PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla jako drugie po forum



halley
23-11-2006, 20:48
Witajcie jestem tu pierwszy raz więc witam. Moje pytanie jest chyba proste ale wolę się upewnić. Mianowicie, prowadzę forum by Przemo i chciałbym mimo wszystko mieć portal, który jest niezależny od forum i z nim nie zintegrowany. Mój pomysł jest taki zrobiłem sobie subdomenę portal.nazwa.pl i teraz czy przeprowadzając instalację joomla będę mógł ją zrobić w tym foderze aby mi się nie gryzła zwłaszcza index.php z forum. No i jak to sensownie zrobić aby nie mieć problemów.

Serwer mam komercyjny domeną pl wiec z sql i php nie ma problemu.
Będę wdzięczny za rady dla newbie :)

dawkak
23-11-2006, 21:14
Jeżeli dobrze zrozumiałem to musisz oczywiście prócz założenia nowej bazy pod joomla także jeżeli masz możliwość: zrób sobie nowe konto ftp pod tą subdomenę i tam wgrywasz pliki

sogo
23-11-2006, 22:36
w katalogu poblic_html utwórz katalog np. forum, wgraj tam pliki forum i zainstaluj je uprzednio tworząc mu bazę. Utworzoną subdomę skieruj na katalog w którym jest forum. Adres do forum będzie następujący:
www.subdomena.domena.pl (http://www.subdomena.domena.pl) lub www.domena.pl/forum (http://www.domena.pl/forum)
pozdr.

halley
23-11-2006, 23:01
Forum jest jako główne więc to joomlę będę wgrywał jako drugą, ale zasada pewnie ta sama? :)
Tworząc subdomenę portal.domena.pl Automatycznie na ftp powstał folder z tą nazwą. Więc tego się będę trzymał.
Teraz zrobić bazę dla joomla i będę działał. :)

Viking
24-11-2006, 00:34
powinieneś mieć osobne katalogi dla forum i dla Joomla! osobne bazy nie są konieczne, jeśli będziesz chciał kiedyś zintegrować portal i forum to nawet lepiej żebyś miał jedną, jeśli nie wygodniej chyba mieć osobne. ...a domeny - jedna do jednego druga do drugiego katalogu.

halley
24-11-2006, 16:21
Sytuacja wygląda następująco.
Mam w 3 miejscach problem

Register Globals:: OFF: ON
allow_url_fopen OFF ON
short_open_tag OFF ON

Pisałem do admina serwera, ale powiedział, ze tego zmienić nie może bo innym by popsuł strony. Zalecił dorobienie pliku php.ini z takimi wartościami

allow_url_fopen = OFF
short_open_tag = OFF
Register Globals = OFF

Więc zrobiłem. Zalecił wstawić go do katalogu gdzie jest joomla. Niestety plik instalacyjny wciąż pokazuje te błędy :/ Co robić?

Viking
24-11-2006, 16:29
napisac do admina że zrobiłeś jak powiedział i nie działa - może plik trzeba umiescić gdzie indziej - admin powinien Ci powiedzieć co i jak

halley
24-11-2006, 16:58
Mimo pokazywanych błędów zacząłem instalować i poszło. Jak narazie niemam żadnych błędów, więc chyba jest ok. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli :)

Viking
24-11-2006, 19:03
register globals ma poważny wpływ na bezpieczeństwo