PDA

Zobacz pełną wersję : Nie widać szablonu na liście szablonów



m3ss
03-10-2011, 22:26
Witam,
dostałem za zadanie umieszczenie w firmie strony na serwerze QNAP, który ma możliwość hostowania Joomli. Zainstalowałem bez problemu J1.7.1. Problem się pojawił jak przegrałem do katalogu templates własną templatkę, którą testowałem lokalnie. Niestety templatka nie jest widoczna na liście szablonów z poziomu Joomli :( Nadałem identyczne uprawnienia do szablonu jak do standardowych dostarczonych wraz z paczką Joomli, czyli httpdusr i uprawnienia 0755. QNAP działa na jakimś klonie Linuxa, niestety nie jest to mój domyślny system. Zwracam się zatem z prośbą - może ktoś z Was ma podobne doświadczenia - o pomoc w tym temacie. Z góry dzięki za zainteresowanie.

pozdrawiam

palyga007
03-10-2011, 22:29
Szablonów dla Joomla 1.7 nie "przegrywa się" tylko instaluje tak jak każdy inny element dodatkowy (moduł komponent etc.)

Jeśli już go przegrałeś poprzez FTP to użyj przycisku wykryj.

m3ss
03-10-2011, 22:32
Dzięki za ekspresową odpowiedź. Nie da się ukryć, że to mój pierwszy raz z wersją 1.7...no cóż, teraz mi głupio :) Jeszcze raz dzięki.

pozdrawiam

Gall Anonim
03-10-2011, 22:35
Jest dostępne takie narzędzie jak "wykrywanie" - więc wykryj - a potem zainstaluj (jest potem opcja instaluj).
Pzdr

m3ss
03-10-2011, 22:42
Panowie,
wielkie dzięki za pomoc. Przesiadając się z wersji 1.5 na 1.7.1 nie zdawałem sobie sprawy, że "polegne" na instalacji szablonu :)