PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja Virtuemart na serwerach interia.pl



wwojtek29
01-10-2011, 23:58
Witam serdecznie,

Mam problem z działaniem sklepu po instalacji. Instalacja przebiegła bez problemów Joomla 1.5.23, VM 1.1.9. Sam sklep działa prawidłowo - jedynym mankamentem jest brak ikonek, wszelkich zakładek graficznie reprezentowanych w zarządzaniu sklepem i co najważniejsze zdjęć produktów. Sklep lokalnie działa prawidłowo - przeniesiony na serwery interii wygląda jak w załączony zdjęciu.

Czy da się to poprawić czy to po stronie interii??

nikszal
02-10-2011, 00:08
A jak tam u Ciebie z prawami do katalogów na tym "serwerze" ?

wwojtek29
02-10-2011, 00:41
A jak tam u Ciebie z prawami do katalogów na tym "serwerze" ?

Wszystkie katalogi 755, pliki 644.
Pliki wgrane filezilla na defaultowych ustawieniach (czyli auto).

Dodam że Joomla jest wyświetlana prawidłowo - problemy robi tylko moduł sklepu.

nikszal
02-10-2011, 00:48
Ja nie pytałem jak wgrałeś te pliki tylko czy masz zapisywalne pliki i katalogi.

A register_globals jest on czy off?

wwojtek29
02-10-2011, 01:15
Nie mam pojęcia - jak to sprawdzic ?? (a jak powinno być )
Plik htaccess został wykasowany i nie ma możliwość ingerencji.

nikszal
02-10-2011, 01:22
Nie mam pojęcia - jak to sprawdzic ?? (a jak powinno być )
Przebuszuj Imformacje o systemie (menu Pomoc) to ma pewno znajdziesz. Register globals powinien być wyłączony (off)

Plik htaccess został wykasowany i nie ma możliwość ingerencji. To sobie wgraj z paczki instalacyjnej plik htaccess.txt i na serwerze zmień mu nazwę na .htaccess. Być może, że serwer nie pokazuje plików ukrytych, a taki jest .htaccess. Po zmianie nazwy pliku włącz mod_rewrite. I koniecznie sprawdź prawa do katalogów, bo nie na każdym serwerze ustawienie chmodów na 755 powoduje zapisywalność katalogów.

souacz
02-10-2011, 04:58
A site url w panelu sklepu masz prawidłowe?

---Sent from my NaviTablet using Tapatalk

Gall Anonim
02-10-2011, 10:31
Ja mam kilka pytanek troszkę z innej beczki niż poprzednicy:
Czy jest to kopia witryny poprawnie najpierw wykonanej na lokalu, czy wtórna instalacja?
Jeżeli kopia - to jak wykonana?
Pzdr

wwojtek29
02-10-2011, 12:39
Przebuszuj Imformacje o systemie (menu Pomoc) to ma pewno znajdziesz. Register globals powinien być wyłączony (off)
To sobie wgraj z paczki instalacyjnej plik htaccess.txt i na serwerze zmień mu nazwę na .htaccess. Być może, że serwer nie pokazuje plików ukrytych, a taki jest .htaccess. Po zmianie nazwy pliku włącz mod_rewrite. I koniecznie sprawdź prawa do katalogów, bo nie na każdym serwerze ustawienie chmodów na 755 powoduje zapisywalność katalogów.

Zmiana nazwy pliku (z htaccess.txt na .htaccess) powoduje wyświetlenie błędu 500 Internal server error dla całej witryny.



A site url w panelu sklepu masz prawidłowe?.

Tak, jak najbardziej - tymczasowe, ale prawidłowe.

Gall Anonim: próbowałem obydwu opcji, każda z nich przynosi ten sam efekt wizualny. Dane wszystkie pokazuje prawidłowo, wszystkie dane sklepu i produkty są, brak tylko zdjęć (wyświetlany jest tylko ramka ze powinno być tu zdjęcie) i wszelkich ikon sklepu.
Kopia: najpierw pełna instalacja joomla, potem sklepu z wszystkimi dodatkami jak na lokalu, szablon i całkowite zastąpienie bazy sql.

Problem z ikonami pojawia się od razu po zainstalowaniu "gołego" sklepu. Instalator informuje że wszystko przebiegło pomyślnie, po przejściu do zarządzania sklepem (załącznik z wyglądem).

Gall Anonim
02-10-2011, 12:44
Propozycja:
drugi napis: np:
Produkty
Produkty (to link do grafiki)
Skopiuj - Zobacz dokąd prowadzi i sprawdź zawartość katalogu - czy są tam grafiki do których powinien prowadzić.
Pzdr

wwojtek29
02-10-2011, 13:02
Propozycja:
drugi napis: np:
Produkty
Produkty (to link do grafiki)
Skopiuj - Zobacz dokąd prowadzi i sprawdź zawartość katalogu - czy są tam grafiki do których powinien prowadzić.
Pzdr

Właśnie odpaliłem narzędzia aby zobaczyć gdzie sa ikony i czy mogę ja wyświetlić - i tu niespodzianka: błąd 403.
Czyli problem z dostępem do plików. Jak tylko dowiedzieć się gdzie jest problem jak narzędzia interii pokazują ze do wszystkich katalogów mam prawa 744.

Moment, sam juz zgłupiałem - ma być 755 czy 744 do katalogów??

Gall Anonim
02-10-2011, 13:04
Problem to rozdzielenie praw www i ftp (zazwyczaj) więc komponent eXtplorer - instalacja i zamian praw od wewnątrz panelu administracyjnego - nie łapię o co chodzi ale problem na mniejszych serwerach dość często się pojawia.
Pzdr
A-ha - do katalogów ma być 755, do plików 644 poza bodajże configuration.php

wwojtek29
02-10-2011, 13:39
Bardzie dziękuje za pomoc. Prawa dostępu, ach dobrze ze to tylko taki problem.

Jeszcze raz dziękuję za okazaną pomoc.