PDA

Zobacz pełną wersję : boty rejestrujące się na forum



frater
18-09-2011, 22:22
Witam
Na mojej stronie w ostatnim czasie zaczęły rejestrować się boty - plaga nie nadarzam ich usuwania.
Przeczytałem na forum ze najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzić przy rejestracji kody capcha.
Jak przeczytałem tak zrobiłem, zainstalowałem więc SecurityImages. Odpowiednio go skonfigurowałem, aby przy rejestracji ładnie wyświetlał się obrazeczek.
Jednak to nie ma żadnego skutku, boty nadal atakują moją stronę.
help...

zbig1972
18-09-2011, 22:34
Zainstaluj EasyCalcCheck PLUS (http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-security/captcha/11964). U mnie sprawdza sie rewelacyjne. Praktycznie jest dla botów nie do przejścia. Mam go od roku i ani jeden boot mi nie założył konta.

frater
18-09-2011, 22:47
Sprawdze, jak polecasz to skonfigurować?

zbig1972
18-09-2011, 22:53
Ja używam konkretnego zapytania jako zagadki. Proszę wszystkich Polaków o wpisanie jednego konkretnego słowa jako odpowiedzi. Od roku zagadka ma tę sama odpowiedź, a booty nie połapały się zupełnie. Jednakże program ma dużo więcej opcji. Fajne są działania matematyczne, ale jak się zorientowałem, ze nawet Polacy nie potrafili podać SUMY 2+3 to odpuściłem.

frater
19-09-2011, 00:35
dzięki wielkie, bardzo pomogłeś, cały wieczór już nie pojawił mi sie ani jeden bot:) to narazie sukces, zobaczymy jak bedzie pozniej, polecam ten dodatek wszystkim majacych podobny problem