PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z safe mode



panorama
25-11-2006, 11:01
Witam!
Mam problem z safe mode serwera usługodawcy, który powtarza sie za każdym razem, gdy chce przebudować, albo coś poprawić w jomli z poziomu admina. A mianowicie:
Nie wiem, do czego służy funkcja właczenia safe mode, ale jedno jest pewne, mam spore trudności w administrowaniu stroną, aktualnie zmuszony byłem ją czasowo wyłączyć z tego wzgledu. Jedynie przy ustawieniu usługodawcy: Safe Mod wylaczony (OFF) mogę doinstalowywać składniki do jomli, jak tylko usługodawca na powrót włączy, to już nie potrafie dograć komponentu, wychodzi komunikat: nieudane.

Czy istnieje w ogóle sposób na ominiecie tego problemu? Bo na innym serwerze na którym był safe mod na ON, było to samo.

stone
26-11-2006, 19:48
Safe mode jest to zabezpieczenie ze strony hosta ale z uwagi na swoją uciążliwość nie stosowane powszechnie. Polega ono generalnie na tym że skrypt wykonywany może zapisywać dane tylko w katalogu z jakiego jest uruchomiony, dlatego instalacje i inne operacje na plikach nie działają. Jest dostępne patch do safe mode wykorzystujący ftp do tych czynności, poszukaj w plikowaniach stron o joomli, nie pamietam dokładnej lokalizacji teog patcha.
Ale rada, zmien serwer, z safe modem da się żyć ale co to za życie

Rybik
27-11-2006, 07:23
i zrob kopie zapasowa plikow ;) nie wiem jak teraz ale niegdysiejszy patch nie dzialal z adminem PL, poza tym mozesz pogadac z uslugodawca czy by nie wylaczyl tego tlko na twoim koncie (zalezy od konfiguracji serwera i moze sie dac - nie jest to jakies wydumane żądanie)

hehe przypomnialo mi sie i musze zacytowac ;) "safe mode to taki wypasiony dodatek do serwera który bardzo dobrze chroni 13 letnich hakerów przed 15 letnimi hakerami" :D
(z pelnym szacunkiem dla maloletnich czytelnikow :)