PDA

Zobacz pełną wersję : Problem logowania do zaplecza po zmianie katalogu joomli



uniu78
20-09-2011, 20:13
Witam, oczytałem się o problem z logowanie na zaplecze, ale nie znalazłem rozwiązania. Biorąc pod uwagę fakt że wiem dokładnie kiedy zaczął się problem postanowiłem rozpocząć nowy temat.

Joomle zainstalowałem do folderu roboczego (new) na serwerze. Po wykonaniu prac przekopiowałem wszystkie pliki na dysk i wrzuciłem z powrotem na ten sam serwer tylko folder wyżej, do głównego folderu.

Mogę logować się na zaplecze z katalogu /new/administrator, ale nie mogę zalogować się na głównej stronie /administrator.

Problem po wpisaniu właściwego loginu i hasła (takie samo jest w drugiej kopi na tym serwerze) odświeża tylko stronę. Muszę zalogować się na roboczym zapleczu (/new/administrator) i w URL-u usunąć /new/.

Baza jest ta sama, ścieżki w configuration.php są ustawione bez podfolderu /new/. Katalog TMP i LOG mają ustawione 755.

Co może być przyczyną. Dodam że nigdy nie miałem podobnego problemu, przy podobnym scenariuszu. Może ktoś pomóc?

trzepiz
20-09-2011, 22:51
a jak ustawisz live_site w configuration.php na pełny adres twojej strony to co się dzieje


np: http://jakas_moja_strona.pl

PS: podczas sprawdzania użyj innej przeglądarki lub wyczyść cache przeglądarki z której korzystasz ..

uniu78
21-09-2011, 08:31
ustawiłem live_site , nie pomogło

Cache czyszczony, próbowałem z różnych komputerów i różnych przeglądarek i również nie pomogło. Jakieś inne pomysły?

trzepiz
21-09-2011, 08:49
Co może być przyczynąPróbowałeś jeszcze raz nadgrać wszystkie pliki ?? Czy nie lepiej jest wykorzystać Akeeba Backup i zrobić kopię całej witryny dedykowanym do tego komponentem. Przy przesyłaniu plików via FTP czasem pojawiają się problemy z zapisem tych plików.

"Akeeba (http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/site-security/backup/1606) Backup jest komponentem open-source dla Joomla!. Jego cel jest prosty: utworzyć kopię witryny, z której witryna może być przywrócona na dowolnym serwerze. Jego możliwości: nieograniczone. To tworzy pełną kopię zapasową witryny w jednym archiwum. Archiwum zawiera wszystkie pliki, zrzut bazy danych oraz instalator pełniący podobną funkcję, jak standardowy Joomla!. W połączeniu z Kickstart, witryny Joomla! mogą być łatwo przenoszone na dowolny serwer."

uniu78
21-09-2011, 08:52
Dzięki, spróbuje wykorzystać Akeeba i powtórzyć cały proces. Może faktycznie przy zgrywaniu na dysk i z powrotem wystąpiły jakieś problemy z zapisem. Dzięki