PDA

Zobacz pełną wersję : Formularz kontaktowy



pavvvelll
26-09-2011, 15:02
Witam.
Mam problem z formularzem kontaktowym. Jakbym nie skonfigurował to zawsze pojawia się błąd "Nie udało się uruchomić wysyłania poczty." ktoś wie jak trzeba ustawić ? próbowałem już z pocztą onet.pl i gmail.com

Robster
26-09-2011, 17:21
Gdybyś opisał co i jak ustawiłeś/ustawiałeś byłoby łatwiej.

PeFik
26-09-2011, 19:14
Odp. dla znających kilka słów po ang: http://baylinux.com/resources/45-joomla/64-joomlasecuremailpatch.html

pavvvelll
27-09-2011, 12:02
Obsługa poczty
Funkcja pocztowa PHP
Wysyłaj z adresu baran89@buziaczek.pl
Nazwa nadawcy
ffffff
Ścieżka Sendmail
/usr/sbin/sendmail
Uwierzytelnianie SMTP
NIE

Bezpieczeństwo SMTP
BRAK

Port SMTP
587 / 465 / 25

Użytkownik SMTP
baran89@buziaczek.pl

Hasło SMTP
hasło do poczty

Serwer SMTP
smtp.poczta.onet.pl

---------- Post dodany o 06:39 ---------- Poprzedni post był o 06:33 ----------

Robiłem tak jak w instrukcji i nie działa... patch nie instaluje się.

---------- Post dodany o 10:02 ---------- Poprzedni post był o 06:39 ----------

próbowałem już z pocztą gmail, onet i o2. bez zmian. Wiecie może w czym jest problem ? joomla wersja 1.5.23

PeFik
27-09-2011, 15:06
1) zatem wynika, że masz jakieś "ograniczenia" na serwerze ?
2) załóż sobie skrzynię pocztową na domenie-hostingu, gdzie masz www i .. try again

pavvvelll
27-09-2011, 15:10
stronę mam na tymczasowym serwerze xtreemhost.com .
na razie jest do darmowy serwer...
ograniczeń raczej żadnych nie mam..
może to być spowodowane jakiś błędem joomli ?

PeFik
27-09-2011, 15:51
Jasne jak coś nie działa, to wina CMS. I ileś tam tysięcy ludzi ma soft do bani.


na razie jest do darmowy serwer... Nie znasz przysłowia, darmowy serwer = darmowe kłopoty ?

pavvvelll
27-09-2011, 15:53
czyli na tym serwerze tego nie zrobie ?

będę niedługo chciał wrzucić stronę na jakiś normalny serwer , polecisz coś ? myślałem nad home.

PeFik
27-09-2011, 18:10
Kolego, temat wyboru hostingu był tyle razy poruszany, a home w szczególności, że :
1) poszukaj sam [szukaj...] spójrz w górę
2) Home - jaki jest każdy widzi... szczerze , 80% problemów mają userzy tego hostingu właśnie wtedy kiedy używają tam OS CMS.

nevadaking
04-10-2011, 14:02
Ustawienia dla Gmaila:

Obsługa poczty: serwer SMTP
Wysyłaj z adresu: twój adres e-mail na Gmailu
Nazwa nadawcy: jak sobie życzysz
Ścieżka Sendmail: można zostawić /usr/sbin/sendmail
Uwierzytelnianie SMTP: Tak
Bezpieczeństwo SMTP: SSL
Port SMTP: 465
Użytkownik SMTP: twój adres e-mail na Gmailu
Hasło SMTP: twoje hasło do dostępu poczty na Gmailu
Serwer SMTP: smtp.gmail.com


Na localhoście u mnie "nie chodzi" (ale tu nie chodzi żadna poczta):)

Ale na prywatnym, małym serwerze - tak. Naszukałam się tego i złożyłam z kawałków, ale jest...

Napisz czy działa.

Pozdrawiam

nikszal
04-10-2011, 14:08
To co te wodotryski?

