PDA

Zobacz pełną wersję : JoomGallery Przekroczony limit pamięci



maisa
28-09-2011, 16:54
Witam
Gdy na mojej stronie fotografie wysyłane są większe niż 2272x1704 to pojawia się taki komunikat :
Przekroczony limit pamięci. Nie można przetworzyć obrazu. Poproś administratora serwera o zwiększenie limitu pamięci. Wymagana pamięć:62 MByte (64620028) Serverlimit: 32MByte (33554432)

Mogę prosić o jakąś wskazówkę jak to rozwiązać ?

palyga007
28-09-2011, 17:47
A czego nie rozumiesz w treści komunikatu?
Poproś administratora serwera o zwiększenie limitu pamięci.

maisa
28-09-2011, 19:10
taki komunikat pojawia się na mojej stronie gdy wczytamy zdjęcie większe niż 2272x1704 możesz spróbować z jakaś fotografią (nie erotyczną) ja ją usunę

palyga007
28-09-2011, 19:53
@maisa
Ale o co Ci chodzi?
przecież masz wyraźnie napisane w komunikacie co jest nie tak i jak temu zaradzić.
Swoją drogą po kiego Ci takie duże zdjęcia?

maisa
28-09-2011, 19:56
Mi takie duże zdjęcia nie są potrzebne
Ale zgłasza się do mnie dużo urzędów miast pracownicy muzeów dziś prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Niepołomickiej itd... mają skany archiwalnych fotografii które często są większe niż 2272x1704 i nie mogą ich wysłać na moją stronę i przez to moja strona traci wiele fotografii danych miast

MiastaDawniej.pl (http://miastadawniej.pl/)

Gall Anonim
28-09-2011, 21:07
Niestety powyżej pewnej wartości wagowej nie są obsługiwane pliki image zarówno przez hosting jak i obsługe przez komponenty - ponadto - informacja jednoznacznie wskazuje że brak jest przestrzeni dyskowej udostępnionej dla potrzeb hostingu (stawiam na to iż jest to darmowy hosting).
I tak:
a. zdjęcie przesyłane dla potrzeb witryny w formacie jpg nie musi, a wręcz nie powinno mieć większej rozdzielczości niż 72 dpi (ilość punktów na cal długości) i formatu większego niż 800 x 600 (a to i tak po powiększeniu zajmuje praktycznie cały ekran - taka fotka naprawdę bardzo rzadko nawet przy parametrze jakości 100 % (zazwyczaj stosuje się 60% do 70%) przekracza 200 kB.
Rozwiązanie - zdjęcia przed przesłaniem na witrynę należy przetworzyć - dla osób słabo zorientowanych dostępny jest program picasa który pozwala na szybkie przetworzenie nawet kilkuset zdjęć w przeciągu kilku, kilkunastu minut (automatycznie po ustawieniu parametrów przetwarza zawartość wskazanego katalogu robiąc jego przetworzoną kopię dodatkowo można dodać prosty znak autorski u dołu fotki).
I to by było na tyle.
Pzdr

maisa
28-09-2011, 21:17
Hosting jest płatny na OHV
Trudno umieszczę informację aby większe zdjęcia na pocztę mi przesyłano bo wątpię aby pracownikom muzeów lub urzędów miast chciało się bawić w pomniejszanie zdjęć :)

Dziękuję za pomoc i wyjaśnienie tego dodaję reputację pozdrawiam