PDA

Zobacz pełną wersję : Tworzenie nowego artykułu - problem.



adam.kolberg
24-09-2011, 22:48
Witam. Ponieważ jestem nowy na tym forum oraz samą Joomlą zajmuję się bardzo niedługo, proszę o wyrozumiałość.

Mam za zadanie modernizować pewną stronką www opartą na Joomli. Znajduje się na niej menu oraz kilka podstron, generalnie bez żadnych fajerwerków. Ponieważ wcześniej strona była zarządzana przez inną osobę nie jestem w stanie powiedzieć czy wcześniej były z nią jakieś problemy.

W każdym bądź razie chcę utworzyć nowy artykuł. Po przejściu do sekcji artykułów, wypełniam panel tworzenia nowego artykułu i niestety ale nie mogę go zatwierdzić. Tzn. niezależnie czy wybiorę "zapisz" bądź "zastosuj" następuje przekierowanie na kolejną stronę i przeglądarka staje w momencie gdy ekran na przeglądarce jest cały biały. (w tym momęcie adres podany w przeglądarce to: http://www.hotelsport.pl/administrator/index.php). Jedyne co mogę zrobić to wrócić do poprzedniej strony, czyli panelu tworzenia nowego artykułu i zamknąć go poprzez wybranie "anuluj". Oczywiście wszystkie te operacje robię na koncie admina.

Mogę edytować artykuły już istniejące ale nie mogę utworzyć nowego artykułu. Czy ktoś może mi w tym pomóc? Bardzo proszę o radę.

Na koniec dodam jeszcze, że zaraz po zalogowaniu się na zaplecze na konto admina otrzymuję poniższy error, może to coś pomoże (ewentualnie czego dotyczy się ten komunikat?):

"JTablePlugin::store failed - Duplicate entry '0' for key 'PRIMARY' SQL=INSERT INTO `jos_plugins` ( `name`,`element`,`folder`,`access`,`ordering`,`pub lished`,`iscore`,`client_id`,`checked_out`,`checke d_out_time` ) VALUES ( 'System - Mootools Upgrade','mtupgrade','system','0','0','0','0','0', '0','0' )"

MagicWawa
24-09-2011, 23:16
Podaj wersję Joomla.

adam.kolberg
24-09-2011, 23:48
Wersja Joomla: Joomla! 1.5.23 Stable [ senu takaa ama baji ] 04-March-2011 18:00 GMT

PeFik
25-09-2011, 08:43
Wejdź do PhpMyAdmin - zaloguj sie na ustawienia bazy danych CMS-a, zaznacz wszystkie tabele i kliknij Repair [Napraw - po naszemu] - to przy okazji naprawi inne rzeczy,
choć jak mi się wydaje bolączką jest tylko " jos_session "

Zrób j/w i później Adam daj znać, czy pomogło.

p.s.
Wytłumacz mi jednak jedno "samą Joomlą zajmuję się bardzo niedługo" a dostałeś do modernizowania stronę Hotelu na Joomla pewnie za PLN, nie boi się właściciel hotelu, że coś spartolisz choćby nieumyślnie?