PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuję pomocy ze zmianą tła i czcionki



lukaszwol
19-09-2011, 01:04
Cześć, chciałbym się Was zapytać czy znacie może jakiś moduł, który pozwoli na zmianę kolorów strony (w trakcie przeglądania) na inne? Konkretnie mam na myśli na czarne tło i żółte litery (miałaby być to wersja strony dla niedowidzących).
Wszelkie inne "czary" także mile widziane :)

Pozdrawiam

zwiastun
19-09-2011, 01:43
Takich czarów to nie ma - szablon dla niedowidzących trzeba zaprojektować. I potrzebna do tego dobra znajomość rzeczy (aktualnie jest to o 90% łatwiejsze, niż jeszcze 2-3 lata wstecz)

PeFik
19-09-2011, 08:08
Osobny styl CSS + przełącznik. Max 2 godziny pracy, a jakże pożyteczny efekt.

Czarny mary, czyli na skróty, wybacz... ale jakbyś znał się na budowaniu stron www (nawet tych zwykłych), to byś coś niecoś wiedział.

lukaszwol
20-09-2011, 01:51
Cześć, właśnie się nie znam, dlatego też pytam :) Widziałem wiele modułów do joomli, dotyczących różnych tematów, dlatego też pomyślałem, że może jest i taki :)

@PeFik - jakbyś mógł mi napisać jak się robi taki przełącznik - będę bardzo wdzięczny.

---------- Post dodany o 23:51 ---------- Poprzedni post był o 20:12 ----------

chciałbym tylko dodać, że nie zarabiam na tym co tworzę. mamy ze znajomymi fundację, w związku z czym wszystko póki co robimy sami - w tym i stronę. staramy się walczyć z wykluczeniem w dostępie do zasobów - stąd pomysł wersji dla niedowidzących. zacząłem tworzyć nową stronę - http://grejpfrut.cba.pl/ , póki co na darmowym serwerze. będziemy naprawdę bardzo wdzięczni za pomoc w napisaniu żółto-czarnej wersji. w zamian możemy wysłać torby-kubki fundacyjne ;) - tylko proszę nie traktować tego jako przekupstwo :P

PeFik
20-09-2011, 09:49
Hej, oooo kolejna fundacja, Joomla to chyba podstawowy cms wszystkich polskich fundacji.

A tak serio, w Joomla można ustawić odrębny szablon dla dowolnej pozycji menu.

Teraz trzeba zatem zrobić - nowy szablon bazując na tym, odwrócić kolory (ręcznie).
A potem przypisać do menu - wtedy zyskasz link. Teraz wystarczy go wstawić np. na sztywno do szablonu, już moduł nie jest potrzebny, zresztą tak macie(?).

p.s.
Jakby co napisz, za ładny kubek coś tam pomogę.