PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla. Struktura witryny



decek_1984
04-10-2011, 09:29
witam. Mam takie pytanie, gdzie szukać podstron, które stworzyłem w menu. Chodzi mi o same pliki tych podstron, np. plik galeria.html. Czy są one tworzone dynamicznie ?

Pytam, ponieważ właśnie wstawiłem stronę na hosting i nie działa mi jeden link. U mnie na lokalu wszystko chodzi dobrze, a na hostingu już nie. Działa wszystko oprócz podstrony Galeria. Pokazuje pustą stronę. Nie wiem co jest nie tam, być może moduł nie zadziałał na hostingu (sigplus) ? Zaznaczam, że na lokalu wszystko śmiga. Sprawdziłem ustawienia w panelu admina na hostingu, wszystko jest okej.

Proszę o pomoc,
Maciek

PeFik
04-10-2011, 10:03
1) Jakbyś coś niecoś poczytał wcześniej niż zabrałeś się za CMS, to byś wiedział, że owszem dynamicznie - na podstawie szablonów z plików php
2) trudno powiedzieć, mamy zgadywać ? nie widząc kart.

Gall Anonim
04-10-2011, 10:10
A. Czy pokazuje Ci pusty kod na stronie?
B. Czy pokazuje Ci błąd?
C. Czy chodzi o moduł, czy o klamrę w artykule
D. Sprawdź ścieżkę dostęp do katalogu z zdjęciami
E. Jeżeli o moduł to sprawdź czy jest przypisany do właściwego elementu menu (to że był, nie znaczy że jest - czasami zdarza się że przy przenoszeniu niektóre ustawienia się gubią - to mały błąd transferu bazy ale może być męczący jak ktoś nie wie).
Pzdr

decek_1984
04-10-2011, 10:33
witam. Sorry, jeżeli jest do dla Was irytujące pytanie, dopiero się uczę. Jeżeli chodzi o efekt to nic mi nie pokazuje, pusta strona. Galeria oparta jest na module, który wymaga stworzenia artykułu o treści {gallery}sciezka{gallery} i podpięcia pod MENU. Jak sprawdziłem, ścieżka jest poprawna, moduły opublikowane, wszystko wydaje się okej. Ustawioną mam optymalizację prostych adresów, ale to chyba nie przeszkadza, bo wtedy by żadna podstrona nie działała.

Link do strony: http://maciejdecewicz.pl/jabbor/

nikszal
04-10-2011, 10:56
Galeria oparta jest na module, który wymaga stworzenia artykułu o treści {gallery}sciezka{gallery} i podpięcia pod MENU. Jak sprawdziłem, ścieżka jest poprawna, moduły opublikowane, wszystko wydaje się okej. Ustawioną mam optymalizację prostych adresów, ale to chyba nie przeszkadza, bo wtedy by żadna podstrona nie działała.


1. Galeria jest oparta na module czy na dodatku? Wymień nazwę tej "galerii"
2. Jesteś pewien, że podałeś poprawną ścieżkę do obrazków?
3. Proste adresy są włączone, ale mod_rewrite już nie, bo w adresie jest index.php

Gall Anonim
04-10-2011, 11:03
Włącz wyświetlanie błędów w .htaccess lub php.ini
i zobacz co Ci wyrzuci - będzie prościej - konkretny błąd
Pzdr

decek_1984
04-10-2011, 11:30
ok, ustawiłem wyświetlenie błędów i pokazało : The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Szukam co spowodowało ten bład.

nikszal
04-10-2011, 11:40
Raczej jest to błąd konfiguracji Joomla niż błąd wewnętrzny serwera.

