PDA

Zobacz pełną wersję : problem z dzieleniem artykułu_ funkcja "Więcej"



Majster
21-09-2011, 22:43
Joomla 1.7
Witam zauważyłem u siebie w projekcie taki oto problem. Na stronie głównej w Aktualnościach utworzyłem artykuł mający 20 zdań, ale żeby nie zajmował dużo na stronie głównej to w edytorze artykułu po pierwszym zdaniu wybrałem opcję "Więcej" i normalnie pojawiła mi się czerwona przerywana linia i Zapisz. Oczywiście na stronie głównej mam pierwsze zdanie i link "więcej" który wybieram i wyświetla mi się cały artykuł ALE bez zdania pierwszego (???).

Co tu jest nie tak? Myślałem że jak klikne "wiecej" to wejdę na podstronę z całym artykułem.

Wie może ktoś o co kaman?

Bazyl
21-09-2011, 22:47
Witaj,

Wyłączyłeś pokazywanie wstępu artykułu.

Majster
21-09-2011, 22:54
A gdzie to jest? Gdzie to sie wyłącza?

Bazyl
21-09-2011, 22:56
Szukaj...

1. Konfiguracja globalna artykułów.
2. Pozycja menu.
3. Artykuł

Majster
21-09-2011, 23:02
Dzięki bardzo :) udało się :)
A więc, konkretnie to tak:
1. Konfiguracja globalna artykułów,
2. w menu wybieramy Opcje,
3. w Opcjach ustawienia dla Artykułu,
4. w ustawieniu "Wprowadzenie" ustawiamy opcję "Pokaż" i Zapisz ... i już działa.

Dzięki bardzo za pomoc.
Pozdro

evilka81
27-02-2012, 23:25
No dobrze, a co zrobić gdy w ustawieniach artykułów wszystko jest zaznaczone jak trzeba, tak by wyświetlało wprowadzenie i było więcej, a mimo to nie dzieje się tak?? Co zrobić, jak naprawić ten problem?

zwiastun
27-02-2012, 23:28
Takiego problemu to raczej nie ma. Natomiast jest zapewne problem ze zrozumieniem, co i jak należy zrobić. Tyle tylko, że z Twojego opisu nikt Ci nic nie wywróży.

Bazyl
27-02-2012, 23:30
Albo nie wszystko jest skonfigurowane, albo nie podzieliłaś artykułu...

Karol99
28-02-2012, 00:17
Miałem wczoraj podobny zadziwiający przypadek: w widoku artykułu wyświetlał się także wstęp, choć zgodnie ze wszystkimi ustawieniami nie powinien. Kopia tego samego artykułu (wykonana klawiszem "kopiuj" na zapleczu J!) wyświetliła się od razu jak powinna.

Miałem więc zagadkę "znajdź szczegół, którym różnią się te dwa artykuły"... Nie potrafiłem znaleźć rozwiązania, poddałem się i skasowałem ten wadliwy. (J! 2.5.1 po upgrade z 1.7.3, JCE 2.0.21)

kiler82
04-03-2012, 19:37
Odświeżam bo mam problem...
Chodzi właśnie o ten sam problem co kolega miał z wyświetlaniem artykułu po kliknięciu czytaj więcej.
Nie wiem dokładnie gdzie się znajduję ustawieni globalne artykułu...Nie moge poprostu tego namierzyć korzystam z joomli 1.5.25. Wszedłem w menu "artykuły", następnie "artykuły-wszystkie", następnie kliknąłem w menu w górnym prawym roku preferencje. W preferencjach ustawiłem "tekst wprowadzający - pokaż".
Doświadczonych proszę o podpowiedź. Czy to co ustawiłem jest równoznaczne z tym co było pisane wyżej? Być może mam inną wersję Joomli niż kolega ?
Sam już nie wiem...
Proszę bardzo o pomoc..
Acha zapomniałem dodać że po ustawieniu tekstu wprowadzającego na pokaż..problem nie znikną. Wciąż po kliknięciu na "czytaj więcej" pokazuje mi "urwany" artykuł...
Mam nadzieję że nie zapodałem tu masła maślanego i wszyscy mnie rozumią ;)
Z góry dziękuje za pomoc.