PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z galeriami.



happyland
10-01-2006, 19:17
Witam.
Potrzebuję pomocy. Mam na serwerze w nazwie.pl kilka serwisów. W 4 z nich instaluję jomlę lub mambo. Wszystko jest ok do czasu kiedy w doinstalowanym komponencie galerii(chyba twstowałem wszystkie), wstawiam pliki w większei ilości. Wtedy zawsze wyskakują mi błędy i zdjęć nie dołącza. Czy jest jakaś dobra duszyczka, która poprawiłaby mi te błędy (oczywiście odpłatnie) bo ja chyba nie dam rady, czas mnie goni, a dla kogoś kto zna się na rzeczy to nie jest problem.

stone
10-01-2006, 20:35
Najpierw napisz jakie to bledy byc moze nie jest to az tak powazne:)

happyland
12-01-2006, 17:11
W przypadku Pony Galery po próbie wgrznia pliku zip, pojawia siętaki komunikat:
Filename: sp25/
New Filename: sp250_20060112_-584561882.25/

Warning: copy(/home/happyland/ftp/piesek/components/com_ponygallery/img_pictures/sp250_20060112_-584561882.25/): failed to open stream: No such file or directory in /home/happyland/ftp/piesek/administrator/components/com_ponygallery/admin.ponygallery.php on line 162
Upload complete...

Warning: getimagesize(): Read error! in /home/happyland/ftp/piesek/administrator/components/com_ponygallery/admin.ponygallery.php on line 450
ERROR: Source file not found!

stone
12-01-2006, 21:22
z błędu wynika ze nie ma takiego katalogu /home/happyland/ftp/piesek/components/com_ponygallery/img_pictures/sp250_20060112_-584561882.25/
aczkolwiek jest to dziwne
czy masz dobrze ustawione prawa dostepu do katalogow z obrazkami?

happyland
13-01-2006, 20:47
Dostępność miałem ustawioną na 755, katalogu (sp250_20060112_-584561882.25) faktycznie nie było. Katalog ten założyłem, ustawiłem ten i ten wyżej na 777. Nie przyniosło to zmian. Jeśli chodzi o wersję joomli to zainstalowałem tą nową paczkę wraz z komponentami: galerią, forum itp.

stone
13-01-2006, 21:53
sprawdzilem u mnie na testowym koncie i w ponygallery (z paczki joomlape) wgrywa poprawnie.
zalaczam tez paczke z obrazkami na ktorej to testowalem.
Zobacz czy Tobie pojdzie

barth
15-01-2006, 01:47
Zakładam że po filname: jest pusto a zatem proponuję sprawdzić dwie rzeczy po kolei.
Zapewne plik zip do uploadu nie wczytał się prawidłowo i biblioteka rozpakowująca nic nie zdekompresowała. Niestety ponygallery tego nie sprawdza - nie sprawdzane jest ani $_POST ani $_FILES i nawet jak weszły puste to skrypt idzie dalej.

1. Warto sprawdzić wielkość pliku zip ; standardowo max wielkość pliku do upload na stronę dla skryptów PHP jest równy 2MB ( zobacz http://www.usphp.com/ini.core.html dla upload_max_size ).
Jeśli jest większy to trzeba by zmienić ustawienia PHP lub próbować z mniejszymi plikami. Trzeba pamiętać przy zmianie upload_max_size żeby odpowiednio post_max_size i memory_limit. No i lepiej nie przesadzać bo ustawianie za duże jest dość niebezpieczne dla maszyny. Zmianę trzeba wykonać w php.ini . Ja do ponygallery wrzucam pliki zip o wielkościach do 7MB bez problemów a większych jeszcze nie musiałem.

2. Niektóre przeglądarki ponoć dodają znak CR na końcu nazwy pliku (?!) ( wyczytałem z forum na joomla.org ). Wtedy biblioteka dekompresująca pclzip.php nie radzie sobie z taką nazwą. Jeśli tak jest to albo trzeba zmienić kod w administrator/components/com_ponygallery/admin.ponygallery.php usuwając ten nadmiarowy znak. Albo użyć innej przeglądarki ; ja mam Firefoxa 1.5 i takiego problemu nie zauważyłem. Chociaż nie bardzo mi się chce wierzyć że to w ogóle możliwe :)) - ale wolałem podać.

Powodzenia

happyland
17-01-2006, 18:26
Faktycznie do 2M wchodzi wszystko. Dzięki bardzo. Proszę tylko jeszcze pomóż mi odszukać ten plik w którym mam dokonać zmiany rozmiaru pliku zip, bo w żaden sposób nie mogę go zlokalizować.

stone
18-01-2006, 10:50
Dokonujesz tego w pliku php.ini będąc administratorem serwera. Jezli nie masz dostepu do do ustawień php popros swojego administratora o zmiany

barth
19-01-2006, 10:43
Zgodnie z przedmówcą ;) Plik php.ini na serwerkach ogólnodostępnych utrzymują administratorzy bo on zawiera konfigurację instalacji PHP dla całej maszyny. Mogą się nie zgodzić na zwmiany nawet na chwilę. Jeśli chodzi o własne instalacje to w Linux jest to /etc/php.ini a w Windowsach : System Root\php.ini ( np. c:\windows\php.ini , c:\winnt\php.ini ). Tak jest dla wersji 4.x nie wiem jak inne.

happyland
02-02-2006, 17:15
W ustawieniach galerii jest opcja wielkości pliku, po zmianie parametru wchodzą wszystkie pliki, ja ustawiłem 6M i działa.

barth
03-02-2006, 12:50
Przejrzałem sobie kod i warunek na 2 Mb ( czy inna wartość ) jest sprawdzane tylko dla obrazków przed robieniem thumbnaila. W PHP.ini tak czy inaczej ustawia się jaką wielkość pliku serwer przyjmie przy wywołaniu przesyłania ze skryptu PHP. Analogicznie dla max memory i.in; przy rozpakowaniu może zabraknąć RAM-u bo PHP to przytnie i gzlib skończy się błędem. Oczywiście to zależy od wersji kodu - bo na forum strony autora PonyGallery pojawiło się kilka kwestii (propozycji) i wpis że warto to przemyśleć; - ostrzeżenie o max. wielkości pliku PHP i sprawdzenie czy zip dotarł na serwer, - ustawienie max. wielkości pliku zip. - rozpakowanie zip przesłanego na serwer np. przez FTP. Było to jeszcze na Taher-Zadeh ( teraz jest na mamboy ). Tak czy inaczej - nie ściągałem i nie sprawdzałem wersji 1.15 Beta Pozdrówka