PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam modułu - samodzielnie zarządzana pogoda



curt
26-09-2011, 11:32
Witam,

jestem w trakcie tworzenia strony internetowej dla wyciągu narciarskiego. Na stronie ma być wyświetlana pogoda konkretnie dla tej miejscowości, a raz, że jest to wioska, której nie ma w żadnej stacji meteorologicznej, to na dodatek musi być bardzo dokładna i zarządzana przez administratora strony.

Zdaję sobie sprawy, że dokładnie takiego modułu nie ma gotowego, ale jakby jakiś był z takimi funkcjami aby w panelu administracyjnym można było edytować/dodawać:

1. Z listy rozwijanej można było wybrać jeden z kilku obrazków wyświetlanych w module (w tym przypadku wgrałbym tam ikonki z pogodą)

2. 3 listy rozwijane, bądź wpis ręczny jakiejś treści (temperatura, opady, pokrywa śnieżna)

3. Informacja, czy stok jest czynny.

Nie musi to być pogodowe, styl css też nie jest ważny, jakoś sobie sam bym to wyedytował, byleby funkcje w panelu administracyjnym miał podobne.

Całość musi się prezentować tak, jak w projekcie:

http://img33.imageshack.us/img33/2093/chyrowa.png

palyga007
26-09-2011, 12:07
Moduł Własny kod HTML nie wystarczy?
Szkoda zachodu na pisanie czegoś takiego.

curt
26-09-2011, 12:09
Szkoda, ale to nie ja będę edytował treść na stronie, lecz klient.

Chcę żeby to było fukncjonalne i żeby chociaż nie musiał obrazka w edytorze zawsze dodawać, pomniejszać, formatować itp. Pal licho treść jeśli nie ma możliwości, byleby obrazki z pogodą można było wybierać z automatu...

palyga007
26-09-2011, 12:25
robisz w module własny kod html gotowy szablon
czyli np
tabela 1 wierszowa
2 komórki
w lewej obrazek w prawej opis

Nauczenie podmiany obrazka i tekstu to kwestia 5minut. Nawet szympans by to ogarnął.

curt
26-09-2011, 12:28
Wiem, ale klient się uparł na taki właśnie schemat - dlatego muszę znaleźć jakiś taki moduł i po prostu go przerobić :) Tak jak mówię - może to być nawet moduł nie wiem wyników meczy piłkarskich, byleby spełnił chociaż to jedno, najważniejsze kryterium ;)

palyga007
26-09-2011, 12:41
Być, może jest coś takiego, ja osobiście się nie spotkałem.
Jeśli nie znajdziesz zostaje Ci dział zlecenia. Przekażesz koszt wykonania modułu "na życzenie" i od razu klient inaczej spojrzy na sprawę.

curt
26-09-2011, 13:35
Dzięki za chęci :)

jednak jeśli ktoś słyszał o czymś podobnym - proszę dać znać - będę bardzo zobowiązany.

kurtz
26-09-2011, 13:48
modułu nie ma ale za 2 - 2.5 k może kupić własną, małą stację meteo, która wrzuci mu pełne dane, od prędkości i kierunku wiatru, po wilgotność powietrza, temperaturze powietrza i powierzchni.

curt
26-09-2011, 14:10
Nie, to rozwiązanie kompletnie nie wchodzi w grę :) już chyba prędzej się zgodzi dopłacić za moduł.

Ale wydaje mi się, że jakiś moduł się znajdzie, spędzę całą noc na poszukiwaniach i może coś się uda zmodyfikować :)

Raveren
04-10-2011, 09:48
Może skorzystaj z tego http://www.meteoprog.pl/pl/weather/Chyrowa/

Gall Anonim
04-10-2011, 10:22
Wiesz co, a nie lepiej wstawić mapę meteo google dla danej miejscowości?

curt
04-10-2011, 10:29
w ostateczności tak, dziękuję - ale tak jak mówiłem, musi to być moduł do wklepywania manualnego

Gall Anonim
04-10-2011, 10:36
Wiesz co, to zrób sobie w module własny html obrazek z chmurką i słoneczkiem i innymi takowymi
Najprościej to tabelka z ramką w kolorze tła - w jednej komórce obrazek - w drugiej n.p temperatura itd.
Całość na 3 minuty roboty + obrazki, i po ptokach :)
Jak ktoś ma to wbijać to i tak żaden problem.
Innym rozwiązaniem jest formularz z polami wyboru od zaplecza administracyjnego.
All

zwiastun
04-10-2011, 14:37
Panowie, dajcie spokój. Rozumiem, że pomysł bezsensowny. Ale to nie powód, by się tak pastwić!.