PDA

Zobacz pełną wersję : [panelAdmina]Problem z zalogowaniem. Dziwny problem...



hultaj
24-11-2006, 22:47
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mój problem jest o tyle dziwny, że nie znalazłem odpowiedzi. Do tego jest to niezmiernie irytujące. A mianowicie:
Chcę się zalogować do Panelu Admina na Joomli!, ale nie mogę, bo gdy wpisuję dane ( http://fotka.iplaneta.info/uploads/12d42cfdc0.gif ), pojawia mi się takie o coś:
http://fotka.iplaneta.info/uploads/02666491c6.gif
Zwróćcie uwagę na pasek adresu. Nie mam pojęcia, ocb.

Instalowałem Joomla! (to była wersja bodajże 1.0.11b) PE z forum phpBB2 by Przemo, Dodatkiem Remosistory i chyba jeszcze kilka. Jak będą ważne to dopiszę.. :)

Powiedzcie mi, czy jest jakaś rada na to? Bo jak nie... to się poddaje. Nie mam pojęcia, co zrobię. :/

porzeczek
25-11-2006, 00:01
pojawia mi się takie o coś:
http://fotka.iplaneta.info/uploads/02666491c6.gif
Zwróćcie uwagę na pasek adresu. Nie mam pojęcia, ocb.

mnie się takie pojawiało przy wyłączonej obsłudze cookie w przeglądarce (a dokładnie po nieopatrznym włączeniu Stealther'a w Foxie)
pozdrawiam,
P.

stone
25-11-2006, 00:46
znaczy to co na pasku to jest parametr mosmsg który się wyświetla jako tekst na stronie, w tym przypadku informujac ze nie jestes zlogowany (jakby nie było widać;))
Czy dostajecz jakiś komunikat zaraz po wpisaniu danych?
Oczywiście sprawdź to co napisał Poprzeczek bo to może być to

hultaj
25-11-2006, 06:37
Wybaczcie lamerstwo, ale... nie wiem, gdzie to się spawdza. :/
Stone: Nie, po wpisaniu danych, zmienił się tylko pasek adresu. Strona była ta sama. No, i w miejscu, gdzie mam wpisać dane było pusto. :D



::----::
OOOO

Włączyłem opere i chciałem przez Operke spróbować. Co mi wyskoczyło?
Warning: session_start() [function.session-start]: open(/home/ciman/domains/hultek.cal.pl/sessions/sess_21b7540d3a07744eb385dd46654b800a, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/ciman/domains/hultek.cal.pl/public_html/administrator/index2.php on line 39

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ciman/domains/hultek.cal.pl/public_html/administrator/index2.php:39) in /home/ciman/domains/hultek.cal.pl/public_html/administrator/index2.php on line 39

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ciman/domains/hultek.cal.pl/public_html/administrator/index2.php:39) in /home/ciman/domains/hultek.cal.pl/public_html/administrator/index2.php on line 39A po tym komunikacie, odrazu przeniosło mnie, jak tu:
http://fotka.iplaneta.info/uploads/02666491c6.gif



Teraz na IE:

Warning: session_write_close() [function.session-write-close (http://www.forum.joomla.pl/forum/function.session-write-close)]: open(/home/ciman/domains/hultek.cal.pl/sessions/sess_9eb510206e09ba3e27f5db098e02fe60, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/ciman/domains/hultek.cal.pl/public_html/administrator/index.php on line 140

Warning: session_write_close() [function.session-write-close (http://www.forum.joomla.pl/forum/function.session-write-close)]: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/ciman/domains/hultek.cal.pl/sessions) in /home/ciman/domains/hultek.cal.pl/public_html/administrator/index.php on line 140Robie cały czas tak samo - wpisuję dane, wyskakują mi te błędy i dosłownie po 0,5 sekundy mnie przenosi do http://fotka.iplaneta.info/uploads/02666491c6.gif

Jak zmienić to coś z ciasteczkami? :> :D

porzeczek
25-11-2006, 09:35
Jak zmienić to coś z ciasteczkami? :> :D
W Firefoxie 2.0:
Narzędzia -> opcje -> Prywatność
Powinno być zaznaczone 'akceptuj ciasteczka' i po kliknięciu na przycisk 'Wyjątki' Twojej strony nie powinno być na liście
a co do

Warning: session_start() [function.session-start]: open(/home/ciman/domains/hultek.cal.pl/sessions/sess_21b7540d3a07744eb385dd46654b800a, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/ciman/domains/hultek.cal.pl/public_html/administrator/index2.php on line 39to sprawdź czy masz katalog 'sessions' w katalogu domeny, bo podobno nie ma ;)
pozdrawiam,
P.

hultaj
25-11-2006, 10:46
Mam "akceptuj ciasteczka" i zaznaczone "aż wygasną".

