PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł Płatności internetowych - bez sklepu



Bla_ZeY
25-09-2011, 14:24
Witam.
Na początku pozdrawiam wszystkich użytkowników forum. To mój pierwszy post
ale mam nadzieję być częstym gościem na tym forum. Rozpoczynam swoją przygodę z Joomla i proszę o wyrozumiałość jeśli popełnię jakąś niezręczność.

Mam taki oto temat przed sobą: strona z której użytkownik może przekazać jakąś dowolną kwotę na szczytny cel (tak to nazwijmy) i dobrze aby mógł to zrobić za pośrednictwem płatności internetowej (czyli np. płatności.pl lub innego systemu). Jak widać to nie jest sklep ani nic w tym stylu. Jest potrzeby tylko moduł płatności. Tu pytanie czy są takie moduły oddzielne? Czy też trzeba instalować moduł sklepu ale wykorzystać z niego tylko moduł płatności? Jak się do czegoś takiego zabrać?
Może ktoś już takie rozwiązanie przerabiał i jest skłonny uchylić rąbka tajemnicy :).
Pozdrawiam
Bla_ZeY.

Gall Anonim
25-09-2011, 14:28
Poszukaj modułów typu dotacja na:
Coś takiego na JED powinno się znaleźć - tyle że nie kojarzę aby były dla Polskich systemów płatności - ale PayPal 100%
Pzdr

Robster
25-09-2011, 14:47
Dla polskich płatności nie ma nic za free. Moduł do PayPal ENG jest i nawet ładnie działa, ale to jest co najmniej tydzień badania jak działa.
Na takich portalach jak platnosci.pl czy przelewy24.pl generujesz sobie kod do płatności, więc wystarczy go wkleić w moduł "Własny kod HTML" lub bezpośrednio do szablonu strony. Jeśli chcesz zrobić to co napisałeś, czyli moduł z przelewem darowizn, to w zupełności wystarczy. Chyba nawet PayPal ma generator kodu z buttonem do płatności, więc wystarczy go wkleić na stronę.