PDA

Zobacz pełną wersję : Strona w joomli - wykonalne?



buszek
25-09-2011, 11:54
Cześć, hej i czołem. Jest to mój pierwszy post, więc musiało być uroczyste powitanie :spoko:
Zamieszczam wam tutaj rysunek mojego kolegi, który chciałby żebym mu coś takiego zrobił:
http://img854.imageshack.us/img854/8426/wygladstronynewtour.png

Moje pytanie może wyda wam się trochę dziwne, ale... Opłaca się to robić pod joomle? Czy jest to w ogóle wykonalne? Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy joomlą a webspellem, co będzie lepsze do tego typu strony? Od razu mówię, że w joomli jestem lajkiem, w webspellu robiłem już jakieś tam szablony..

A może jakiś inny CMS?

Robster
25-09-2011, 11:58
Pytanie co najmniej nie na miejscu, zważywszy że nawet nie zajrzałeś do dokumentacji Joomla!
Taki układ masz w 2-3 podstawowych szablonach Joomla! na starcie. Ale zanim zaczniesz zadawać kolejne pytania zapoznaj się lepiej z tym - http://wiki.joomla.pl/index.php/Nowicjusze

PeFik
25-09-2011, 13:12
Dla wytrawnego admina - to kilka godzin roboty, dla laika całe tygodnie !
Równe dobrze to można zrobić na : Drupal, Wordpressie czy innym CMS, jeśli ktoś potrafi.

Jednakże bez drobiazgowej specyfikacji to jest gadanie o obrazku 5 latka.

Gall Anonim
25-09-2011, 13:43
Panowie, nie straszcie @buszek - wszak to jest do zrobienia nawet z wykorzystaniem szablonów standardowo zainstalowanych w Joomla - jedyny warunek to to aby skorzystał z rady @Robster'a i spokojnie zapoznał się z dokumentacją.
@buszek - moja propozycja
Instalujesz Jamp,a na komputerze lokalnym
Instalujesz Joomla z przykładowymi danymi
I czytasz spokojnie, powoli to co poradził Ci @Robster jednocześnie zaglądając do zaplecza administracyjnego Joomla
Wykonasz dla kolegi witrynę spokojnie i bez większych problemów - na pewno nie potrwa to trzy godziny, ale i nie powinno Ci zająć więcej niż dwa tygodnie jeżeli się przyłożysz nawet jeżeli jesteś całkowitym debiutantem.
Moja dodatkowa propozycja - przekonaj kolegę aby jednak zrezygnował z zegarka - czemu - bez komentarza :) - myślę że moi przedmówcy wiedzą o co mi chodzi :)
Pzdr

buszek
25-09-2011, 22:00
Powiem tak, to jest tylko rysunek poglądowy, głupotą dla mnie w tym rysunku jest to, że on chce czat i shoutboxa jako 2 odrębne części, jutro z nim pogadam to może się pozmienia...

@ nie jestem aż takim lajkiem, żeby nie mieć zainstalowanej joomli ;) niemniej jednak niewiele z niej ogarniam, głównie bawiłem się webspell'em..
niemniej jednak, tą dokumentacje będę przeglądał, ogarnąłem też jakąś książkę do joomli :spoko:
zobaczymy co z tego wyjdzie, jak zrobię to pewnie się pochwalę...

a_m
25-09-2011, 22:15
@buszek, bez stresu; nie ważne czy gdzieś ma być czat czy shoutbox; koledzy napisali Ci że taki układ spokojnie uzyskasz i wiele innych; poczytaj, pooglądaj szablony dla J!; jak masz doświadczenie w szablonowaniu, to w mig ogarniesz podstawy

zwiastun
25-09-2011, 22:17
Co to jest "joomli"! To jest forum poświęcone Joomla!, temu systemowi a nie tej "systemce", temu programowi, a nie tej "programce". I pisze się z wielkiej litery!
Szablon taki, siaki i owaki można zastosować w każdej witrynie, nie ma znaczenia, czy i jaki CMS, czy bez CMS.

Robster
25-09-2011, 22:53
Oj ktoś znowu @zwiastun'owi odcisk rozdrapał. Tyle razy się powtarzało, żeby na nogi uważali, a i tak się znalazł jakiś Mort, co koło nogi Pana przebywa ;)

zwiastun
25-09-2011, 22:57
@Robster - to ma być dowcipne? Uśmiałem się do rozpuku.
:):):)

neo_fox
25-09-2011, 23:43
Licznik odwiedzin jest i nawet zegar. Normalnie bomba.

SICR :D

PeFik
26-09-2011, 08:42
...ale brakuje księgi gości :( i bez tego elementu strona jest niepełnowartościowa.

Robster
26-09-2011, 14:02
@Robster - to ma być dowcipne? Uśmiałem się do rozpuku.
:):):)

Taki był zamysł :)