PDA

Zobacz pełną wersję : Generowanie "miniatur" zdjęć w newsach



Chorazy5
03-10-2011, 00:15
Witam.
Chciałbym osiągnąć podobny efekt z newsami jak tutaj: KLIK (http://tolkien-world.info/news.php)

Chodzi o to, aby na podstawie dodanego do newsa zdjęcia, w ostatnim wyróżnionym newsie ustawiało się ono jako tło, a w pozostałych jako miniatury obok treści newsa. Czy istnieje może jakiś darmowy dodatek, któy by rozwiązał ten problem?

apselek
03-10-2011, 01:29
jak na moj gust to jest lista kategorii ( w kategoriach masz mozliwosc dodania grafiki - wczesniej ja wgraj w media w odpowiednie miejsce ) a potem zdubluj miniature lub jak wolisz tło w tresc artykulu

Chorazy5
03-10-2011, 11:46
Niestety, nie bardzo wiem jak to zrobić. Nie mogę znaleźć tych opcji. Mogę prosić o jakieś "Krok po kroku"?

Raveren
03-10-2011, 12:50
Zobacz moduł AidaNews. (http://aimini.it/en/extensions/18-modules/56-aidanews2-15)
Możesz wybrać generowanie miniatur z obrazków w artykule, obrazków przypisanych kategorii lub domyślne. Nie generuje wprawdzie tła, ale obrazki masz z automatu.

Chorazy5
04-10-2011, 22:23
Hm, a jak zrobić, aby te newsy były widoczne tylko na stronie głównej. Jest tam kilka okienek przy opcji "Front Page", ale jak zaznaczę "Only", to i tak newsy są widoczne również po kliknięciu w któryś z nich. No i czy da się w tym module ustawić, aby jeden z newsów był tak jakby "główny"?

I chciałbym jeszcze, aby wyświetlane były wszystkie newsy, a nie tylko określona ich ilość. Newsy te miałyby się wyświetlać na przykład po 5 na każdej stronie. Da się coś takiego tutaj zrobić?

apselek
05-10-2011, 01:58
wszystko sie da :)
ok po kolei :
Hm, a jak zrobić, aby te newsy były widoczne tylko na stronie głównej. Jest tam kilka okienek przy opcji "Front Page", ale jak zaznaczę "Only", to i tak newsy są widoczne również po kliknięciu w któryś z nich.
we własciwościach jest mozliwośc zaznaczenia "na stronie głównej" to powoduje ze artykul sie tam wlasnie wyswietla
No i czy da się w tym module ustawić, aby jeden z newsów był tak jakby "główny"?
główny rozumiem ze pierwszy szeroki artykuł. Masz to na ustawieniach strony startowej (wiersze, rzedy) potem wchodzisz a artykuly strony startowej i ustawiasz ich kolejnośc (takie zielone kwadraciki z cyferkami :D)
I chciałbym jeszcze, aby wyświetlane były wszystkie newsy, a nie tylko określona ich ilość. Newsy te miałyby się wyświetlać na przykład po 5 na każdej stronie.
Jak na mój gust jedno zdanie przeczy drugiemu chesz miec nieograniczona ilosc artykułów wysiwetlonych ale chcesz ich miec 5. Wiec jak chcesz miec nieograniczona to ustaw wlasciwosci strony głównej w sutawianiach na np. 100 (raczej nieosiagalne jesli nie prowadzisz agencji prasowej) jesli chcesz miec 5 to ustaw 5
daj znac czy sobie poradziles tez lakonicznie pisze :)

Chorazy5
05-10-2011, 20:21
wszystko sie da :)
ok po kolei :
Hm, a jak zrobić, aby te newsy były widoczne tylko na stronie głównej. Jest tam kilka okienek przy opcji "Front Page", ale jak zaznaczę "Only", to i tak newsy są widoczne również po kliknięciu w któryś z nich.
we własciwościach jest mozliwośc zaznaczenia "na stronie głównej" to powoduje ze artykul sie tam wlasnie wyswietla
No i czy da się w tym module ustawić, aby jeden z newsów był tak jakby "główny"?
główny rozumiem ze pierwszy szeroki artykuł. Masz to na ustawieniach strony startowej (wiersze, rzedy) potem wchodzisz a artykuly strony startowej i ustawiasz ich kolejnośc (takie zielone kwadraciki z cyferkami :D)
I chciałbym jeszcze, aby wyświetlane były wszystkie newsy, a nie tylko określona ich ilość. Newsy te miałyby się wyświetlać na przykład po 5 na każdej stronie.
Jak na mój gust jedno zdanie przeczy drugiemu chesz miec nieograniczona ilosc artykułów wysiwetlonych ale chcesz ich miec 5. Wiec jak chcesz miec nieograniczona to ustaw wlasciwosci strony głównej w sutawianiach na np. 100 (raczej nieosiagalne jesli nie prowadzisz agencji prasowej) jesli chcesz miec 5 to ustaw 5
daj znac czy sobie poradziles tez lakonicznie pisze :)

Hm, ale piszesz odnośnie modułu AIDA News, czy ogóle o wbudowanych możliwość Joomla? Jeśli o tych wbudowanych, to ja to wszystko wiem, tylko nie mam pojęcia jak tam robić te miniatury zdjęć.

