PDA

Zobacz pełną wersję : DJ-Tabs i Simple Image Gallery nie działają razem...



nomad_fh
23-09-2011, 22:35
Na wstępie witam :)
Mam problem z równoczesnym działaniem pluginu:
"Simple Image Gallery" plugin for Joomla! 1.5 i modułu Dj Tabs Generator.
Próbowałem również pracy z altenatywną wersją Simple Gallery - opracowaną na podstawie tej pierwszej - z tym samym efektem.

Na serwerze zaintalowana Joomla 1.5.23.

Opis problemu:
Zakładki DJ Tabs mam w treści artykułu (kierują do kolejnych artykułów związanych z tematem).

Przykład składni artykułu:

<p>Jakis testowy artykul - wstep</p>
<hr id="system-readmore" />
<p>{loadposition djtabs2}</p>

Kiedy w treści kolejnych artykułów prezentowanych poprzez DJ Tabs zamieszczam kod do wyświetlenia galerii:

{gallery}ścieżka do zdjęć{/gallery}

otrzymuje efekt w postaci wyświetlenia powyższego kodu na stronie (zamiast niego powinny pojawić się thumbnaile).

https://lh4.googleusercontent.com/-2OqGfe8N0CA/Tny2rMsPW6I/AAAAAAAArQ4/BoQuveNwsdg/s640/ScreenHunter_10%252520Sep.%25252023.jpg

Natomiast zarówno na stronach wyświetlanych bez udziału DJ Tabs, jak i w momencie, kiedy składnia do wyświetlenia galerii znajduje się na stronie nie wyświetlanej przez DJ Tabs - galeria wyświetla się prawidłowo.

Przykład takiej składni (ten sam plik co powyżej):

<p>Jakis testowy artykul - wstep</p>
<hr id="system-readmore" />
<p>{loadposition djtabs2}</p>
<p>{gallery}fruits{/gallery}</p>

https://lh6.googleusercontent.com/-BPAzgGejbws/Tny3e_B683I/AAAAAAAArQ8/1thNcbHJl8I/s640/ScreenHunter_11%252520Sep.%25252023.jpg



Jednak taki efekt nie do końca mi odpowiada (chciałbym móc użyć na każdej z zakładek innego zbioru zdjęć, a nie wspólnych dla wszystkich zakładek).

Testowałem to na 2 różnych serwerach, również na zupełnie świeżej Joomli, na standardowej templatce JA-Purity (oraz kilku innych - tutaj dla przykładu użyta templatka ściągnięta ze strony twórców DJ-Tabs). Efekt jest wszędzie ten sam :(
A bardzo chciałbym połaczyć te dwa świetne skrypty na jednej stronie (testowałem Multithums - i jednak bardziej podoba mi się SIG) :)

Z tego co widzę po źródle - kiedy składnia uruchamiająca Simple Gallery jest zawarta w artykule z DJ-Tabs - nie zostaje wogóle załadowany jej skrypt java.

Acha - przetestowałem kilka porad tutaj umieszczanych na forum - łącznie z zainstalowaniem innej wersji SIGA, instalowaniem SCJquery etc.

Przykładowa strona wrzucona na alternatywnym serwerze (dokładnie ten sam efekt):
http://test.intertour.nstrefa.pl/

artykuł: galeria zawiera SIG wyświetlaną w artykule bez DJ-Tab, artykuł test - poprzez DJ-Tab.

nomad_fh
25-09-2011, 21:42
Na wstępie - prosiłbym admina o przeniesienie tych postów do tematu Rozszerzenia z Design-Joomla, chyba tam bardziej pasuje :)

Małe uzupełnienie pierwszego posta - dokładnie ten sam problem jest w przypadku DJ-Katalog2, co więcej - sprawdziłem kilka innych pluginów (m.in. Phocamaps) - również nie współpracują z tymi dwoma komponentami.
Co więcej - testowo wrzuciłem w produkt z DJ-Katalog2 linijkę ładującą moduł:

{loadposition left} i efekt dokładnie taki sam, jak w przypadku SIG i Phocamaps. Czyli w treści produktu pojawia mi się tekstowo komenda uruchamiająca bota, zamiast załadowania modułu (czy mapy, galerii).

