PDA

Zobacz pełną wersję : wyszukiwarka nie znajduje?



rufek
22-09-2011, 09:25
Witam!

Tworzę stronę sklepu. Katalog produktów: K2 2.4.1.
Wyszukiwarka - wiadomo, rzecz ważna.
W katalogu znajdują się głównie znaki drogowe, np: jeden z artykułów to znaki ostrzegawcze (A).

Wpisując do wyszukiwarki "znak a3" (wyszukiwarka K2 i zwykła, joomlowa) dostaję wyniki w zależności od tego, ile w opisie produktu jest słów "znak" i podobnych. Mimo, że znaki ostrzegawcze mają w słowach kluczowych "znak a1, znak a-1, znak a2" etc...

Do rzeczy: mam wrażenie, że gdy słowo kluczowe składa się z 2 słów to jest problem.

Druga sprawa: jak ustawić w wyszukiwarce (najlepiej w tej K2) by szukała po słowach kluczowych o długości >= 2 znaki?

Proszę o podpowiedzi, jak rozwiązuje się takie problemy? Produktów będzie mało, jestem w stanie zgodzić się np. na wyszukiwanie tylko po słowach kluczowych (tych 2 wyrazowych też), a nie po opisie.

rufek
26-09-2011, 15:34
Witam,

jeszcze raz ja :)

Po wnikliwych badaniach doszedłem do wniosku, że wyszukiwarka rozumie słowa kluczowe złożone z dwóch słów, gdy oba mają długość >= 4 znaki. Chciałbym, żeby szukała po słowach >= 2 znaki.

Problem jest również, gdy wpisuję w wyszukiwarce wyrażenie 'x-100'. Gdy w słowie kluczowym jest "-" to wyszukiwarka tego nie znajduje. Gdy umieszczę x100, znajduje bez problemu.

Zacząłem stosować trick, i słowem kluczowym jest np. "a1aa". Wtedy bo wpisaniu w wyszukiwarkę frazy "a1", znajduje produkt. Jest to jednak "na około" i nie rozwiązuje problemu ze znakiem "-".

Czy jest możliwość wyłączenia szukania po opisach i nazwach, a szukania jedynie po słowach kluczowych?

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Mówimy o wyszukiwarce K2.