A z tym katalogiem: Nie ma go w głównym katalogu. Ale w innych wersjach Joomli! też go nie znalazłem. ;/

Może reinstalka pomoże? Albo zmiana wersji na nowszą?

porzeczek
25-11-2006, 11:37
Mam "akceptuj ciasteczka" i zaznaczone "aż wygasną".

A z tym katalogiem: Nie ma go w głównym katalogu. Ale w innych wersjach Joomli! też go nie znalazłem. ;/

Może reinstalka pomoże? Albo zmiana wersji na nowszą?
Ja bym załozył katalog a dopiero potem reinstalował :)
może któryś komponent tego pragnie np.
P.

hultaj
25-11-2006, 11:49
Nadal nic... :/
Może stone by poradził, ale Jego nie ma.. :/
A co oznacza ten error:

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ciman/domains/hultek.cal.pl/public_html/administrator/index2.php:39) in /home/ciman/domains/hultek.cal.pl/public_html/administrator/index2.php on line 39

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ciman/domains/hultek.cal.pl/public_html/administrator/index2.php:39) in /home/ciman/domains/hultek.cal.pl/public_html/administrator/index2.php on line 39?

W linii od 36 do 39, w pliku index2.php z katalogu Administrator znajduje się taki oto wycinek:


$adminLanguage =& new adminLanguage(); - 36
// must start the session before we create the mainframe object -37
session_name( md5( $mosConfig_live_site ) ); -38
session_start(); -39

hultaj
25-11-2006, 19:35
No to nikt nie zna odpowiedzi, więc pomału szykuje się do reinstalki. Może zadziała. Choć wątpie.

stone
26-11-2006, 15:16
Hmm, dziwne bo tak jakby sesja statowała po raz drugi i s6

stone
26-11-2006, 15:17
Dziwne bo jakby sesja startowała po raz drugi, sprobuj przeinstalowac i daj znac.
A czy mozesz się logować na strone główna?

hultaj
26-11-2006, 17:01
Logowanie na stronę główną było dobrze. Na forum również. Nawet już zmiany wprowadzałem. Ściągnąłem wersję 'c', jednak ona również nie pomogła. Zrezygnowałem z Joomli! PE. Instaluje zwykłą+phpBB by Przemo i kilka komponentów. Może będzie dobrze... Może....

stone
26-11-2006, 21:10
Ściągnałem i zainstalowałem u mnie na localu i chodzi dobrze. Możesz mi podać jaką masz konfigurację serwera?
W sumie możesz też na pw podesłać mi dane do panelu admina zobaczę czy ja też się nie mogę zalogować

hultaj
27-11-2006, 07:12
Dzięki za dobre chęci, ale już usunąłem. :)
Wybaczcie zamieszanie.
A konfiguracja serwera - wszystko na 'zielono'. Jedynie allow_furl_open na czerwono było.

Riaan
30-10-2007, 06:42
u mnie był podobny problem, włączylem gzipa i działa

no jednak nie dokonca działa, jedynie nie pokazuje błedu a jednak wywala do logowania komponent to VM

dab
04-11-2007, 23:25
Witam mam ten sam problem z ponownym otwarciem sesji.
ustawilem na zezwalanie plikow cookie i lipa.

macie jakies pomysly?

mam taki problem ze na serwerze na którym postawiłem joomla nie mogę go postawić jeszcze raz z uwagi na fakt że nie mogę usunąć bazy danych bo jest na niej postawiony mój prywatnie pisany cms na którym stoi strona i forum. Gdy wyczyszcze bazę danych strace wszystko.

stone
04-11-2007, 23:51
czy to jest standartowa joomla, czy jakies modyfikacje? która wersja?

dab
05-11-2007, 11:26
jesto to wersja joomla_1011+Admin-pl.
Pozdrawiam

stone
08-11-2007, 23:40
Dobrze by było jednak zrobić aktualizajcę przynajmniej do 1.0.12, było tam trochę poprawe, być może rozwiąze Twój problem