PDA

Zobacz pełną wersję : Dodawanie artykułów przez użytkowników



Meler
20-09-2011, 20:36
Witam. Poszukuje pluginu który pozwoli na dodawanie artykułów przez zwykłych użytkowników lub umożliwi osobie dostęp w zapleczu tylko do opcji tworzenia artykułów itp.

Zaznaczam że plugin musi być darmowy

zwiastun
20-09-2011, 20:38
Zapoznaj się, proszę z możliwościami Joomla 1.7. Nie potrzebujesz żadnych "pluginów", aby użytkownicy witryny mogli umieszczać w niej artykuły.

Meler
20-09-2011, 20:52
Szukałem i niestety nigdzie w panelu nie mogę znaleźć takiej opcji a użytkownicy nie maja żadnego przycisku nawet po ustawianiu im grupy Editor

zwiastun
20-09-2011, 21:38
Oprócz samodzielnego szukania na zapleczu, w którym opcji jest setki, wiec może być trudno znaleźć, są jeszcze inne metody poszukiwań - i dużo prostsze: lektura książki, lektura materiałów opublikowanych w Internecie, np. w naszej Bibliotece, udział w kursie, obejrzenie kursu video...

PeFik
20-09-2011, 21:52
A dodałeś odpowiednią pozycje do menu ?

Oprócz w/w opcji jakie podał @Zwiastun, możliwe są także korepetycje online z Joomla, prowadzi je kilka osób - w tym ja (http://blog.elimu.pl/uslugi/).

wezykowski
29-03-2012, 12:21
Przemyśl jeszcze kwestię, czy prawo do tworzenia artykułów chcesz dać wszystkim zarejestrowanym użytkownikom czy tylko niektórym? I czy mają mieć dostęp do zaplecza czy może wystarczyłoby jak tworzyliby artykuły od strony frontowej jak proponuje PeFik?

przemek2300
30-03-2012, 14:33
Ja mam joomlę 2.5 i mimo że zrobiłem link w menu i nawet nadałem uprawnienia superuser dla użytkownika to i tak link dodaj artykuł na str frontowej nie działa. Jest tylko komunikat że brak uprawnień mimo że są nadane.

ramiro
30-03-2012, 16:18
Oprócz w/w opcji jakie podał @Zwiastun, możliwe są także korepetycje online z Joomla, prowadzi je kilka osób - w tym ja (http://blog.elimu.pl/uslugi/).
Cóż za skromność ;)


Ja mam joomlę 2.5 i mimo że zrobiłem link w menu i nawet nadałem uprawnienia superuser dla użytkownika to i tak link dodaj artykuł na str frontowej nie działa. Jest tylko komunikat że brak uprawnień mimo że są nadane.
Dodałeś uprawnienia również do publikacji?

wezykowski
30-03-2012, 23:30
Dodałeś uprawnienia również do publikacji?

A to po co? Aby użytkownicy mogli dodawać artykuły na stronie wcale nie potrzebują mieć uprawnień do publikacji. No chyba, że chciałbyś mieć trochę spamu w swoim serwisie.

ramiro
30-03-2012, 23:56
A to po co? Aby użytkownicy mogli dodawać artykuły na stronie wcale nie potrzebują mieć uprawnień do publikacji. No chyba, że chciałbyś mieć trochę spamu w swoim serwisie.
Domyślnie zarejestrowani użytkownicy mają możliwość wysyłania artykułu bez publikowania na witrynie. Jednak jeśli prowadzisz witrynę, gdzie powiedzmy każdy użytkownik prowadzi własnego bloga, a masz tych użytkowników trochę, to nie realne jest czytanie i publikowanie ręcznie wszystkich treści.