PDA

Zobacz pełną wersję : Transfer w joomla



dexster
29-09-2011, 12:58
Witam
Mam dość ciekawy przypadek który zaczyna mnie irytować. Postawiłem portal na joomli (najnowsza wersja joomli 1.5). Sporo zdjęć banerów oraz innych gratów ale z racji profilu działania jest to wskazane. Mój problem to transfer. Obecnie serwer stoi na Home ale przez kilka dni potrafi zjeść 25 GB transferu danych. Z tego co widzę same galerie nie są aż tak bardzo odwiedzane jak na artykuły. Moje pytanie jak zredukować ilość transferu a przede wszystkim ilość zapytań do bazy? Obecnie mam wyłączony cache Czy mam go właczyć jak tak to na jaki czas ustawić?
Adres strony to www.kameralnie.com


pozdrawiam

---------- Post dodany o 12:58 ---------- Poprzedni post był o 09:41 ----------

dodam ze jak włączam cache to strona się nie uruchamia error 500. Oraz nie wiem na jaki czas ustawić sesje bo tutaj cały czas się coś dodaje i zmienia

mjmartino
29-09-2011, 20:49
hmm zdjęcia kolego zoptymalizuj 400kb zdjęcie to strasznie dużo....
Ile zajmuje cała galeria ? ściągnij ją sobie i na dysk i zoptymalizuj jpgi ;)
Możesz spróbować tego TUTAJ (http://extensions.joomla.org/extensions/site-management/site-performance/6427)
Ja nie testowałem tego więc użyjesz na własną odpowiedzialność :)

Dwa wyłącz skanowanie przez boty grafiki na stronie ;)
Robot.txt

Disallow: /images/ i też inne katalogi gdzie przechowujesz obrazy z tego katalogów ;)

Error 500 to bład wew. serwera poproś hostingodawce o logi ewentualnie aby zlokalizować co jest nie tak albo co generuje zbyt dużo zapytań ;)

Gall Anonim
29-09-2011, 22:10
Powinieneś również za pomocą robot.txt ograniczyć dostęp robotów do robotów tylko popularnych przeglądarek.
Pzdr

dexster
30-09-2011, 14:12
A czy włączać cache?
Jeśli tak to jaki czas dać dla portalu gdzie jest forum galerie oraz komentarze? Aktualizacja praktycznie kilka razy dziennie bo cały czas się pojawiają nowe zapowiedzi. Jaki program polecacie do cache? Ten standardowy czy jakiś inny?

Pojawił się też problem, że jak uruchamiam cache to nie wyświetlają mi się grafiki w artykułach.

mboy
30-09-2011, 23:48
zacznij od standardowego narzędzia cachowowania (Konfiguracja ogolna)- ustaw na 15 min, potem testuj i ustaw 30 lub 60 minut. To jest optymalny czas. Po kilku dniach możesz skorzystać z dodatkowych pluginów do optymalizacji, które przydadzą się do kompresji plików CSS, JS.
Z ciekawości zapytam: Włączyłeś kompresje GZIP w konfiguracji ogólnej?




---------- Post dodany o 23:48 ---------- Poprzedni post był o 23:46 ----------

Optymalizacja to jak randka, zaczynasz od spojrzenia, analizy ....

dexster
03-10-2011, 08:33
zacznij od standardowego narzędzia cachowowania (Konfiguracja ogolna)- ustaw na 15 min, potem testuj i ustaw 30 lub 60 minut. To jest optymalny czas. Po kilku dniach możesz skorzystać z dodatkowych pluginów do optymalizacji, które przydadzą się do kompresji plików CSS, JS.
Z ciekawości zapytam: Włączyłeś kompresje GZIP w konfiguracji ogólnej?




---------- Post dodany o 23:48 ---------- Poprzedni post był o 23:46 ----------

Optymalizacja to jak randka, zaczynasz od spojrzenia, analizy ....


Tak mam włączoną kompresję.

Mam jeszcze pytanie bo jak odpalam cache to znikają mi grafiki w artykułach. Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje?