PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa instalacja 1.5.15. Działa tylko strona startowa.



Grzehajn
03-10-2011, 20:17
Zainstalowałem J1.5.15 zgodnie z książeczką Komputer eksperta.
Wszystko wyglada i funkcjonuje jakby OK.
ALE
Jeśli artykuł skieruję na stronę startową, to go widać, poza tym nie chce się pokazać jakikolwiek przypisany do menu artykuł.

Co na początku sprawdzić?
Pomęczę się - to chyba najlepszy sposób na poznanie tego CMS-a.

Pozdrawiam

Grzehajn

pyziak
03-10-2011, 20:20
Co na początku sprawdzić?
Pomęczę się - to chyba najlepszy sposób na poznanie tego CMS-a.

Grzehajn
Może zacznij od tego : http://wiki.joomla.pl/index.php/Nowicjusze

Gall Anonim
03-10-2011, 20:24
Kolego - zacznij od użycia 1.5.23 :)

Grzehajn
08-10-2011, 22:57
OK. Przeinstalowałem na j.1.5.23 ( na serwerze boo.pl)
Krok po kroku w/g toutoriali.
Zaplecze się zgłasza. Utworzyłem strukturę : sekcje, kategorie.
Stworzyłem wstawiając Lorem ipsum kilka różnych artykułów.
Zmodyfilowałem main menu. dodałem do niego jeden artykuł statyczny. Na stronę główną wrzuciłem obrazek.
Sprawdziłem,że baza msql zawiera 36 tabel jos_....

Efekt końcowy jest taki, że strona startowa jest widoczna ( z obrazkiem) zaś artykułu statycznego - jego tytuł jest widoczny w menu głównym- przeglądarka nie pokazuje zgłaszając błąd 404 - nie znajduje pliku.

Wygląda na to, jakby mechanizm wyświetlania (pod)stron, czy może raczej artykułów nie potrafił ich wyciągnąć z bazy danych i rzucić na ekran.

Utworzyłem drugie menu. Utworzyłem moduł , włączyłem. Na stronie widać drugie menu (po menu głownym), ale ono w każdej pozycji zgłasza błąd 404 (brak pliku do wyświetlenia).

Jeżeli jakikolwiek artykuł skieruję na stronę startową , to jest na niej widoczny. Na miejscu sobie przypisanym - NIE.

Co robić? Czy jest gdzieś jakiś wyłącznik wyświetlania artykułów?
Pozdrawiam G.

nikszal
08-10-2011, 23:15
Poprawnie polinkowałeś artykuły?

Grzehajn
08-10-2011, 23:31
Wydaje mi się, że tak. Gdy wyświatlam wszystkie atykuły, to w tabeli mają właściwe informacje.

nikszal
08-10-2011, 23:36
Ja nie pytałem jak one wyglądają w bazie, tylko czy poprawnie polinkowałeś je w menu.

---------- Post dodany o 23:36 ---------- Poprzedni post był o 23:33 ----------

Bo bazy to ja nie zaglądam jeśli nie muszę.

Grzehajn
08-10-2011, 23:48
Chyba tak. WGdy sprawdzam menu to kazda pozycja w menu ma odpowiednio przyporządkowana sekcję , kategorię artykułów.

nikszal
08-10-2011, 23:50
To daj na PW link do strony.
Moje gg - 4599073.

Grzehajn
09-10-2011, 00:11
Sorry. Na GG jestem uczulony, tak jak na fb i nk. Na forach ,też bywam bardziej niż nieczęsto.

Prościej mi tak:

80.52.238.30/www.doc

nikszal
09-10-2011, 00:26
ha ha ha, zawsze podajesz adres strony w tak konspiracyjny sposób?

Masz uczulenie na gg, a ja mam uczulenie na niepotrzebną wymianę postów jedynie zaciemniających problem stwierdzeniami "wydaje mi się", "chyba tak".

Bez zajrzenia pod maskę to możemy jeszcze długo tutaj dywagować, choć mam pewne przypuszczenia dotyczące mod_rewrite, hatccess i $live_site.

Konspiracja mnie nie bawi, bo żyjemy w wolnym kraju.