Mam ustawioną pocztę na gmail, bez uwierzytelnienia SMTP, bezpieczeństwo - brak, port - 25 i...

poczta dochodzi normalnie, tylko serwer też mam normalny, a nie jakiś wynalazek.

pavvvelll
04-10-2011, 14:08
No niestety też już tak próbowałem i nie działa..
może faktycznie jest to wina serwer... ciągle komunikat "Błąd SMTP: Nie można się połączyć z serwerem pocztowym."

nevadaking
04-10-2011, 14:40
Nikszal,
u Ciebie działa, a u mnie nie działało. Więc może pomóc.

Poza tym gdzie jest napisane, że wszyscy muszą korzystać z serwerów najpopularniejszych?!
Korzystając z małego prywatnego serwera mam ten komfort - na przykład - że jestem w stałym kontakcie z Adminem, jak potrzebuję to mogę liczyć na wsparcie niemal w każdej chwili.
Nie wszyscy są tacy uczeni... i w dodatku nie jest to moja praca, tylko hobby, więc oprócz tego muszę zarabiać na życie, a nie spędzać czas na studiach informatycznych... Ale to nie oznacza, że to nie jest dla mnie ważne, hobby to też część mojego życia.

A swoją drogą, życie bez wodotrysków byłoby smutne, nie sądzisz?:P

pavvvelll

Spróbuj skontaktować się z adminem - to nie zaszkodzi, a może się okazać, że niepotrzebnie się męczysz. Nie załamuj się, myśl i działaj cierpliwie, a z pewnością się uda... :up:
Trzymam kciuki :)

Pozdrawiam

Edit:

P.S. Sprawdzałeś po takiej próbie konto pocztowe na Gmailu? Był taki sam komunikat w Joomli, a okazało się, że u mnie zablokowano na Gmailu konto chwilowo, bo "stwierdzono podejrzaną aktywność na koncie".
Musiałam zrobić weryfikację czyli zaakceptować najpierw ową "podejrzaną aktywność" (tam wyskakują formularze sprawdzające, i to jest proste). Potem musiałam zmienić hasło do poczty w Gmailu, a potem hasło w Joomli i dopiero zadziałało.

nikszal
04-10-2011, 14:46
Ostatnio korzystałem z pomocy swojego administratora, jak to nazwałeś jednego z "najpopularniejszych serwerów" po godz. 2 w nocy.
Załatwił mnie pozytywnie w 5 minut. Chodziło o przywrócenie z kopii pomyłkowo usuniętego katalogu, bo zbyt płytko wszedłem w strukturę katalogów i usunąłem galerię nie tę, którą zamierzałem.

Jak widzisz posiadanie hostingu na "najpopularniejszych serwerach" ma swoje zalety.

pavvvelll
04-10-2011, 14:47
a na jakim serwerze masz ?

nikszal
04-10-2011, 14:49
Nie będę uprawiał kryptoreklamy. Majątku tez nie wydaję na hosting - 119 zł + VAT za 5GB.

nevadaking
04-10-2011, 14:53
Nikszal,
jak widzisz każdy medal ma dwie strony, na Twoim była pomoc o 2 w nocy na innych "popularnych" nie koniecznie.

Ale to nadal nie zmienia postaci rzeczy, że popularne serwery nie są obowiązkowe :)

:spoko:

---------- Post dodany o 12:53 ---------- Poprzedni post był o 12:51 ----------

"pavvvelll"
sprawdzałeś pocztę na Gmailu?

pavvvelll
04-10-2011, 14:57
zawsze mozesz na priv napisac.. po prostu nie chcę wpakować się w jakiś słaby serwer..

nikszal
04-10-2011, 15:08
Nikszal,

Ale to nadal nie zmienia postaci rzeczy, że popularne serwery nie są obowiązkowe :)

:spoko:

Ja nie pisałem, ze obowiązkowe jest posiadanie "normalnych" serwerów. To ja chcę mieć normalny serwer, żeby normalnie administrować stroną, w odróżnieniu np. od home.pl.
Część użytkowników preferuje hosting za free, bo albo nie mają kasy, albo szkoda im zainwestować w wygodę, albo wynajdują jakieś pseudo usługi hostingowe i jeszcze płacą za swoje problemy. To tylko racjonalna filozofia podejścia do rozwiązania problemu.





sprawdzałeś pocztę na Gmailu?

