PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja UddeIM na Joomla! 1.7



Chorazy5
28-09-2011, 22:45
Witam. Pobrałem najnowszą paczkę uddeIM (v. 2.5). Rozpakowałem archwium i chciałem zainstalować "trzon", czyli wybrałem paczkę com_uddeim. Niestety, podczas instalacji wyświetla się coś takiego:

SQL error when attempting to save a messageWywołanie funkcji bazy danych zakończyło się numerem błędu 1146
Table 'test.jode0_uddeim' doesn't exist SQL=INSERT INTO jode0_uddeim (fromid, toid, toread, message, datum, systemflag, disablereply, systemmessage, totrashoutbox, totrashdateoutbox) VALUES (42, 42, 0, 'Witamy w uddeIM! uddeIM zostało zainstalowane z powodzeniem. Sprawdź wygląd wiadomości przy ustawieniu różnych szablonów. Można je wybrać w panelu administracyjnym uddeIM. uddeIM stale się rozwija. Jeśli znajedziesz błądy lub braki, proszę napisz do mnie, by uddeIM mógł stać się lepszy (korespondencja w języku angielskim). Powodzenia i dobrej zabawy!', 1317238891, 1, 1, 'uddeIM', 1, 1317238891)
SQL =
INSERT INTO #__uddeim (fromid, toid, toread, message, datum, systemflag, disablereply, systemmessage, totrashoutbox, totrashdateoutbox) VALUES (42, 42, 0, 'Witamy w uddeIM!

uddeIM zostało zainstalowane z powodzeniem.

Sprawdź wygląd wiadomości przy ustawieniu różnych szablonów. Można je wybrać w panelu administracyjnym uddeIM.

uddeIM stale się rozwija. Jeśli znajedziesz błądy lub braki, proszę napisz do mnie, by uddeIM mógł stać się lepszy (korespondencja w języku angielskim).

Powodzenia i dobrej zabawy!', 1317238891, 1, 1, 'uddeIM', 1, 1317238891)


Próbowałem również z paczką com_uddeim_j16. Wówczas jedyny ślad instalacji był w Komponenty->Instalacje->Zarządzanie. Oczywiście nadal nic nie działa.


Próbowałem także zainstalować paczkę "cb_plug_pms_uddeim", jednakże wówczas wyświetlało się:

JInstaler: :Instalacja: Nie znaleziono pliku instalacyjnego XML


Zatem moje pytanie brzmi: jak poprawnie zainstalować UddeIM?

Dodam jeszcze, że zależy mi na dwóch rzeczach:
1. Wysyłaniu prywatnych wiadomości.
2. Chcę, aby username był linkiem do profilu.

nikszal
28-09-2011, 23:20
Dosłownie przed minutą zainstalowałem komponent i dodatek plug_uddeim_contentlink bez najmniejszego problemu.
Wersja 2.5 z 1.10.2011 r. (:D :lol: :D)

Komuś czas zbyt szybko płynie, bo dzisiaj jest 28.09.2011 r.

adamc1
15-02-2012, 00:20
Witam Mam problem z uddeim na joomli 1.7 tzn zainstalował sie i owszem ale wiadomosci prywatne jakos nie działają.
jestem absolutnym laikiem moze ktos podpowie jak uruchomic prywatne wiadomości na KUNENIE .
TZN z jakiego modułu skorzystac aby działało prawidłowo.
Pozdrawiam Adam

seba.adm
15-02-2012, 00:39
Witam.

Adamie nie trzeba żadnego dodatkowego modułu. Przejdź do ustawień Forum Kunena, zakładka Integracja -> Prywatne wiadomości: wybierz UddeIM. Przy wiadomościach, w profilu użytkownika pojawi się ikona umożliwiająca wysłanie wiadomości PW.

adamc1
15-02-2012, 01:10
Ikona jest tylko wiadomosci nie ma, na razie odinstalowałem uddeim, w readme jest napisane o jakichs zmaniach tabelach serwera lub w komendach PHP ale to dla mnie jest poza zasięgiem.
Strona www.bowhunter.pl