PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd zmiennej w Joomla 1.5.23 ?



MagicWawa
23-09-2011, 22:05
Witam Was ponownie po okresie nieaktywności. Ale tak to jest, kiedy trzeba przy okazji życia jeszcze zarabiać pieniądze. Mam do Was takie małe pytanko dotyczące komunikatu o wyłączeniu strony. Czy tylko u mnie (raczej niemożliwe, bo na wszystkich serwerach i instalacjach) w zapleczu w konfiguracji w polu komunikat o wyłączeniu pokazuje się nazwa użytkownika bazy danych zamiast właściwego komunikatu? Oczywiście przy wyłączonej stronie wyświetla się właściwa treść komunikatu, ale w zapleczu jest bezadura.

Biorąc pod uwagę fakt, że nie jest to jakiś wielki problem, to właściwie oczekuję od Was potwierdzenia, że to błąd Joomla. Jeśli tak, to muszę sobie grzebnąć w pliku i zmienić zmienną.

trzepiz
23-09-2011, 23:08
Czy tylko u mnie (raczej niemożliwe, bo na wszystkich serwerach i instalacjach)

aż sprawdziłem kilka swoich witryn. U mnie jest wszystko OK - więc nie jest to wina Joomla! 1.5.23. Nie umiem teraz odpowiedzieć skąd taki problem u ciebie ...

kurtz
24-09-2011, 00:32
pierwsze słyszę. ty to masz "na wszystkich serwerach i instalacjach" ?

zadałem sobie nawet trud, żeby poszukać czegoś podobnego w jedynie słusznych zasobach. nic takiego nie ma ...

MagicWawa
24-09-2011, 12:34
To ciekawe, bo u mnie jest to na wszystkich serwerach i instalacjach, które mam. Nawet na wczoraj świeżo zainstalowanym Joomla tak się dzieje.

Już znalazłem powód.
Dzieje się tak, bo mam włączony KeePass i dodatek do FF KeeFox i to on wstawia w to pole nazwę użytkownika bazy danych.

kurtz
24-09-2011, 13:38
do banku hasła też tak przechowujesz ?

MagicWawa
24-09-2011, 13:51
A jesteś w stanie zapamietać 200 dwudziestoznakowych haseł? A do banku nie, bo nie mam konta.

kurtz
24-09-2011, 13:54
szkoda, ale chętnie przyjrzę się twoim witrynom bliżej.

MagicWawa
24-09-2011, 13:57
Przyglądaj się, a jak znajdziesz słabe punkty, to łam, psuj i rób, co chcesz. Mam nadzieję, że Ci się uda...

kurtz
24-09-2011, 14:03
chodzi mi o coś bardziej prostego, a co zdaje się umknęło tobie. problem może nie tkwić w witrynie.

człowiek jest zawsze najsłabszym ogniwem. ja tylko czytam to co piszesz. reszta, wyciąga wnioski.

MagicWawa
24-09-2011, 14:40
O swoją lekkomyślność się nie obawiam. Jestem świadomym użyszkodnikiem sieci. Niestety masz rację, że trochę się narażam, bo nawet najbardziej sprawdzone programy mogą mieć lukę, którą ktoś znajdzie w końcu. Ale zapisywanie haseł na kartce też może grozić tym, że zgubisz tę kartkę i ktoś ją znajdzie. Można również używać kilku haseł, które się pamięta, ale hasła, które się pamięta są zwykle proste do złamania. Oczywiście nie mam 100% pewności, że ktoś nie wyciągnie moich haseł, ale żeby do tego doszło muszę mieć sporo pecha.
Po pierwsze ktoś musi zlokalizować mnie w sieci, po drugie musi się mną zainteresować, po trzecie musi mieć jakiś interes w tym, żeby cokolwiek robić złego przy moich hasłach, po czwarte moje zabezpieczenia muszą mu to umożliwić, po piąte ja muszę tego nie zauważyć w porę. Ale pomimo to i tak nie jestem niczego pewien do końca i dlatego w przypadku stron internetowych mam codzienny backup i dodatkowy backup robiony po każdej zmianie na stronie. Serwery są u dobrych hostingodawców, a mój serwer jest bardzo dobrze zabezpieczony i wystawione na zewnątrz ma tylko zasoby niezbędne do funkcjonowania stron. Niestety wandale internetowi są nad wyraz zdolni i jedynym 100% zabezpieczeniem jest wyjęcie wtyczki RJ45 z kompa.

kurtz
24-09-2011, 14:42
ładnie to ująłeś. w bardzo osobisty sposób. (samo)świadomość to cenna cecha. mnie przekonałeś.

MagicWawa
24-09-2011, 14:46
Dziękuje za uznanie... Twój sarkazm jest nieoceniony. Ale chyba odeszliśmy od głównego tematu wątku, który został rozwiązany i dyskutujemy na temat, który powinien być w dziale BEZPIECZEŃSTWO.

kurtz
24-09-2011, 14:49
sądzę, że nikomu ten wątek nie zawadził. takie dyskusje są potrzebne.