PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana układu templatki



polozu
21-09-2011, 11:27
Witam

Mam pytanie, na które pomimo prób nie mogę znaleźć odpowiedzi, a mianowicie czy istnieje szansa na zmianę układu templatki? Chodzi o to, że twórca założył iż w górnej części nazwanej header mogę zmieścić jeden moduł a ciachałbym mieć tam dwa. Teraz mam tam wstawioną animację, a chciałbym obok niej mieć też obraz, jak to zrobić? Proszę o pomoc.

PeFik
21-09-2011, 12:57
Tak, można. W przeciwieństwie do budynku, tutaj bez "kosztów" możesz dołożyć dodatkową pozycje modułów.
Wystarczy znać HTML + CSS, bez tego ani rusz oraz w odopowiednie miejsce w szablonie (plik index.php) wstawić kod odpowiedzialny za wyświetlanie modułu + dodać jedną linie do xml - szablonu.

Gall Anonim
21-09-2011, 15:33
@PeFik - stawiam na to że pomimo poprawności i ewidentnej perfekcyjności udzielonej odpowiedzi - może być ona mało pomocna:)
Proponuje więc jeszcze inne rozwiązanie - => module anywhere (plugin) i dwa moduły wpakowane w moduł własny html
Działa to tak że instalujesz plugin po czym w edytorze tekstowym na dole pojawia ci się przycisk "wstaw moduł" i wybierasz go z listy (dowolny moduł), naturalnie moduły wstawiane w artykuły lub moduł "własny html" muszą być opublikowane i włączone ale ze względu na specyfikę użycia należy je wstawić w "pole widmo" struktury - czyli wpisać z palca dowolną nazwę nieistniejącego pola struktury - zazwyczaj piszę wówczas alfa żeby mi się nie "pętało" po liście.
Pzdr

a_m
21-09-2011, 15:39
twórca założył iż w górnej części nazwanej header mogę zmieścić jeden moduł wszystko ładnie, również propozycje przedmówców; ale wbrew założeniom twórcy możesz opublikować 2 i więcej modułów w jednej pozycji

Gall Anonim
21-09-2011, 16:44
@a_m :) oprócz tego namieszajmy jeszcze bardziej a może chociaż troszkę, paradoksalnie można obydwa moduły umieścić pozornie w oczekiwanej pozycji header wykorzystując do tego całkiem inne pole struktury templatki i nadając każdemu z modułów właściwe wartości pozycji absolutnej :) też będzie fajnie i w tym miejscu w którym autor wątku sobie zażyczył.
Pzdr

PeFik
21-09-2011, 19:32
Sądzę jednak, że jak był zielony tak zielony pozostał.... bo weszliśmy na zbyt wysoki poziom.

Bazyl
21-09-2011, 19:53
Witaj, @polozu,

;) Dojrzewaj: pozycje dla modułów (http://www.wiki.joomla.pl/index.php/Pozycje_modu%C5%82%C3%B3w)

polozu
22-09-2011, 10:39
Wielkie dzięki za pomoc. Udało mi się za radą Gall Anonim wstawić dwa moduły w jedno miejsce, niestety nachodzą one na siebie. Co muszę zmienić aby przylegały do siebie. Moja strona to www.mops.bedzin.pl :zagubiony:

a_m
22-09-2011, 11:21
jak chcesz taki efekt jak teraz widzę, nie potrzebne są Ci tam 2 moduły -za dużo divów, żeby pokazać jeden obrazek; z logo.jpg, z rób tło dla jm-header; a modułowi slajdów zmniejsz szerokość i ustaw do prawej (#jm-header .moduletable{float:right} )