PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją :/



sasiad
26-11-2006, 18:37
Witam,
Starałem się znaleśc rozwiązanie na forum, niestety jednak nie znalazłem.
Chcę zainstalować joomlę w katalou joomla na serwerze, wszysko jest niby ok, wyedytowałem plik configuration.php-dist dodając prawidłwe dane, niby wszystko zainstalowałem, jedak jak wpisuję www.moja strona.pl/joomla/
to cały czas przenosi mnie do opcji instalacji, pomimo że sam katalog instalation już usunąłem.
Joomlę mam z tej strony, wersję 1.0.11 PL.

(Warto mi te wersję instalować czy odrazu wziąść sie za 1.5 która jest tylko w wersji beta?)

Pozdrawiam

josh
26-11-2006, 19:27
plik configuration.php-dist po edycji zmien na configuration.php i usun folder installation

pozdr

sasiad
26-11-2006, 22:41
Dzięki za odpowiedź, nigdzie nie mogłem tego znaleść.

Jest może jakiś tutorial krok po kroku ?? chodzi mi o omówienie błędów, bo po "paprawieniu" configuration i usunięciu instalation pokazuje mi się takie coś:

Warning: main(/var/html/joomla/includes/version.php): failed to open stream: Operacja niedozwolona in /srv/www/htdocs/web151/html/joomla/includes/joomla.php on line 71

Fatal error: main(): Failed opening required '/var/html/joomla/includes/version.php' (include_path='.:/usr/share/php') in /srv/www/htdocs/web151/html/joomla/includes/joomla.php on line 71

Niby wszystko jest tak, jak powinno (piszę jako początkujący użytkonik joomla) a jednak nie działa. Zdaję sobie sprawę że to nie moje jedyne błędy (będą następne :) ) a nie chcę zaśmiecać forum teatami które już były.

Pozdrawiam

stone
26-11-2006, 23:52
Co do komunikatów to przeszukaj forum, bo tak najszybciej coś znajdzie a i wprawy nabierzesz:)
I sprawdź dokłanie to co wpisałeś w absolute path i live site

Rybik
27-11-2006, 18:37
...wersja PHP i SQL, podstawowe ustawienia - wyszczególnione w menu System-Informacje o systemie, na pierwszym ekranie ...


to raz, a dwa, czy wszystkie ustawienia wymagane przez instalatora Joomla, byly spelnione ?

sasiad
27-11-2006, 18:39
Tak, pozostałe ustawienia były ok. Problem miałem tylko ze ścieżką absolutną (tak mi się wydawało i dobrze mi się wydawało). Udało mi się z problemem uporać. - Wprowadziłem prawidłową ścieżkę.
Dzięki za podpowiedzi i rady.
Pozdrawiam