PDA

Zobacz pełną wersję : Co sądzicie o programie Artisteer?



ramiro
03-10-2011, 19:01
Witam.

Zajmuję się tworzeniem stron internetowych od kilku miesięcy. Od kilku lat administruję (darmowo) kilkoma stronami internetowymi oraz szablonami które stworzyłem.

Zwykle tworze szablony Joomla! używając darmowych edytorów. Tworząc stronę internetową od początku np w notatniku schodzi z nią trochę czasu. Również podczas edycji własnego szablonu, który przedtem utworzyłem zajmuje to trochę czasu.

Uważam, iż lepszy jest szablon stworzony poprzez profesjonalne narzędzia takie jak dreamweaver, photoshop czy Macromedia Flash, przy zastosowaniu przez twórcę szablonu przynajmniej podstawowych (niezbędnych) języków projektowania stron internetowych jak: HTML (XHTML), CSS.
Wiadomo, iż jeszcze lepiej gdy autor stron posiada znajomość języków DHTML, XML, WML przynajmniej client-side JavaScript, przynajmniej (server-side) - PHP, oraz MySQL, SQL.
Wiadomo, ze stworzona strona internetowa z użyciem powyższych języków projektowania i programowania, a także narzędzi będzie o wiele bardziej fascynująca i niezawodna niż poprzez wykorzytanie prostych narzedzi i jest to chyba niezaprzeczalne.

Ostatnio natrafiłem przypadkiem na program Artisteer. Trochę szukałem na forum joomla o nim. Zauważyłem mieszane uczucia użytkowników do tego programu. Nie posiadam pełnej wersji więc nie mogę go w pełni przetestować.
Większość z Was tworzy szablony do różnych celów CMS Joomla, Drupal, blogi, itd.
Z tym co mogłem się zapoznać z pewnością narzędzie jest przydatne dla początkowych programistów (lecz dzięki niemu mogą takie osoby spocząć na laurach), posiada bardzo prosty interfejs i wiele przydatnych narzędzi.
Interesuje mnie jednak Wasza opinia użytkownicy oraz głównie moderatorzy i administratorzy. Czy wg was program ten jest godny polecenia do tworzenia szablonów Joomla, Drupal? Jak oceniacie go na tle innych płatnych ale również niedrogich programów do tworzenia stron internetowych? Czy możecie coś od siebie powiedzieć o tym programie, o tworzeniu w nim szablonów (z pewnością jest to banalnie proste ale bardziej od strony technicznej mnie to interesuje), czy np sprzedając szate graficzną w programie Artisteer (jak to licencja uwzględnia), szata ta jest zgodna ze standardami W3C i DOM? Czy nie ma z nią później problemów?

Jeśli to nie problem bardzo proszę o szczere opinie głównie zaawansowanych użytkowników, moderatorów i administratorów, a także wszystkich użytkowników.

PeFik
03-10-2011, 21:47
Odpowiedzi są i mogą być tylko dwie:

1) Na tym forum padało już to pytanie
2) Dla początkujących owszem może i dobre, zawodowcy używają jednak framework'ów i na ich bazie, podobnie jak profesjonalne firmy budują swoje projekty

ramiro
04-10-2011, 17:14
Czy podczas sprzedaży szablonu mozna według licencji można usunąć w jakim programie został szablon wykonany?

kurtz
04-10-2011, 17:27
kolego odnoszę wrażenie, że prawisz se z nas tutaj szutki.

wystarczy w forumowej wyszukiwarce wpisać nazwę tego cudactwa, żeby przekonać się jakie fachowe prace z tego wychodzą.

o gustach nie dyskutujemy, ale o aspekcie technicznym. zupełnie nie tak dawno

http://forum.joomla.pl/showthread.php?57088-Poprosz%C4%99-o-troszk%C4%99-zimnej-wody

ramiro
07-10-2011, 20:10
Fajnie. Przejrzałem link, który mi poleciłeś jednak nie widzę nigdy (i w licencji też nie widziałem aby było o tym wspomniane) czy można z programu usunąć linijki kodu odpowiadające za to w jakim programie został wykonany szablon. Mógłby ktoś odpowiedzieć na to moje dość chyba proste pytanie?
Bardzo proszę.

zwiastun
07-10-2011, 20:53
A znalazłeś "wspomniane", że masz obowiązek umieszczać taką informację?
Nie musisz.

ramiro
09-10-2011, 18:31
To, że nie ma "wzmianki" to nie oznacza do końca nic. Przecież autor licencji taką "wzmiankę" może chyba wprowadzić w każdej chwili i co wtedy?
P.S. W takim razie jak jest teraz nie będą łamane prawa autorskie co do usuwania znaków firmy do utworzenia programu?

Gall Anonim
09-10-2011, 18:41
Przecież autor licencji taką "wzmiankę" może chyba wprowadzić w każdej chwili i co wtedy?
To => Lex retro non agit :). Co oznacza - Prawo nie działa wstecz

To tak jak by chciano teraz karać za jazdę bez pasów bezpieczeństwa do 1958 roku :D