PDA

Zobacz pełną wersję : K2 czy warto??



max-301
26-09-2011, 10:57
Pytanie dość ogólne, zmieniła mi się koncepcja portalu, początkowo artykuły miały stanowić małą część i fabryczne (joomlowe) zarządzanie i prezentowanie artykułów mi wystarczało. Teraz myślę żeby ta część (artykuły, newsy) stanowiła jedną z kluczowych funkcjonalności.

Czy wobec tego powinienem użyć K2 ewentualnie innego kompomentu??

Jakie są zasadnicze zalety K2??

neo_fox
26-09-2011, 11:11
Czy warto to zależy jakie masz wymagania.
Jeśli masz wielu autorów i potzrbujesz kontroli do polacałbym raczej Flexi ...
K2 ma tą zaletę że jest bardzo wydajne ale za to brakuje mu wielu rzeczy.

max-301
26-09-2011, 12:19
autorów na razie nie ma za wielu, zobaczę co to Flexi,

---------- Post dodany o 12:19 ---------- Poprzedni post był o 11:22 ----------

Wygląda na potężne narzędzie, trochę zajmie zanim obczaję i wtedy zobaczę czy wchodzić w to na poważnie.
A jeżeli chodzi o prezentowanie artykułów (coś na wzór news_pro_gk4) to czy Flexi ma jakiś moduł ?

PeFik
26-09-2011, 12:26
K2 - zalety (dotyczą głównie J1.5):
- wbudowany system komenatrzy
- zarządzanie grupami a przez to prawami użytkowników
- system tagów
- opcja wyróżniony artykuł
- dodatkowe - własne pola
- duża ilość modułów, które wspierają K2
- Spolszczenie do K2
- prosta obsługa
- system miniaturek autogenerowanych
- obsługa załączników
- wbudowane moduły (powiązane, chmurka tagów etc.)

neo_fox
26-09-2011, 12:29
K2 - zalety (dotyczą głównie J1.5):
- wbudowany system komenatrzy
- zarządzanie grupami a przez to prawami użytkowników
- system tagów
- opcja wyróżniony artykuł
- dodatkowe - własne pola
- duża ilość modułów, które wspierają K2
- Spolszczenie do K2
- prosta obsługa
- system miniaturek autogenerowanych
- obsługa załączników
- wbudowane moduły (powiązane, chmurka tagów etc.)

Mogę się mylić ale Flexi chyba też to wszystko ma :)

PeFik
26-09-2011, 13:01
Owszem, ale @max-301 pytał o zalety K2.

max-301
26-09-2011, 13:41
pobawię się FlexiContentem i zobaczę,
Pytałem o K2 bo nie mam pojęcia o innych komponentach. Jestem otwarty na każdą propozycję.

Głównie mi teraz zależy na czymś do prezentacji (podobnym do news_pro_gk4) bo niestety pod IE nie działa prawidłowo.

max-301
14-10-2011, 14:24
zdecydowałem się na K2 ale nie powiem dlaczego, odruch :)
Pytanie takie szybkie. Nie wyświetlają mi się awatary w k2, jest domyślny biało-czarny. Jak go ustawić aby pobierał awatara z CB??

PeFik
14-10-2011, 15:16
Potrzebujesz zmian w kodzie + plugin.
Nim zainstalowałeś trzeba było poczytać.
Poszukaj w google "K2 CB avatars "

Ja robiłem integracje z JomSocial, i też wymagało to instalowania dodatków i nadpisania kodu.

max-301
19-10-2011, 12:48
Ciężko czytać o czymś o czym się nie wie że wymaga czytania. Teraz wiem i poszukam ale z tego co widzę to łatwo nie będzie, szkoda że nikt a CB lub K2 nie pokusił się o pełną integrację.
.

Kilka pytania jakie nasunęły mi się podczas testów -wątek zostawię ten sam bo w sumie dotyczy funkcjonalności K2.

Dodawać artykuły od frontu mogę jedynie z fabrycznego panelu logowania K2. Nie ma możliwości (przynajmniej ja nie znalazłem) dodania pozycji do menu typu "dodaj nowy artykuł". Jak to rozwiązaliście u siebie.? Panel logowania K2 nie jest mi do niczego potrzebny a trzymać go jedynie do dodawania jest dla mnie nieporozumieniem.

Gdzie w K2 jest możliwość edycji parametrów grafiki? dodałem zdjęcie w Tabie "grafika" ale nie mam nic do ustawienia oblewania tekstu, rozmiaru itp.

do czasu kiedy nie poustawiam wszystkiego w K2 artykuły dodaję korzystając z możliwości Joomli. Czy mogę je później przenieść automatem do K2 tak jak przy pierwszym imporcie?? Kolejny import dubluje już te istniejące.

