PDA

Zobacz pełną wersję : Usunięcie pliku configuration.php



Wojtas_78
20-09-2011, 21:58
Witam.

Panowie (i Panie), proszę o pomoc, bo ostro nawywijałem.:( Usunąłem plik configuration.php, bo zachciało mi się zmieniać nazwę domeny. Zamiast bezpośrednio edytować plik podmieniłem go na ten ze zmianami. Po stwierdzeniu, że nie nastąpiły żadne zmiany postanowiłem wrzucić do public.html plik configuration.php z pierwotnymi ustawieniami, który na samym początku przezornie skopiowałem na dysk. Byłem przekonany, że plik z początkowymi ustawieniami wystarczy skopiować do katalogu i po sprawie. Jednak ku mojej rozpaczy moja strona nie ładuje się, a zamiast tego wyświetla się następujący komunikat: No configuration file found and no installation code available. Exiting...

Czy przed wrzuceniem configuration.php do katalogu public trzeba go zapisywać jako typ np. xml lub
unicode ?

EDIT: Dodam, że system widzi go teraz jako configuration.php.txt. Czy dobrze mniemam, że to przez to rozszerzenie "txt" ? :hmm:

Gall Anonim
20-09-2011, 22:14
Dokładnie tak jak Napisałeś, zacznij od zrobienia z niego configuration.php i pamiętaj że jest tutaj też trochę fajnych dziewczyn :)
Pzdr

Wojtas_78
20-09-2011, 22:22
zacznij od zrobienia z niego configuration.php

Może to głupie, ale czy mogę prosić o więcej wskazówek ? Chodzi mi konkretnie, jak mam z niego zrobić php ? Jestem już tak zirytowany, że najprostsze sprawy urastają do megaproblemu...:zly: Chodzi o zmianę nazwy poprzez usunięcie rozszerzenia ?

palyga007
20-09-2011, 22:30
tak..

Wojtas_78
20-09-2011, 22:33
O rany...:D Rzeczywiście! Działa! Dziękuję! Tak to jest, jak nowicjusz bierze się za takie rzeczy... Pozdrawiam!

trzepiz
20-09-2011, 22:38
O rany...:D Rzeczywiście! Działa! Dziękuję! Tak to jest, jak nowicjusz bierze się za takie rzeczy... Pozdrawiam!

Ważne, że nowicjusz ma trochę chęci do działania .:)