PDA

Zobacz pełną wersję : Strona startowa na innym szablonie - problem z logowaniem joomla 1.5.23



woleszek
29-09-2011, 12:19
Witam.

Mam ustawiony inny szablon (szablon I)na stronie startowej (moduł logowania i komponent alpharegistration), reszta strony jest na innym domyślnym szablonie (szablon II).
Przekierowanie w module logowania ustawione na stronę startową jomsocial.
Wszystko właściwie działa dobrze poza jedną rzeczą: przy błędnym logowaniu przerzuca mnie na (szablon II) domyślny, co wygląda lekko mówiąc ... źle. Chciałbym aby w sytuacji błędnego logowania informacja była wyświetlana na (szablon I) tzn. aby nie było wykonywane "przekierowanie po zalogowaniu" z modułu logowania (chyba).

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam Orzech

---------- Post dodany o 12:19 ---------- Poprzedni post był o 12:02 ----------

Przepraszam nie ten dział.

PeFik
29-09-2011, 12:19
użyj tego "lekarstwa" Meta Template - przy odpowiednim ustawieniu - komponent pomoże.

woleszek
29-09-2011, 15:09
Zastanawiałem się nad tym, Chameleon Meta Template prawda? ale u mnie się to chyba nie sprawdzi. Mam część strony z dostępem publicznym na (szablonie II) - link na stronie startowej (szablon I) .
Na (szablonie II) mam również kopię modułu logowania (w razie gdyby ktoś chciał się może zalogować), tytaj przy błędnym logowaniu wyświetlana jest informacja na (szablon II) OK*.
W przypadku błędnego logowania (szablon I) informacja o błędzie również jest wyświetlana na (szablon II).
Sprawdzanie poprawności logowania jest wykonywane w komponencie com_user (chyba) poza modułami. Sprawdza, że login jest błędny i przekierowywuje mnie na stronę "po zalogowaniu"(ustawioną na szablon II) podaną w ustawieniach modułu.
Trzeba chyba przed "przekierowaniem" sprawdzić czy użytkownik jest zalogowany i jeśli nie to wymusić przekierowanie na stronę startową (ad * powyżej - również wróci do szablonu I bo chyba inaczej prosto się nie da).
Tylko nie wiem, w którym pliku tego szukać.

Ale się rozpisałem.
pozdrawiam Orzech

---------- Post dodany o 14:37 ---------- Poprzedni post był o 13:18 ----------

Witam jeszcze raz.

Jeszcze jedno pytanie. W którym miejscu (plik) joomla przekierowuje po zalogowaniu i po wylogowaniu?
To co napisałem wcześniej "Sprawdzanie poprawności logowania jest wykonywane w komponencie com_user (chyba)" to bzdura.

Pozdrawiam Orzech

---------- Post dodany o 15:09 ---------- Poprzedni post był o 14:37 ----------

rozwiązałem chyba (niby działa)

com_user/component.php
linia 158 trzeba zmienić


if ( ! $return ) {
$return = 'index.php?option=com_user&view=login';
}


na


$return = 'index.php';


mam nadzieję, że sobie nie napsułem
pozdrawiam Orzech