PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zapisaniem zmian na stronie - baza danych



mr_andre
22-09-2011, 22:55
Witam, postawiłem Joomla 1.7 na serwerze, niby wszystko działa ale przy próbie utworzenia np kategorii artykułów wyświetla mi się komunikat:


Zapisanie nie powiodło się z powodu następującego błędu: Access denied for user 'XXXXXXX'@'XXX.XXX.XXX.XXX/255.255.255.0' to database 'XXXXXXX' SQL=LOCK TABLES `XXXX_categories` WRITE

Kolejna rzecz, przy próbie zmiany nazwy pozycji menu Home na inną, przy zapisywaniu Joomla myśli myśli i na końcu wyskakuje komunikat że nie można wyświetlić witryny.

Na początku po skopiowaniu Joomla na serwer, przy próbie instalacji Joomla nie mogła sama utworzyć pliku "configuration.php" musiałem to zrobić ręcznie, tak samo jak nadać trybuty folderom. Może to Was nakieruje co może nie grać u mnie.

Bazyl
22-09-2011, 23:00
Witaj,

Może zmień serwer?

mr_andre
22-09-2011, 23:03
Kolega wykupił już miejsce na serwerze i nie mam możliwości zmiany, muszę poradzić sobie na tym co ma.

nikszal
22-09-2011, 23:19
To może jeszcze zdradź innym ku przestrodze gdzie sprzedają tak "wspaniałe" usługi hostingowe i ile kosztuje ta "przyjemność" walczenia z serwerem.

a_m
22-09-2011, 23:21
To może jeszcze zdradź innym ku przestrodze gdzie sprzedają tak "wspaniałe" usługi hostingowe i ile kosztuje ta "przyjemność" walczenia z serwerem. i ostrzegaj przed kolegą, który "wykupił już miejsce na serwerze i nie mam ...."

mr_andre
22-09-2011, 23:45
Sory za pytanie, ale co wasze posty wnoszą do tematu? Ani nie pomagacie ani nie szkodzicie, powiedział bym taki spam.

nikszal
22-09-2011, 23:47
"Sory" ale jak ktoś kupuje szynkę w cenie kaszanki to problemy z jakością muszą być na bank.

a_m
22-09-2011, 23:48
nie masz wskazówek - że hosting masz do bani?

mr_andre
22-09-2011, 23:54
Wgrałem pliki od nowa na serwer i zauważyłem że mam wyłączone json. Czy to może być powód problemów?

A co mi daje podniecanie się innych użytkowników forum że mam kiepski hosting, tak jak pisałem nie mam możliwości zmiany na inny. Jeżeli włączenie obsługi Json pomoże, to wiem przynajmniej o co prosić administratora serwera.

nikszal
22-09-2011, 23:57
... tak jak pisałem nie mam możliwości zmiany na inny.

Nie mów hop póki nie skoczysz, bo się wkurzę i znajdę Ci serwer darmowy na którym zainstalujesz CMS Joomla bez problemów.

mr_andre
23-09-2011, 00:22
Pisałem wcześniej że JSON jest wyłączone, bo tak pokazywało mi podczas instalacji Joomla, ale teraz jak system postawiony, jak sprawdziłem w informacje o PHP w joomla to wyświetla że JSON enabled.

nikszal
23-09-2011, 00:32
Ty wiesz swoje, a ja swoje. Na Twoim miejscu już dawno walnąłbym rękawicami roboczymi o ziemię i zaczął szukać innego hostingodawcy.
Docenisz tę radę kiedy napotkasz kolejne kłopoty, choćby te związane z instalacją rozszerzeń i tutaj nie znajdziesz konkretnych rozwiązań, bo forum jest o CMS Joomla, a nie o konfiguracjach serwerów.

mr_andre
25-09-2011, 14:36
Znalazłem prawdopodobnie rozwiązanie problemu, administrator serwera musi nadać w phpmyadmin uprawnienia dla mojego użytkownika: permission to sql lock table.

Zobaczymy w tygodniu jak uda mi się skontaktować z administratorem czy to pomogło. Mam nadzieję że pomogłem innym użytkownikom gdy napotkają na podobny problem.
Taka ciekawostka dla Was, po postawieniu na serwerze Joomla 1.5.23 nie było żadnego problemu dopiero aktualizacja do 1.7 i problem powstał.
rozwiązanie problemu znalazłem na zagranicznej stronie joomla: http://forum.joomla.org/viewtopic.php?t=584088 Szkoda że na PL wersji koledzy potrafią tylko proponować zmianę usługodawcy.

zwiastun
25-09-2011, 15:44
Znalazłem prawdopodobnie rozwiązanie problemu, administrator serwera musi nadać w phpmyadmin uprawnienia dla mojego użytkownika: permission to sql lock table.
Szkoda że na PL wersji koledzy potrafią tylko proponować zmianę usługodawcy.
Po pierwsze, jeszcze nie wiesz, czy to "rozwiązanie" rozwiąże problem.
Po drugie, sam sprowokowałeś innych do takich odpowiedzi swoją dyskusją z dość oczywistą poradą (do której wcale nie musisz się stosować, ale to Twój wybór)
Po trzecie, masz, oczywiście, prawo wyrażać swoje niezadowolenie, ale dobrze by było, byś sobie zdał sprawę z sytuacji, w jakiej je okazujesz. Czy wypada się zachowywać, jak babcia-zgreda, która ma do harcerza pretensje, że nie przewiózł jej przez przejście limuzyną?

PS Moderatorów i innych uczestników forum proszę, by powstrzymać się od komentarzy i dyskusji w tego typu kwestiach. Jak widać z powyższego, nic to nie daje!