Raveren
06-10-2011, 09:47
Przeczytaj uważnie help do poszczególnych opcji. "Front page only" i pozostałe dotyczą generowania newsów: albo wszystkich, albo opublikowanych tylko na startowej, albo wszystkich bez opublikowanych na startowej.
Z listy rozwijanej masz kilka opcji wyboru newsów. Określenie "wszystkie newsy" jest mało precyzyjne.
To jest moduł - więc jego możliwości powiązane są z szablonem. Raczej nie ma możliwości wyświetlania wielostronicowego. Może ktoś jednak wie jak to zrobić.

Chorazy5
11-10-2011, 01:01
Kurde, jakbym nie ustawiał tego AIDA News, to i tak zawsze jest źle. Przez to, że adres wszystkich artykułów ma w sobie "index.php", to po kliknięciu "czytaj więcej" zawsze wyświetla się napierw lista newsów, a potem dopiero treść tego wybranego przeze mnie. Nie mam kompletnie jak to ustawić, aby było tylko na stronie startowej. W AIDA News w chwili obecnej mam ustawione:
1. Przypisanie do pozycji menu: Home
2. FrontPage: Only

Raveren
11-10-2011, 09:50
Specjalnie zainstalowałem Joomla 1.7.1 na localhost dla testu + AidaNews (mod_aidanews2_17_2.0.6)
po instalacji na domyślnym szablonie -> wybierz pozycję (sprawdziłem dla beez na kilku - position-1 , poisition-4 (będziesz miał rozwijane po naciśnięciu +)
---
wybierz -> zasada przypisania: tylko zaznaczone ( wcześniej wyczyść zaznaczenia)
zakładka MAIN MENU -> zaznacz HOME - i już !
Tak więc na "czystej" instalacji działa OK. Jeśli są problemy to nie po stronie modułu

Chorazy5
11-10-2011, 10:08
I po kliknięciu w któryś news nie wyświetlają Ci się najpierw te wszystkie newsy z AIDA, a dopiero potem cała treść wybranego newsa?

Raveren
11-10-2011, 14:14
Zobacz tu (http://raveren.byethost16.com/)
Ustawiony moduł - position-12. Reszta tuż po instalacji joomla i modułu. Wszystko na domyślnych ustawieniach + wcześniejsze uwagi.
Moja przeglądarka to najnowszy lisek.

Chorazy5
11-10-2011, 19:54
No to zabawnie, bo u mnie na domyślnych ustawieniach + Twoich wcześniejszych ustawieniach nie działa. Myślałem, że może coś nagrzebałem w szablonie, który przerabiałem, ale wina też nie leży po tej stronie, bo na jakimkolwiek szablonie nie działa ;/

Specjalnie przetestowałem moduł na świeżej instalacji- bez zmian. Mogę Cię prosić o screeny ustawień? Widocznie musze coś źle ustawiać ciągle...

Raveren
11-10-2011, 20:44
Oto screeny:
4460 4461
Reszta nie ruszana. Sprawdź wersje modułu.
Na stronie autorów (http://aimini.it/en/extensions/18-modules/61-aidanews2-17) poczytaj o wymaganiach.

Chorazy5
11-10-2011, 21:05
Linki do załączników nie działają :(

Raveren
11-10-2011, 21:29
Na stronie testowej (http://raveren.byethost16.com/) zamieściłem artykuł z przykładowymi ustawieniami :)

Chorazy5
11-10-2011, 23:15
Więc tak, nie mam zielonego pojęcia o co chodzi, ale reinstalowałem jeszcze raz Joomle (razem z kasowaniem tabel z bazy danych itp) i teraz wszystko działa tak jak powinno. Nie wiem czemu wtedy nie działało. Musiałem coś nagrzebać. W każdym razie miałem dokładnie takie same ustawienia jak na Twojej stronie testowej.

BTW:
Jestem w trakcie migracji z PHP-Fusion na Joomla! i jednym z czynników, który mnie do tego skłonił, to podejście do użytkownika na supporcie. W PHP- Fusion często traktują usera wręcz jak śmiecia, a tutaj jest inaczej. Także wielkie dzięki za cierpliwość ;]

Chorazy5
15-10-2011, 13:27
Niestety, jeszcze raz muszę pomraudzić.

Jeśli w czasie instalacji Joomla! kliknę, żeby zaimportowały się przykładowe dane i potem przypiszę nowy artykuł do jakiejś przykładowej kategorii, to wszystko działa ok. Jednakże jeśli przypiszę artkyłu do kategorii stworzonej przeze mnie, to wtedy problem się znów pojawia...

Raveren
15-10-2011, 18:09
A spróbuj stworzoną przez siebie kategorię ustawić jako podkategorię "Sample Data-Articles"
Artykuły w podkategoriach zachowują się zgodnie z oczekiwaniami. Nie testowałem tego dokładnie, ale problem jest gdzieś w ustawieniach nowo tworzonych kategorii.

Chorazy5
15-10-2011, 22:38
Działa... Nie rozumiem już tego, ale nie musze ;p ważne, że działa. Mam jeszcze pytanie odnośnie tego licznika czytań artykułu. Jak on to nalicza, bo ja raptem kilka razy wszedłem do tego newsa, a tam już 150 odwiedzin...