpowiedzi na moje pytanie "widać gołym okiem", więc zapomnijmy o pierwszym poście,
nowe pytanie:
czy w sobi pro będę mógł ustawić klikalne ikonki branż (np sklep rowerowy "X" prowadzi sprzedaż rowerów, akcesoriów, odzieży, serwis - wiec powinien mieć 4 klikalne ikonki jako odnośniki do danej "branży"- coś w stylu SobiRestara (http://sobipro.sigsiu.net/download/templates/156-SobiRestara) tylko, że tamte nie są klikalne)?

z góry dzięki,
pzdr/joe

neo_fox
20-09-2011, 19:27
czy w sobi pro będę mógł ustawić klikalne ikonki branż (np sklep rowerowy "X" prowadzi sprzedaż rowerów, akcesoriów, odzieży, serwis - wiec powinien mieć 4 klikalne ikonki jako odnośniki do danej "branży"- coś w stylu SobiRestara (http://sobipro.sigsiu.net/download/templates/156-SobiRestara) tylko, że tamte nie są klikalne)?


To zależy od chęci i umiejętności.
W moim przekonaniu dodanie kilku nowych ikon to prosta sprawa ale dla kogoś innego może to być poważne wyzwanie ;)
Sobi2, jeśli nie ma naprawdę konieczności, raczej bym sobie odpuścił bo już tego komponentu nie będziemy dalej rozwijać.
Poza tym Sobi2 pod Joomla! 1.7 nawet nie ma

joe
20-09-2011, 19:52
chęci są, a umiejętności zobaczymy :) myślałem, że macie gotowy dodatek - może warto go zrobić :zmieszany:
oki biorę się za wersje pro
mam jeszcze jedno pytanie - czy w mogę uzupełnić dane na localu, a potem przenieść wszystko do istniejącego portalu?

neo_fox
20-09-2011, 19:54
chęci są, a umiejętności zobaczymy :) myślałem, że macie gotowy dodatek - może warto go zrobić :zmieszany:

Problem polega na tym że ja nawet za bardzo nie wiem o co Ci konkretnie chodzi.



mam jeszcze jedno pytanie - czy w mogę uzupełnić dane na localu, a potem przenieść wszystko do istniejącego portalu?

Do tego świetnie nadaje się Akeeba Backup ;)

joe
20-09-2011, 20:18
Problem polega na tym że ja nawet za bardzo nie wiem o co Ci konkretnie chodzi.
4386o coś takiego, screen z sobi.pro z joomla umieszczonej w: Open Source | Software | Communications | Computers and Internet (zamiast linków textowych mają być klikalne ikonki - kolor niebieski)


Do tego świetnie nadaje się Akeeba Backup ;) chodzi mi o to, że portal już istnieje, a ja będę chciał przenieść z locala tylko i wyłącznie zawartość sobipro, i wgrać ją do istniejącego już portalu, a nie całą stronę