PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie przycisku więcej...



episode
21-09-2011, 22:26
Siema,
Przy podzieleniu tekstu na wprowadzenie i tekst właściwy, przycisk więcej pojawia mi sie na dole po prawej stronie pod tekstem, chcialbym go przeniesc tak zeby pojawial sie za ostatnim wyrazem w tej samej linijce. A przy okazji czy da sie zmienic żeby zamiast więcej wyświetlało się np. czytaj dalej...
Dzięki

a_m
21-09-2011, 22:50
czytaj dalej... zmień w pliku językowym language/pl-PL/pl-PL.ini > READ MORE...= to co chcesz , co do reszty bez linka nikt więcej nie powie

episode
21-09-2011, 22:56
Faktycznie zapomniałem dać link www.episode.com.pl

a_m
21-09-2011, 23:02
http://www.episode.com.pl/ > na tej stronie, w tym konkretnym module pozycję dla "czytaj dalej" ustawiasz w konfiguiracji tego konkretnego, przypisanego do tej pozycji menu modułu mod_news_pro_gk4

episode
21-09-2011, 23:11
Ok, a co do zmiany pozycji przycisku?

Bazyl
21-09-2011, 23:13
Witam,

Nie jest to takie proste, jak się wydaje.
Należy ingerować w kod modułu, więc raczej dział zleceń...

a_m
21-09-2011, 23:17
obklikaj sobie ustawienie modułu, przecież napisałem wyżej; w wyglądzie art. jest read more position; chociaż nie wiem jak dokładnie będzie u Ciebie, bo szablon jest nienowy i pewnie modułu nieaktualizowane

------------------
cześć @bazyl

edit

popieram, żebyś wrzucił do zleceń lub zwróć się do sprzedawcy swojego szablonu, wsparcie przecież masz

episode
21-09-2011, 23:28
W takim razie zostawmy w spokoju moduły, a co jeśli chciałbym zrobić takie samo działanie na podstronie aktualności, tam już nie ma modułów.

a_m
22-09-2011, 12:08
co do modułu, to odszukaj w jego ustawieniach article layout > read more position i ustaw na afer text; w aktualnosciach - musisz odszukać w katalogu html szablonu plik widoku sekcji czy kategorii i odnośnik .readon wrzucić przed zamknięciem div.article-content

episode
22-09-2011, 15:09
Witam,
ok moduł ogarnąłem, ale w aktualnościach niestety nie mogę sobie poradzić;/

difrost
10-11-2011, 01:11
Trochę po czasie ale może komuś się przyda. Jeżeli masz Aktualności jako przegląd artykułów w kategorii wchodzisz w components/com_content/views/category/tmpl i tam edytujesz plik blog_item.php.

Odszukujesz fragment:

<?php if ($this->item->params->get('show_readmore') && $this->item->readmore) : ?>
<tr>
<td colspan="2">
<a href="<?php echo $this->item->readmore_link; ?>" class="readon<?php echo $this->escape($this->item->params->get('pageclass_sfx')); ?>">
<?php if ($this->item->readmore_register) :
echo JText::_('Register to read more...');
elseif ($readmore = $this->item->params->get('readmore')) :
echo $readmore;
else :
echo JText::sprintf('Read more...');
endif; ?></a>
</td>
</tr>
<?php endif; ?>
i wycinasz go (najlepiej skopiuj sobie do notatnika czy co tam używasz)
Odszukujesz linię zawierającą:

<?php echo $this->item->text; ?>
i za znakiem ?> wklejasz fragment, który uprzednio wyciąłeś.

Następnie w tym wklejonym fragmencie usuwasz znaczniki <tr> i <td> oraz ich zamknięcia i gotowe :)