PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z logowaniem użytkownika



yogi009
25-11-2006, 11:27
Założyłem użytkownikowi nowe konto (login i hasło - poziom uprawnień "registered") i mam ciekawy objaw: jeśli ja się loguję tymi parametrami to jest ok, a jeśli mój oryginalny użytkownik (oddalony o 300km), to logowanie się nie udaje. Czy, poza błędem literowym użytkownika, mogą być jakieś inne przyczyny takiego zachowania się witrynki ?

stone
26-11-2006, 19:44
Zależy jakiej przeglądarki używa. Czasem może być problem z cachem, warto wyczyścić i potem spróbować. Ważne jest także włączenie obsługi ciasteczek (cookies)

yogi009
26-11-2006, 23:46
zauważyłem, że ten problem z widzeniem zalogowania występuje wtedy, gdy wpisuję adres domenowy (mój wykupiony w NASK), natomiast jak kliknę w jakiekolwiek menu, u góry pojawia się adres fizyczny serwera (nie za bardzo mnie to cieszy i nie wiem jak to wyeliminować), wtedy od razu pojawia się menu użytkownika (czyli odpowiednie do sytuacji po zalogowaniu).

Mam też dodatkowe pytanko o wyrównanie tekstu lub obrazków w artykułach. Wpisanie magicznego allign="center" nie pomaga, domyślam się, że style jakoweś są nadrzędne. Czy jest metoda umieszczenia obrazka w dowolnym miejscu tekstu, z jakimis atrybutami tegoż obrazka, np. sposobem otaczania tekstem ?

stone
26-11-2006, 23:54
Po jednym problemie na temat:)
A czy masz wpisaną nazwę domeny w live_site w pliku configuration.php?

yogi009
27-11-2006, 18:50
mam wpisaną fizyczny adres serwera, nie domenowy.

pomogło wpisanie adresu domenowego w pliku configurations.php

Jestem tu nowy i kojarzyłem ten plik raczej gdzieś z zasobami serwera, ściślej mówiąc z PHP, a tu się okazuje, że Joomla ma swój configuration.php :-)

Dzięki za naprowadzenie.