PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją komponentu sh404SEF



ateusz
26-09-2011, 12:29
witam,
podczas instalacji sh404SEF z poziomu panelu admina wyskakuje mi:


SQL Error DB function failed with error number 1064
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM' at line 12 SQL=CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_redirection` ( `id` int(11) NOT NULL auto_increment, `cpt` int(11) NOT NULL default '0', `rank` int(11) NOT NULL default '0', `oldurl` varchar(255) NOT NULL default '', `newurl` varchar(255) NOT NULL default '', `dateadd` date NOT NULL default '0000-00-00', PRIMARY KEY (`id`), KEY `newurl` (`newurl`), KEY `rank` (`rank`), KEY `oldurl` (`oldurl`) ) TYPE=MyISAM;
SQL =
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_redirection` (
`id` int(11) NOT NULL auto_increment,
`cpt` int(11) NOT NULL default '0',
`rank` int(11) NOT NULL default '0',
`oldurl` varchar(255) NOT NULL default '',
`newurl` varchar(255) NOT NULL default '',
`dateadd` date NOT NULL default '0000-00-00',
PRIMARY KEY (`id`),
KEY `newurl` (`newurl`),
KEY `rank` (`rank`),
KEY `oldurl` (`oldurl`)
) TYPE=MyISAM;

O co tutaj właściwe chodzi? Jak to naprawić?

Jdwind
26-09-2011, 23:54
Spróbuj zmienić type=myisam na engine=myisam w zapytaniu.

ateusz
27-09-2011, 00:35
podmienić to w pliku .xml komponentu, ta?

Jdwind
27-09-2011, 08:20
Nie wiem gdzie, bo nie mam tego komponentu. Ale poszukaj zapytania SQL tworzącego tabele.

ateusz
28-09-2011, 13:29
komponent zainstalowany ;) ale..po ust. konfiguracji sh404SEF i wciśnięciu save w prawym górnym rogu, dostaje komunikat:


Do you want to clear the URL cache ? This is highly recommended after changing configuration. To generate again the cache, you should browse again your homepage, or better : generate a sitemap for your site.

Mimo wciśnięcia OK, zmiany nie zostały zapisane..

PeFik
28-09-2011, 13:38
1) Komponent jest komercyjny - więc należy ci się wsparcie ze strony producenta, czyż nie.

2) Spróbuj na innej przeglądarce wcisnąć [OK]

ateusz
28-09-2011, 15:48
o dziwo pomogło ;)
szukałem komponentu do seo urli dla virtuemart. sh404SEF wydaję się być OK, może polecicie coś innego wartego wypróbowania. podsyłam również zestawienie: http://www.ianrsmith.co.uk/virtuemart-search-engine-friendly-sef-urls/

---------- Post dodany o 12:17 ---------- Poprzedni post był o 11:49 ----------

i pojawił się problem z index.php w każdym linku. ustawiłem w configu komponentu Rewriting mode with .htaccess (mod_rewrite) index.php co prawda zniknął ale tera przechodząc na jakąś podstronę produktu to wysyła mnie od razy na stronę główną (?)

---------- Post dodany o 13:33 ---------- Poprzedni post był o 12:17 ----------

po części udało mi się juz skonfigurować, ale pojawił się kolejny problem. niektóre kategorie zawierały polskie słowa w kategoriach co przekształciło na urle z pl znakami, w konsekwencji po kliknięciu na urle zawierające: "ą,ę" etc dostaje:

404: Not Found
Sorry, but the content you requested could not be found

tam gdzie nie ma pl znaków jest ok..co z tym zrobic?

---------- Post dodany o 13:48 ---------- Poprzedni post był o 13:33 ----------

dobra z pl znakami już sobie poradziłem :) ostatnia sprawa to jak i gdzie zmienić dolepiane do urli kategorii: View-all-products.html a dla produktów: Detailed-product-flyer.html ?