PDA

Zobacz pełną wersję : Virtuemart po kliknięciu na checkout odnosi do strony której nie ma



bapraster
03-10-2011, 00:48
Witam!

na

www.test.aoc.ie

jest joomla z zainstalowanym VM wszystko działa dobrze poza checkoutem. Gdy dodaje do koszyka świetnie się dodaje, natomiast gdy juz jestem w koszyku i klikam checkout odnosi mnie do nieistniejącej strony. Jak to naprawić?

Gdy chcę zmienić ilość produktów to też coś nie gra.

Proszę o pomoc.

apselek
03-10-2011, 01:24
nie iwem co ci nie działa - mnie działa wszystko. Prawdopodobnie byłeś za mało cierpliwy załaczyłeś ajaxa w VM i nie zdazyl sie zerver przeładować (trzeba w takim wypadku chwilke zaczekac - ja ide zrobic sobie kawe w tym czasie :D) ale błagam cie popraw grafike tego sklepu bo wali po oczach - Pozdrowionka

bapraster
14-10-2011, 21:31
Nie pytam czy się komuś grafika podoba. Osoba dla której robię jest zadowolona z tego wyglądu, taki zaakceptowała i taki będzie. Co do mojej cierpliwości to jest jej wiele. Ponawiam prośbę o pomoc.
Gdy mam w koszyku jakiś produkt i klikam na Checkout to wywala mi się coś i przenosi mnie na pustą stronę z komunikatem:
Page not foundProszę o pomoc, zupełnie nie wiem o co chodzi wydaje mi się, że wszystko jest w porządku a jednak cos jest nie tak.
Link do strony w wiadomości powyżej

---------- Post dodany o 20:31 ---------- Poprzedni post był o 19:53 ----------

dodam jeszcze, że w Theme Settings ustawiłem Use Ajax to add, update or delete products from the cart? na tak i czekałem, zrobiłem przez ten czas 2 herbaty bo kawy nie pije i jeszcze długo czekałem i nic natomiast gdy ustawię Customer Checkout in a popup (GreyBox)? na tak to checkout działa tyle, że w greybox. Skoro działa w greybox to czemu nie działa normalnie, gdzie tkwi problem?

Gall Anonim
14-10-2011, 21:34
No to totalna załamka:
a: templatka się sypie (logowanie i waluta po lewej)
b: kolizja na adresach z przedrostkiem www i bez (temat opisany był na forum i na wiki, bezpieczne adresy, canonicalizacja itd)

nikszal
14-10-2011, 21:47
Dorzucę jeszcze swoje 5 groszy i zapytam dokąd prowadzi link z banera fashowego? Moim zdaniem powinien prowadzić do strony startowej, a prowadzi do...

bapraster
14-10-2011, 22:15
a: templatka się sypie (logowanie i waluta po lewej)

Dorzucę jeszcze swoje 5 groszy i zapytam dokąd prowadzi link z banera fashowego? Moim zdaniem powinien prowadzić do strony startowej, a prowadzi do...
Strona jest w budowie i jeszcze dużo jej brakuje aby puścić ją na główny serwer jak da się zauważyć jest pod adresem "test.aoc.ie" a w banerze są jedynie przykładowe zdjęcia i jeszcze nic nigdzie nie prowadzi ale spokojnie, będzie :). Obecnie piszę style dla tej witryny i już niedługo będzie wszystko wyglądać i pracować jak należy.

b: kolizja na adresach z przedrostkiem www i bez (temat opisany był na forum i na wiki, bezpieczne adresy, canonicalizacja itd)
Zaraz sprawdzę o co chodzi z tą kolizją i jak się z tym uporam to opiszę co i jak mi się udało zrobić żeby temat nie pozostał bez rozwiązania.

Serdeczne dzięki dla Anonima!

bapraster
20-10-2011, 17:47
W "konfiguracja-> Witryna->Optymalizacja dla wyszukiwarek" zaznaczyłem opcję "Proste adresy" na "nie" i wszystko już działa