PDA

Zobacz pełną wersję : Prawe menu - szablon wycinany samodzielnie



paker58
04-10-2011, 18:21
Witam!
W Joomli nie robię za długo lecz mam takowy problem. Wycinam szablon z PSD i już wszystko fajnie działa tutaj (http://www.i-kk.pl/sp74/) aczkolwiek mam problem ze zrobieniem prawego menu. Mam grafikę etc, czy jest możliwość ażebym wysłał komuś CSS, bądź żeby ktoś tu mi wytłumaczył krok po kroku jak to zrobić ?
Pozdrawiam i pilnie czekam na odzpowiedź!

K.

PeFik
04-10-2011, 18:47
1) jest, ale to chyba nie ten dział. Lepszy był by ten: http://forum.joomla.pl/forumdisplay.php?27-Zlec%C4%99-kupi%C4%99-odst%C4%85pi%C4%99...
2) Joomla! 1.5 - "Leo why ?" przecież nowe projekty warto już stawiać na J1.7
3) a co to za niespodzianka w kodzie "<meta HTTP-EQUIV="Content-Type" CONTENT="text/html; charset=iso-8859-2"/> " ???? brak mi słów. Biedna szkoła.

nikszal
04-10-2011, 18:56
Generalnie to widzę jeden, ale poważny problem, bowiem bloki masz pozycjonowane absolutnie. To nie jest najlepszy sposób budowy szablonu, bo położenie wszystkich bloków trzeba z góry przewidzieć, a to znacznie ogranicza możliwość modernizacji szablonu.

---------- Post dodany o 18:56 ---------- Poprzedni post był o 18:51 ----------



3) a co to za niespodzianka w kodzie "<meta HTTP-EQUIV="Content-Type" CONTENT="text/html; charset=iso-8859-2"/> " ???? brak mi słów. Biedna szkoła.
Może @paker58 zdążył juz poprawić tę linie, ale widzę

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />

paker58
04-10-2011, 19:01
To jest mój pierwszy szablon który piszę od podstaw... Czy ktoś mi z tym pomoże ?

nikszal
04-10-2011, 19:06
Weź za przykład byle jaki, prosty szablon i zobacz jak jest opakowywany.
Taka zabawa z pomocą to nie jest kwestia 15 min. pracy.

paker58
04-10-2011, 19:07
Z tym że jak patrzyłem jak są inne szablony stawiane z prawym menu, to troszkę się różni bo mam inaczej pokatalogowane css'y etc, nie mogę się odnaleźć w innych

zwiastun
04-10-2011, 19:10
W Joomla! (i nie tylko) obowiązują pewne standardy. Najpierw wiec trzeba poznać co nieco te standardy (stąd rada @nikszala), bo inaczej trudno Ci będzie się dogadać (nie tylko z Joomla! :) )

paker58
04-10-2011, 19:14
Ale tak na szybko, obiecuję odrobienie pracy domowej i dziś zobaczę jak widnieją inne szablony (krok po kroku), aczkolwiek tu mi się śpieszy niestety. Jak mam menu-left.css, to robię drugi menu-right.css. zmieniam miejsca etc etc ale teraz problem z tym że to dalej się nie pojawia.

nikszal
04-10-2011, 19:14
Klasy w css mogą nosić nazwę magellan, kopernik, heweliusz... to nie ma znaczenia jak je nazwiesz w swoim szablonie. Ważne jest natomiast opakowanie bloków w jeden kontener i dodanie warunków umożliwiających ukrywanie kolumn, gdy nie są zajęte.

paker58
04-10-2011, 19:37
Niestety, moje próby na marne

nikszal
04-10-2011, 19:47
Nie załamuj się.

Z czasem (zegarowym), jeśli Ci się spieszy z tym szablonem to sam nie wydolisz. Ale jest dział zleceń.

A na przyszłość mam następującą radę: kup dobrą książkę z przykładami (czasami trzeba kupić dwie lub trzy książki) o formatowaniu stron internetowych. Po gruntowym przeanalizowaniu materiału dasz radę sam zakodować szablon. Widzę, że z grafiką sobie radzisz, więc już masz połowę szablonu. A reszta formatowania to tylko... kosmetyka pochłaniająca długie godziny przed komputerem.

PeFik
04-10-2011, 20:07
14 linia kodu i nadal jest ISO ?! do usunięcia