Rozwiń się w tym temacie.

nevadaking
04-10-2011, 15:13
Sprawdzałeś po takiej próbie konto pocztowe na Gmailu? Był taki sam komunikat w Joomli, a okazało się, że u mnie zablokowano na Gmailu konto chwilowo, bo "stwierdzono podejrzaną aktywność na koncie".
Musiałam zrobić weryfikację czyli zaakceptować najpierw ową "podejrzaną aktywność" (tam wyskakują formularze sprawdzające, i to jest proste). Potem musiałam zmienić hasło do poczty w Gmailu, a potem hasło w Joomli i dopiero zadziałało.
w poprzedniej wiadomości, ale Ty byłeś szybszy i pewnie zginęło w dyskusji :)
To było do "pavvvelll"

A co do serwera - masz oczywiście rację, ale ja nie narzekam :D

Pozdrówka

pavvvelll
04-10-2011, 15:21
Nikszal,
:

P.S. Sprawdzałeś po takiej próbie konto pocztowe na Gmailu? Był taki sam komunikat w Joomli, a okazało się, że u mnie zablokowano na Gmailu konto chwilowo, bo "stwierdzono podejrzaną aktywność na koncie".
Musiałam zrobić weryfikację czyli zaakceptować najpierw ową "podejrzaną aktywność" (tam wyskakują formularze sprawdzające, i to jest proste). Potem musiałam zmienić hasło do poczty w Gmailu, a potem hasło w Joomli i dopiero zadziałało.

a gdzie to mogę w gmail'u sprawdzić ? mając pocztę na onet tak samo się dzieje

nikszal
04-10-2011, 15:22
Nie sprawdzam poczty na koncie gmail. Po to mam program pocztowy obsługujący na teraz 17 kont pocztowych w różnych domenach. Zajechałbym się, gdym miał się osobno logować na kilka kont.

Program sprawdza mi skrzynki co 1 minutę i mam święty spokój z pocztą.

nevadaking
04-10-2011, 19:17
"pavvvelll"
po prostu zaloguj się na swoją pocztę - tą którą zdefiniowałeś w Joomli! - i zobacz czy się możesz zalogować i czy coś się zmieniło.

A co powiedział Admin serwera?

pavvvelll
05-10-2011, 08:16
Zalogowałem się i nic się nie zmieniło...

z adminem można tylko dogadać się po angielsku..

nevadaking
05-10-2011, 17:04
Czyli pozostaje albo nauczenie się angielskiego (przynajmniej dobrych podstaw) - tym bardziej, że wiele kwestii w obsłudze, programowaniu, css jest bądź po angielsku (to międzynarodowy język informatyków) bądź nazwy, skróty itp. są pochodzenia angielskiego. Bez tego trudno Ci będzie wxzględnie swobodnie ogarnąć tematy Joomli :D, a na pomoc nie zawsze można liczyć :(
Na razie możesz poprosić kogoś, żeby pomógł Ci się porozumieć z Adminem - najłatwiej mailem, bo tłumaczowi będzie wygodniej tłumokać, a Tobie zrozumieć lub zadać dalsze pytania. Jeśli oczywiście znajdziesz sobie kogoś chetnego w tym temacie...

Albo... zmienić serwer :)

Można pośrednio -> zmienić serwer, a potem - mając już nauczkę - zacząć się uczyć angielskiego.

Można też nie robić nic i dalej mieć problemy...

Przykro mi, że nie pomogę - serwer nie jest mi znany, a podejrzewam, że i Ty masz problemy z czytaniem komunikatów, więc raczej trudno będzie Ci pomóc.

Pozdrawiam
nevada

nevadaking
10-10-2011, 16:10
pavvvelll

Jeszcze jedno - sprawdź na poczcie skrzynkę spamu - nie wiem jak inne, ale Gmail miewa takie "pomysły".

Pozdrawiam :)

nikszal
10-10-2011, 16:23
Zadam być może głupie dla większość użytkowników Joomla pytanie, ale dzisiaj dopiero wyjaśniło się, dlaczego u innego forumowicza też poczta nie dochodziła z formularza kontaktowego.

