PDA

Zobacz pełną wersję : Odzielna galeria dla poszczególnych klientów



ALEKSIEJ78
04-10-2011, 12:31
Witam,

Jestem w trakcie tworzenia strony dla fotografa, który by chciał, aby każdy jego klient mógł się logować i mieć dostęp jako jedyny do jakiejś galerii zdjęć. Zazwyczaj na raz by musiało być stworzonych z 7-8 kont i dla każdego przypisany oddzielny dział z galerią której by nikt inny nie widział.

Przyznam, że nigdy nie wgłębiałem się w takowe rozwiązania, dlatego prosiłbym o rady jak coś takiego stworzyć. Czy komponenty w stylu simple ACL lub comunity ACL sobie z tym poradzą?

Dziękuje z góry za podpowiedzi,
Pozdrawiam

nikszal
04-10-2011, 12:34
Phoca Gallery

ps
Wygodniej będzie odpalić tę galerię na J 1.7.1 bo tam można swobodnie zarządzać uprawnieniami użytkowników.

Gall Anonim
04-10-2011, 12:45
Tak jak napisał @nikszal - Zasuwaj na 1.7.x i Robisz jak chcesz i co chcesz.
Pzdr

ALEKSIEJ78
04-10-2011, 12:46
Dzięki nikszal za szybką odpowiedź.
Tyle, że nie wiem czy to będzie rozwiązanie mojego problemu. Zapomniałem sprecyzować w moim poście i przepraszam za to, iż nie chodzi mi o cały komponent galerii który będzie mi pozwalał zarządzać uprawnieniami, albowiem klient chce mieć galerię flash. Zależy mi na tym by każdy logujący się klient miał dostęp tylko i wyłącznie do specyficznej galerii flash stworzonej specjalnie dla niego. Phoca Galerry jest faktycznie dobrym rozwiązaniem, ale w ostateczności, albowiem nie wiem czy takowa galeria będzie odpowiadała w 100% wymaganiom mojego klienta.

Zależy mi na rozwiązaniu typu:

- Zakładam jakiemuś klientowi konto
- Przypisuje mu daną stronę na którą po zalogowaniu go przekierowuje i tam znajduję się specjalnie dla niego stworzona galeria
- Tylko on ma do niej dostęp i żaden inny klient logujący się nie zobaczy tej galerii




PS: Nie zagłębiałem się jeszcze w Joomla 1.7, po tym co napisaliście wnioskuję, iż można na niej przypisywać każdemu użytkownikowi dostęp do specyficznych działów. Czy dobrze zrozumiałem ? Jeżeli tak, to chyba problem mam z głowy.

nikszal
04-10-2011, 12:51
Na Joomla 1.7 będziesz miał "problem z głowy" z zarządzaniem uprawnieniami użytkowników, tylko nie wiem, ponieważ nie sprawdzałem tego, czy Phoca łyknie flasha.
Musisz trochę pomyszkować po stronie autora komponentu.

ALEKSIEJ78
04-10-2011, 13:24
Dobra to super muszę więc pójść w stronę J 1,7 :)

kurtz
04-10-2011, 13:31
albowiem ... kto montuje jeszcze flasza na stronie ?

Gall Anonim
04-10-2011, 13:31
Na Joomla 1.7 będziesz miał "problem z głowy" z zarządzaniem uprawnieniami użytkowników, tylko nie wiem, ponieważ nie sprawdzałem tego, czy Phoca łyknie flasha.
Musisz trochę pomyszkować po stronie autora komponentu.
@niszkal - skoro to mają być ręcznie tworzone pojedyncze galerie flash to wystarczy że zostaną wrzucone w artykuł z indywidualnym dostępem, niepotrzebny do tego komponent lub plugin.
All