Wszystkie testy robione na świeżo instalowanej Joomli bez żadnych dodatków. Efekt ten sam zarówno z włączonym MOOTOL Upgrade, jak i wyłączonym.
Wszystkie te dodatki w zwykłych artykułach działają bez problemu.

Wrzucam jeszcze parametry joomli i serwera jako uzupełnienie:


System operacyjny: Linux n23.netmark.pl 2.6.18-294.26.1.el5.lve0.7.45 #1 SMP Fri Nov 26 12:53:45 EET 2010 x86_64 Wersja bazy danych: 5.0.77 Porządek znaków w MySQL: utf8_general_ci Wersja PHP: 5.2.14 Serwer WWW: Apache PHP działa na: cgi-fcgi Wersja Joomla!: Joomla! 1.5.23 Stable [ senu takaa ama baji ] 04-March-2011 18:00 GMT


Istotne ustawienia PHPUstawienie Wartość Tryb bezpieczny: Wyłączone Ścieżka open_basedir: /home:/tmp:/usr/bin:/bin:/usr/local/bin:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/lib/php/PEAR Wyświetlaj informacje o błędach: Włączone Krótkie znaczniki: Włączone Wczytywanie plików: Włączone Magiczne cytaty: Włączone Rejestracja zmiennych globalnych: Wyłączone Buforowanie wyjściowe: Wyłączone Ścieżka zapisu sesji: /tmp Autostart sesji: 0 Obsługa XML: Tak Obsługa Zlib: Tak Funkcje nieaktywne: system, exec, passthru, popen, escapeshllarg, shell_exec, proc_open, escapeshellcmd, setini Obsługa Mbstring: Tak Zmiana kodowania znaków (ICONV) - możliwa: Tak

a_m
25-09-2011, 22:19
Na wstępie - prosiłbym admina o przeniesienie tych postów do tematu Rozszerzenia z Design-Joomla, chyba tam bardziej pasuje no raczej nie, odwróciłbym rozumowanie, zakładasz, że poszczególne rozszerzenia nie działają z SIG bo są "be", ale to SIG jest b. konfliktowym dodatkiem

nomad_fh
26-09-2011, 01:29
Jak pisałem w 2 poście - nie działa z DJ_katalog również Phocamaps, oraz nie ładują się moduły dodawane zwykłym botem "fabrycznym" z Joomli poprzez komendę {loadposition}.
Również nie działają backbutton, Lazy Google +1, Lazy Like Facebook (natomiast co jest ciekawe - dwa ostatnie i ładowanie modułu działają w DJ-Tabs)...
Nie żebym akurat tych 2 ostatnich dodatków potrzebował w produktach DJ - po prostu zacząłem sprawdzać - co jeszcze powoduje konflikty.

Zakładałem - że to SIG robi konflikt, więc dałem temat w ogólnych, ale po dalszych testach - wychodzi na to, że więcej problemów sprawia DJ - akurat ładowanie modułu, czy phocamaps by się w DJ-Catalog2 przydało ;)

nomad_fh
28-09-2011, 19:19
Rozwiązanie z http://dj-extensions.com:


Witam,
Pluginy w artykułach wyświetlanych w zakładkach DJ-TabGeneratora nie są odpalane automatycznie. Żeby przepuścić treść artykułu w zakładce przez pluginy contentowe (nie wszystkie pluginy będą działać w ten sposób) trzeba zmodyfikować plik modules/mod_dj_tabgen/tmpl/default.php i zamienić linię 140, czyli

echo $articles[$i][0]['introtext']; ?>
na

echo JHTML::_('content.prepare',$articles[$i][0]['introtext']); ?>
To powinno pomóc.