Pytanie brzmi:

Czy wpisałeś w konfiguracji kontaktu swój adres e-mail?

nevadaking
11-10-2011, 00:12
No właśnie pavvvellku,

sprawdź dokładnie wszystko, co wpisałeś - kropki, kreski, hasła...
czasem, jak człowiek tysiące razy poprawia, to już mu i rozum odejmuje - wiem z doświadczenia :zagubiony:

to tylko maszyna, nie rozumie "w przybliżeniu", musi mieć dokładnie co do linijki.

I nie dziw się nikszalowi - już różne rzeczy to Forum widziało :lol: :wystraszony::placz:

Pozdrawiam

nevada

Edit:
A może po prostu zrób print screena z tego, co wpisałeś i pokaż (wytnij ten interesujący kawałek w prostym Paint'cie) - hasło będzie ukryte, a mail możesz zmienić, tylko pamiętaj, żeby go potem poprawić na własny.

No i oczywiście w konfiguracji to ma być Twój e-mail i Twoje hasło - takie, jakiego używasz, żeby zalogować się na swoją pocztę (np. gdy chcesz przeczytać swoją pocztę na gmailu).

Pzdr

Majster
23-10-2011, 13:28
Chciałbym wrócić do tematu.
Otóż postanowiłem wypełnić formularz kontaktowy na stronie tak aby odwiedzający stronę mogli napisać do administratora. Utworzyłem w komponencie kontaków pojedynczy kontakt, gdzie wprowadziłem adres mailowy jaki mam właśnie na home.pl. hosting mam na home.pl, joomla 1.7
Wypełniłem w Konfiguracji globalnej też dane dla tego adresu mailowego. I spróbowałem wysłac testowo maila i niestety nie wiem czy wysyła się i na skrzynke w home.pl nic nie przychodzi :(
Po pierwsze to pokazuje sie po wysłania z formularza wiadomości komunikat:
"Ostrzeżenie:
Pole wymagane: Nazwa,
Pole wymagane: Email,
Pole wymagane: Temat"
a wypełnilem wszystkie pola w formularzu: Nazwa, adres mail nadawcy wiadomości, temat, wiadomość.

Co do ustawień w Konfiguracji globalnej mam:

Baza danych.
typ bazy danych:MySQL,
serwer bazy danych: sql.nazwa_konta.home.pl
użytkownik bazy danych: nazwa_konta
nazwa bazy danych: nazwa_konta

Poczta.
obsługa poczty: SMTP,
wysyłaj z adresu: adres e-mail na home.pl
nazwa nadawcy: www.moja_strona.pl na home.pl
ścieżka: usr/sbin/sendmail
uwierzytelnianie SMTP: TAK
Bezpieczeństwo SMTP: Brak
Port SMTP: 465
użytkownik SMTP: nazwa_konta.home.pl
hasło: - (tu nie mam hasła ale czy to musze mieć skoro to odwiedzający piszą do admina?)
serwer SMTP: nazwa_konta.home.pl

Proszę o podpowiedź, bo jeśli już wszyscy na forum będą mi mowić że to zły home.pl to chciałbym być przygotowanym na rozmowę z nimi, bo trzeba mieć argumenty merytoryczne żeby coś u nich wygrać, przekonałem sie już o tym. Niestety nie wiem co jest nie tak z tym formularzem na joomli?

---------- Post dodany o 13:28 ---------- Poprzedni post był o 12:24 ----------

P.S. Napisałem tutaj chociaż może powinienem w dziale dla JA 1.7 i w problemach ale skoro już znalazłem temat z tą kwestią to wybrałem już istniejący wątek.

nevadaking
26-10-2011, 10:35
Allo,
1. o ile się zdążyłam zorientować z home faktycznie są problemy,ale ja ich nie znam w praktyce
2. z 1.7 jestem ciagle jeszcze w fazie "eksperymentów" więc niedługo pewnie natknę się na Twój temat/problem ("niedługo" rzecz względna bo robie pierwszą własną templ i zaznajamiam się jednoczesnie z pomysłami w 1.7 - ciekawe jak długo...)
Ergo: przykro mi ale trudno mi się wypowiadać, a odzywam sie zebys nie mial wrazenia, ze nikt sie nie interesuje

3. Pomysł, ktory mnie przyszedł do głowy w pierwszej kolejności: próbowałeś skonfigurowac inną pocztę tzn. nie home-owską tylko własną?