PDA

Zobacz pełną wersję : Rozwijane menu a kilka języków



Vladimir
22-09-2011, 13:23
Witam
Wiem że był podobny temat jednak nie znalazłem rozwiązania.
Używam swmenufree w wersji darmowej aby mieć rozwijane boczne menu.
Chciałbym dodać kilka języków do strony, jednak moduł swmenufree gubi się przy zmianie języków.
1. Czy jest możliwe przerobienie tego modułu aby rozróżniał języki w pozycjach menu?
(standardowo wyświetla wszystkie pozycje bez względu na to w jakim są języku)
2. Czy jest możliwość dodania 3 modułów swmenufree. (obsłużę każdy język w osobnym menu)
2. Ewentualnie inny moduł podobny do swmenufree który umożliwi mi osiągnięcie ww celu
pozdrawiam

PeFik
22-09-2011, 13:39
1) bez patrzenia na URL - nie ma mówienia

2) Tak, każdy moduł w J1.7 ma opcje wybór języka
3) całe mnóstwo, wystarczy poszukać na JED, które są zgodne z J1.7 - choć wiem, że te lepsze są płatne, "co oczywiste"

Vladimir
22-09-2011, 15:27
Dziękuję za szybką odpowiedz:
1. Strona na razie jest lokalnie myślałem że ktoś może już chciał uzyskać podobny efekt z tym menu.
2. Ta opcja jest kusząca, jednak jak próbuję zainstalować kolejny moduł swmenuffree, albo stworzyć nowy na podstawie swmenufree, to coś się gryzie ,przypuszczam że to z powodu 1 wspólnego konfiguratora i gubi sie bo ma 2 pliki sterujące
mógłbym ręcznie pozmieniać nazwy,zmienne, sciezki (wszędzie z swmenufree na swmenufree2, ale występuje w bardzo wielu miejscach, w modulach, w contentach, w adminie, xml, php, js) ale może jest prostszy sposób?
3. No właśnie te mnóstwo mnie przeraża ;) mogę przefiltrować by były niekomercyjne i zgodne z joomla 1.7 jednak nadal nie będę wiedział czy spełnią moje wymagania tzn obsłużą kilka menu lub będą wrażliwe na zmianę języka (jak ktoś próbował i by polecił coś darmowego będę wdzięczny)

PeFik
22-09-2011, 15:40
2) niestety, darmowy ten moduł jest jaki jest, sam widzisz. Widocznie nie lubi jak się go duplikuje i nie przeskoczysz, bez edycji php. Więc lepiej poszukać czegoś innego, nawet płatne ... kilka $ cię nie zbawi, a zaoszczędzisz 1 dzień.

Vladimir
26-09-2011, 09:49
No i udało się znaleźć odpowiedni darmowy moduł menu obsługujący jezyki. Nazywa się jt_superfish_menu.musiałem tylko trochę powalczyć z css.
pozdrawiam i dziękuje za wskazówki