PDA

Zobacz pełną wersję : download z formularza



vienio52
30-09-2011, 09:14
Cześć, borykam się z takim problemem: mam na stronie trzy poziomy (grupy) dostepu:
- admin
- uzytkownicy wprowadzający dane - dostep selektywny
- public - dostęp dla Wszystkich.

Uzylem (na razie do testów) komponent CK forms.
Uzytkownicy wprowadzaja dane poprzez formularz (typ: CK Forms » Ckforms). W menu (dostęp public) dane wyświetlane są typem: CK Forms » Ckformsdata / Data.

Mechanizm jest taki:
- dane wprowadzane są przez uzytkowników (sfera niedostepna publicznie);
- wprowadzone dane wyświetlane są publicznie.

W formularzu wprowadzajacym dane mam między innymi pole: fileupload.
Jak zrobić, aby na podstronie z danymi wyświetlanymi publicznie te zauploadowane wcześniej dane mogły być typu filedownload?

bye

kurtz
30-09-2011, 09:29
nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale


użyć komponentu do administracji plikami
pliki z formularza kierować do folderu komponentu, administracji plikami
za pomocą modułu [ wyświetlania kategorii, tego komponentu ] w każdej podstronie ładować wpinaczem moduł emisji z tego folderu.


---------- Post dodany o 09:29 ---------- Poprzedni post był o 09:20 ----------

albo, poszukaj na jed bot'a w sekcji administracji plikami. widziałem do j! 1.5 bot, który listował pliki z folderu. nazwy nie pamiętam i nie do końca pamiętam kto go wydał.

wtedy tylko syntax do bota w artykule.

vienio52
30-09-2011, 09:31
nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale



użyć komponentu do administracji plikami

pliki z formularza kierować do folderu komponentu, administracji plikami

za pomocą modułu [ wyświetlania kategorii, tego komponentu ] w każdej podstronie ładować wpinaczem moduł emisji z tego folderu.








jaki komponent do administracji plikami polecasz?

poproszę o przykład: jak pliki z formularza kieruje się do folderu komponentu administracji?

a przy okazji takie pytanie, czy CK Forms umozliwia ingerowanie w sposób wyświetlania danych? tzn. mam klasyczny formularz wprowadzania danych, a wyświetlanie danych chciałbym mieć nie w formie tabeli, chciałbym dodać trochę tekstu (stałego), sam chcę go zaprojektować. Czyli pobieram dane z bazy danych a wyświetlam w sposób przez siebie zdefiniowany? Mogę mieć np na bieżąco ze 20 rekordów z dużą iloscia pól.

kurtz
30-09-2011, 09:53
ad.1 osobiście stawiam na sobipro lub docman, ale jest wiele innych np phoca download (?)

ad.2 nie wiem, nie używałem ck forms.

sugeruję również poszukać tego bota, o którym pisałem. oszczędzisz sobie w bazie ... trochę.

---------- Post dodany o 09:53 ---------- Poprzedni post był o 09:34 ----------

popatrzyłem na ten ck forms. trochę poczytałem dokumentację i na str. 18 dokumentacji pdf, stoi, że pliki zapisywane są do folderu, który został zdefiniowany podczas tworzenia formularza. wystarczy użyć bota [ o którym pisałem ], wpiąć go syntaxem w artykuł i voila !

http://downloads.joomlacode.org/frsrelease/4/8/5/48586/manual_ckforms-EN-1.3.4.pdf

vienio52
30-09-2011, 09:58
albo, poszukaj na jed bot'a w sekcji administracji plikami. widziałem do j! 1.5 bot, który listował pliki z folderu. nazwy nie pamiętam i nie do końca pamiętam kto go wydał. wtedy tylko syntax do bota w artykule.


jak widzisz mój status jest 'Nowicjusz' - możesz szerzej podpowiedzieć? Co to jest ten "BOT" do czego służy moduł (komponent?)
Z góry dziękuję

kurtz
30-09-2011, 10:27
mogę, nawet bardzo obszernie :

http://wiki.joomla.pl/totalny_noob (http://wiki.joomla.pl/index.php/Nowicjusze)

---------- Post dodany o 10:27 ---------- Poprzedni post był o 10:01 ----------

http://michaelgilkes.info/joomla-plugin-easy-folder-listing-pro/

http://michaelgilkes.info/joomla-module-easy-folder-listing/

vienio52
04-10-2011, 13:18
popatrzyłem na ten ck forms. trochę poczytałem dokumentację i na str. 18 dokumentacji pdf, stoi, że pliki zapisywane są do folderu, który został zdefiniowany podczas tworzenia formularza. wystarczy użyć bota [ o którym pisałem ], wpiąć go syntaxem w artykuł i voila !


1- zainstalowałem: moduł Easy Folder Listing;
2- kupiłem i zainstalowałem dodatek: Easy Folder Listing Pro.
Mam link do zauploadowanego pliku. Co dalej?

Jak dodać ten link dla odpowiedniego tekstu wyswietlanego w tabeli wyniku formularza.
Jak to zautomatyzować?
Chodzi o to, ze przy pomocy CK Forms chcę przygotować formularz wprowadzania przetargów. Z tym nie powinno być problemów, choć robić to będą kobitki, które na pewno nie poradzą sobie z 'ręcznym' linkowaniem.

Kłopoty (na dziś dla mnie) zaczynają się z wyświetlaniem danych z formularza. W danym momencie będzie wiele ofert i wiele 'podpiętych' różnych plików, często po kilka dla danego artykułu (przetargu). Te artykuły widoczne publicznie powinny umożliwiac pobieranie plików z serwera tylko dla zalogowanych userów.

bye

nikszal
04-10-2011, 13:23
Myślę, że jak sięgniesz głębiej do kieszeni i znajdziesz w niej 30 euro, to pozwolisz sobie tym samym na uproszczenie swoje problemu.
Kup brązowy pakiet SobiPro, ściągnij szablon Restara i pozostałe dodatki.
Albo pogadaj ze mną na PW.

kurtz
04-10-2011, 13:25
Kłopoty (na dziś dla mnie) zaczynają się z wyświetlaniem danych z formularza. W danym momencie będzie wiele ofert i wiele 'podpiętych' różnych plików, często po kilka dla danego artykułu (przetargu). Te artykuły widoczne publicznie powinny umożliwiac pobieranie plików z serwera tylko dla zalogowanych userów.

w takim układzie może być problem. co innego jeden folder z którego pobiera plugin i listuje, a co innego kilka, tylko szkoda, że informujesz o tym dopiero teraz.

co dalej, przeczytaj instrukcję jak dodać folder, do którego wczytane będą pliki z formularza i podepnij plugin do niego.

jeżeli formularz wykonuje się za pomocą modułu, domyślam się, że tą operację można powielać, zmieniając jedynie ścieżki do każdego z folderów formularza ... i drobna uwaga. tutaj nie jest biuro obsługi klienta. masz problem, masz instrukcję do której dostałeś link wraz z odpowiednią stroną, zostało podane ci pewne rozwiązanie, które ze względu na strukturę dodatków jakie używasz można ogarnąć.

bye