1. Na początek wyłącz przyrostki adresu (html), bo już spotkałem się z padnięciem strony przez włączenie tej funkcji.
2. zmień nazwę pliku htaccess.txt na .htaccess
3. Włącz mod rewrite.
4. Do $live_site = wpisz cały adres strony ze slashem na końcu 'http://nazwa_strony.pl/';

decek_1984
04-10-2011, 11:53
hej nikszal. teraz w ogóle wyłączyłem te trzy opcje optymalizacji, żeby wyeliminować ewentualne problemy. ppkt.4 odhaczony, ale stronka działa oprócz galerii. Jednak jak w .htacces ustawie DisplayErrors = on; to żadna strona nie działa. Chyba coś namieszałem przy tej optymalizacji. Czytałem jedną wypowiedź, że jak się zmieni coś w ustawieniach optymalizacji w panelu klienta przed zmianą htaccess.txt na .htaccess to mogą występować błędy - czy to prawda ?

Komunkat: http://www.jabbor.pl (http://www.jabbor.pl/)

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request. Please contact the server administrator, webadmin@kundenserver.de and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request

nikszal
04-10-2011, 11:57
Po jakie licho grzebiesz w htaccess i to w sytuacji, gdy nie bardzo wiesz, co robisz?
Analizę strony można włączyć w konfiguracji globalnej. Grzebanie w pliku zostaw sobie na chwilę, kiedy nie będziesz miał już innego wyjścia.

decek_1984
04-10-2011, 12:00
grzebie w .htaccess bo przenoszę witryne z locala na serwer , nie instaluje joomli na serwerze 1and1 tylko przenoszę pliki. Zatem muszę sam stworzyć bazę danych i pozmieniać hosty, usera i dane do bazy w pliku htaccess. Innej metody nie znam na przeniesienie strony na serwer bez instalacji czy tworzenia paczki za pomocą joomlapack.

nikszal
04-10-2011, 12:05
Po pierwsze - do przenoszenia bardzo pomocny jest komponent Akeeba Bacup
Po drugie - nie widzę związku pomiędzy grzebaniem w .htacces a przenoszeniem strony.
Po trzecie - ciekawe jak poradzisz sobie z ustaleniem właściwych ścieżek na nowym hostingu nie wykonując instalacji?

decek_1984
04-10-2011, 12:14
OK, zaraz rzucę okiem na ten dodatek Akeeba... jeżeli chodzi o .htaccess, faktycznie, przepraszam mowa o configuration.php ;) przejęzyczenie. htacces to zmieniasz tyko z htaccess.txt na .htaccess no i ewentualnie dodajesz displayerrors - bo nie mam dostępu do php.ini.

nikszal
04-10-2011, 12:24
Przejęzyczenie jest wtedy, gdy język się omsknie i trafi tam, gdzie nie trzeba :D


htacces to zmieniasz tyko z htaccess.txt na .htaccess no i ewentualnie dodajesz displayerrors - bo nie mam dostępu do php.ini.

Do konfiguracji globalnej też nie masz dostępu? Zakładka System - analiza sytemu?
Kopnij się kiedyś przypadkowo o jakiś znak za dużo lub za mało w .htacces to zobaczysz skutki tej pomyłki.
Nie grzeb tam, gdzie nie musisz i nie zmusza Cię do tego sytuacja.

Gall Anonim
04-10-2011, 12:49
@nikszal to była akurat moja propozycja, ale tak czy inaczej jakoś się w końcu i tego trzeba nauczyć, a że jedną z podstawowych zasad ABC jest tworzenie kopii zanim się zacznie grzebać to już inna sprawa.
Pzdr

maciek0075
17-10-2011, 23:41
Jako nowicjusz pozwolę sobie odświeżyć nieco temat. Lamerskie pytanie o .htaccess: Trzeba tworzyć ten plik w głównym katalogu czy bez niego można się obyć? Gdzie mogę poczytać co i w jakiej kolejności skonfigurować w zapleczu joomla lub ewentualnie ręcznie w plikach, żeby potem nie płakać. Szukałem w necie bez zbytnich rezultatów, może ktoś jakiegoś linka podrzuci? :)

Bazyl
17-10-2011, 23:56
Witam,

Zupełnie nie wiem czemu piszesz w tym temacie...
Nie musisz nic robić, ale jeśli chcesz proste adresy? http://www.wiki.joomla.pl/index.php/Proste_adresy_w_Joomla_1.5

Wszystko rób z głową, powoli...