PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja JCE - pomocy



czipi26
19-09-2011, 11:09
Witam. Chcialem dzisiaj zainstalowac komponent JCE i podczas instalacji nie zaleznie czy instaluje z pakietu .zip czy z FTP wyskakuje mi nastepujący błąd:

Komponent Zainstaluj: DB function failed with error number 2006
MySQL server has gone away SQL=INSERT INTO jos_components VALUES( 0, 'JCE', 'option=com_jce', 0, 0, 'option=com_jce', 'JCE', 'com_jce', 0, 'components/com_jce/media/img/menu/logo.png', 0, '', 1 )
SQL = INSERT INTO jos_components VALUES( 0, 'JCE', 'option=com_jce', 0, 0, 'option=com_jce', 'JCE', 'com_jce', 0, 'components/com_jce/media/img/menu/logo.png', 0, '', 1 )JFTP::delete: Bad responseJFTP::delete: Bad responseError Loading ModulesMySQL server has gone away SQL=SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params FROM jos_modules AS m LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm ON mm.moduleid = m.id WHERE m.published = 1 AND m.access <= 2 AND m.client_id = 1 ORDER BY position, ordering co moze być powodem? wyczytalem gdzies zeby wylaczyc w konfiguracji obsluge FTP gdy wylaczylem wyskakuje mi blad 502

PeFik
19-09-2011, 11:10
a którą wersje JCE ?
Czy miałeś wgraną wcześniejszą wersje JCE ?
gdzie masz hosting ?
Czy inne komponenty instalują się poprawnie ?

czipi26
19-09-2011, 11:20
jest to wersja JCE 2.0.14.. nie wgrywałem wcześniej wersji JCE sprawdzałem tabele w MySQL i nie mam żadnej tabeli dotyczącej com_jce.

hosting jest na cba.pl

Inne komponenty do tej pory instalowały się bez problemu.. a stronka ma juz z 1,5 roku

omen1989
19-09-2011, 12:49
kup hosting:)

czipi26
19-09-2011, 13:04
kup hosting:)
strona ta nie potrzebuje płatnego hostingu.. bo to tylko dla siebie i dla znajomych

omen1989
19-09-2011, 13:05
ale hostingi są już na tyle tanie, że nie wiem czy jest sens aby pchać się w darmówki...

czipi26
19-09-2011, 13:13
jaki polecasz? zalozenie to grosze tylko pozniej odnowienie jest drozsze

omen1989
19-09-2011, 13:21
nieprawda, założenie i przedłużenie hostingu to tyle samo. Przedłużenie domeny zazwyczaj jest droższe a to już inna sprawa. Najtańszy jaki znalazłem to chyba: szybki-serwer.pl ale polecam tylko w ostateczności. Kilka stron mam w ovh i nie narzekam. Ostatnio też jedną założyłem na wedb, tylko tam masz domyślnie php 4.coś tam, i sam zmieniasz na php5. Jednakże może jeszcze sie da coś zrobić

michula
17-12-2011, 21:00
Mam taki sam problem. czipi26 - znalazłeś rozwiązanie? Może ktoś inny pomoże? Z góry dziękuję. Przy instalacji JCE wyskakuje mi taki błąd:



Komponent Zainstaluj: DB function failed with error number 2006
MySQL server has gone away SQL=INSERT INTO jos_components VALUES( 0, 'JCE', 'option=com_jce', 0, 0, 'option=com_jce', 'JCE', 'com_jce', 0, 'components/com_jce/media/img/menu/logo.png', 0, '', 1 )
SQL =
INSERT INTO jos_components VALUES( 0, 'JCE', 'option=com_jce', 0, 0, 'option=com_jce', 'JCE', 'com_jce', 0, 'components/com_jce/media/img/menu/logo.png', 0, '', 1 )
JFTP::delete: Bad response
JFTP::delete: Bad response
Error Loading ModulesMySQL server has gone away SQL=SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params FROM jos_modules AS m LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm ON mm.moduleid = m.id WHERE m.published = 1 AND m.access <= 2 AND m.client_id = 1 ORDER BY position, ordering