PDA

Zobacz pełną wersję : Water&Stone green&black - problem z InfoBox



Trogos
24-11-2006, 12:11
Witam.

Po wrzuceniu templatki waterandstone_greenandblack mam problem z umiejscowieniem InfoBox'a. Mianowicie pojawia się przesunięty w prawo i w dół w stosunku do miejsca wskazywania kursorem myszy.
Może mi ktoś podpowiedzieć gdzie to można zmienić, albo co należy dopisać do *css aby to naprawić?

fotobar
24-11-2006, 23:29
Po wyświetleniu strony skorzystaj z funkcji przeglądarki „Pokaż źródło” znajdź wpis odpowiedzialny za wyświetlenie interesującego Cię fragmentu strony, a odpowiedz przyjdzie sama ...
Jeśli nie dasz rady daj znać ... postaram się Cię naprowadzić.

Trogos
26-11-2006, 09:51
Hmm

Być może źle to nazwałem. Chodzi mi o okienko, które pojawia się np. przy najechaniu myszką ma ikonkę komentarzy (obok ilości odsłon zdjęcia), jaka znajduje się pod każdym zdjęciem (Zoom gallery).

Wiem że za wyświetlanie tego okienka odpowiedzialny jest
includes/js/overlib_mini.js
(wiem np. jak zmienić kolor tego okienka )

Ale dlaczego w tej templatce jest to okienko przesunięte względem wskazywania myszka a w innych jest ok. I o to mi chodzi.
Mniemam iż można w CSS coś dopisać aby to się pojawiało ok.
Ale nie wiem co i jak.

Np. templatka 'joomlas' czy też te standardowe instalowane z Joomla pakietem, są OK, to okienko jest we właściwym miejscu, a w przypadku mojej templatki jest to okienko przesunięte.

Daje linka do strony i pliku graficznego z problemem:
http://grojec.edu.pl/index.php?option=com_zoom&Itemid=32&catid=5
Pozdrawiam

Viking
26-11-2006, 14:25
spróbój podziałac ujemnymi marginesami nie pamietam ale moze byc potrzebne wymuszenie ("!important") i sprawdzaj w roznych przegladarkach - najprawdopodobniej inaczej bedziesz musiał zrobic dla IE a inaczej dla reszty ("* html" hack)

Trogos
03-12-2006, 08:28
"Podziałać ujemnymi marginesami" - pytanie na czym?? nie znam budowy szablonów, dlatego właśnie prosiłem aby ktoś KONKRETNIE powiedział, jaki wpis jest potrzebny aby, zlikidować ten problem. Przecież wcześniej napisałem, że np. w innych templatkach jest ok. a w tej o której ja piszę, nie (jest to templatka Water&Stone).
Dlaczego to okienko "Komentarze" jak widać na zdjęciu pod linkiem:
http://grojec.edu.pl/index.php?optio...mid=32&catid=5
jest przesunięte względem wskazywania myszą
Mniemam iż to jest jakiś wpis w CSS, którego właśnie w moim szablonie nie ma. I właśnie mam taką prośbę, by ktoś DOKŁADNIE mi powiedział jaki to wpis

Mam nadzieję, że może ktoś będzie mógł odpowiedzieć na ten temat.

Viking
03-12-2006, 11:53
tak autor templatki - adres znajdziesz w panelu administratora w widoku zainstalowanych szat graficznych lub bezposrednio w pliku templateDetails.xml