PeFik
19-10-2011, 12:56
1) wystarczy wyciąć kod i wstawić sobie do swojego modułu - jak zrobiłem moduł menu bazując na module custom, uwaga mam włączone przyjazne linki


<li><a class="modal" href="/component/k2/item/add?tmpl=component" rel="{handler:'iframe',size:{x:840,y:650}}" target="_blank"> Dodaj artykuł </a></li>

2) wygląd - to już w CSS

3) Niestety tak, zatem najpierw musisz usunąć stare z k2 a potem zaimportować.


p.s.
@max-301 jakby co robiłem to u siebie, wiec wiem co i jak.

headge
19-10-2011, 13:23
Do przenoszenia artykułów może ci się przydać to:
http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/k2-extensions/12408
Podstawowa integracja z CB:
http://www.joomagic.com/downloads/extensions/cat_view/73-extensions/80-cb-k2-integration

max-301
19-10-2011, 13:49
@PeFik
punkt 1 - działa, dzięki za pomoc
punkt 2. No ale co jak chcę mieć w artykule 5 fotek, jedne z lewej, drugie z prawej, małe i duże. Mam to "rzeźbić" w css?? Pytam bo nie każdy użytkownik ma dostęp do plików, nie każdy to będzie umiał zrobić (sam to robię metodą prób i błędów). Czy taki kombajn jak K2 nie rozwiązało tego w "normalny" sposób? Nie wierzę :). Ale poczytam :)

punkt 3 - lekko to niedopracowane no ale nie ma co narzekać.

@headge - dzięki, poczytam nt przenoszenia. Integrację pobrałem, będę się bawił w modyfikację tam opisaną.

PeFik
19-10-2011, 17:35
pkt 2) myślałem że chodzi ci tylko o pierwsze zdjęcie
kolejne to już można dodawać za pomocą JCE a tam jest możliwość konfiguracji domyślnej.

pkt 3) niekoniecznie, autorzy założyli że importujesz tylko raz, a nie raz w tygodniu

max-301
19-10-2011, 22:46
Podstawowa integracja z CB:
http://www.joomagic.com/downloads/extensions/cat_view/73-extensions/80-cb-k2-integration

sprawa wygląda tak. Zainstalowałem plugin, podmieniłem pliki (kopie oczywiście są) ale działa połowicznie. Połowicznie bo:

1. awatary w module Użytkownicy (mod_k2_users) pokazują sie tylko tam gdzie użytkownik samodzielnie wczytał awatar. Dla użytkowników, którzy wybrali awatar z galerii nie pokazuje się. Firebug pokazuje błędną ścieżkę do folderu z obrazami. Zamiast http://mojastrona.pl/images/comprofiler/gallery/pic14.jpg pokazuje http://mojastrona.pl/images/comprofiler/tngallery/pic14.jpg.

2. awatar w module logowania (mod_k2_login) nie pokazuje się także dla tych co wczytali go w CB samodzielnie. Tutaj także błędna jest ścieżka. Dziwnym trafem do adresu obrazu oprócz wspomnianego wyżej "TN" (tylko dla tych co mają awatar z galerii) dodawane jest ID usera. I zamiast http://mojastrona.pl/images/comprofiler/gallery/pic14.jpg ścieżka wygląda 76http://mojastrona.pl/images/comprofiler/tngallery/pic14.jpg

Po usunięciu TN w pierwszym i drugim przypadku oraz numeru ID w drugim awatary pokazują się poprawnie. Przejrzałem wszystkie podmienione pliki oraz pliki z zainstalowanego pluginu plg_user_k2 ale nie ma tam nic co zawiera ciąg znaków "tngallery". Pogoglowałem trochę, sprawdziłem plik CSS do K2 i nie mam już pomysł w jakim pliku szukać. W załączeniu screeny, może ktoś coś podpowie. Link do K2 tylko możliwy jedynie dla userów typu specjalny-jak coś to podeślę na PW dane.
452345244525

max-301
25-11-2011, 09:12
1) wystarczy wyciąć kod i wstawić sobie do swojego modułu - jak zrobiłem moduł menu bazując na module custom, uwaga mam włączone przyjazne linki
Kod PHP:
<li><a class="modal" href="/component/k2/item/add?tmpl=component" rel="{handler:'iframe',size:{x:840,y:650}}" target="_blank"> Dodaj artykuł </a></li>

PeFik zrobiłem sobie kolejna stronkę ale przy próbie dodania nowego artykuł otrzymuję błąd 403-brak autoryzacji.
To samo dla admina. O co chodzi? W innym serwisie mi to poszło bez problemu. Proste adresy mam włączone.