PDA

Zobacz pełną wersję : Wysyłanie maili z serwisu



szpoti
25-11-2006, 18:55
Joomla posiada cos takiego jak wysylanei maila z serwisu (tzn. Napisz do nas ) albo cos podobnego jednak na mojej stronce to nie działa jaka jest przyczyna?
A może jets jakaś alternatywa dla tego komponentu?

Adres stronki: http://szrot24.pl

Sova
26-11-2006, 01:13
Sprawdź to:
http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,59/Itemid,35/

szpoti
26-11-2006, 10:46
Nadal lipa wysylam testowego maila (strona przeladowywuje się) ale zadna wiadomość nie dochodzi ... co trzeba w admin skonfig. zeby to chodzilo bo probowalem juz wszystkiego?

Juz nieaktualne zaczolem zmieniac ustawienia i nagle zadzialal stary komponent ;)

W ustawieniach globalnych (zakładka poczta)

Pocztę obsługuje: Poczta Mail PHP
Email nadawcy: Tu wpisujemy naszego maila
SMTP wymaga autoryzacji: Nie
Konto SMTP: Konto SMTP naszej poczty
Hasło SMTP: hasło naszego konta mailowego
Host SMTP: To samo co w konto smtp

Wydaje mi się że pomogło wypełnienie 3 ostatnich pól bo wcześniej były one puste :)

Sova
26-11-2006, 17:49
Napisz dokładnie co zmieniłeś/gdzie dłubałeś...

Rybik
27-11-2006, 07:11
pola do smtp wypelnia sie tylko gdy wybierasz metode smtp, metody: sendmail i php mail dzialaja bez dodatkowych danych. Dzialaja pod warunkiem ze twoj serwer umie tak wysylac oraz ze uzytkownicy przyjmuja poczte ze skryptow (niektore serwery pocztowe odrzucaja, wtedy smtp konieczne).

Dodatkowo dla niektorych serwerow trzeba w polu loginu podac pelny email, jezeli ma byc z uwierzytelnianiem.

keramj
11-12-2006, 17:48
Sorry, że odgrzewam temat, ale nie umiem ustawić parametrów poczty, dlatego proszę o pomoc. Mam zainstalowaną najnowszą wersję Joomla na 60free.ovh.

MJ
GG 7775037
Skype: janmarek1

Rybik
11-12-2006, 18:14
no to spytaj na serwerze ovh z joomla jest wszystko w porzadku :D

a tak serio to sobie ironizuje bo nie lubie tego serwera i nie mam pojecia czy tam dziala sendmail, czy funkcja mail php ... tak czy siak logowanie przez smtp powinno chodzic

keramj
11-12-2006, 23:59
Dodatkowo informuję, jaki komunikat pojawia się:
"Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to gmail.com:25 (Connection timed out) in /home/.../www/includes/phpmailer/class.smtp.php on line 105"

keramj
21-12-2006, 22:09
Dodatkowo informuję, jaki komunikat pojawia się:
"Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to gmail.com:25 (Connection timed out) in /home/.../www/includes/phpmailer/class.smtp.php on line 105"

Już sobie poradziłem :rolleyes: