PDA

Zobacz pełną wersję : phoca gallery - brak widoku kategorii w PA



Niussia
04-10-2011, 18:51
Zainstalowałam Phoca gallery. Wszystko generalnie działa poza widokiem kategorii w administratorze. Nie wyświetlają się żadne kategorie chociaż są utworzone. Można je utworzyć, okrężną drogą (poprzez wejście do kategorii z panelu grafik) edytować, ale jest to dość uciążliwe i np problemem jest już usunięcie jakiejś kategorii.

Linka do strony chyba nie ma sensu dawać, bo na stronie jest wszystko ok. :)

nikszal
04-10-2011, 18:58
Jaka wersja Joomla i Phoca Gallery?
Czy prawa do plików i katalogów są "zielone" ?

Niussia
04-10-2011, 19:15
1.5.20
phoca 2.7.4

Wiem, że to pewnie głupie pytanie, ale o jaką "zieloność" chodzi? Plików komponentu w administratorze czy zdjęć? Pliki komponentu mają 755 albo 644 w zależności od pliku, ale te są wszędzie takie same, więc dlaczego akurat widok kategorii miałby nie działać. Zielona to teraz jestem głównie ja.

nikszal
04-10-2011, 19:24
Chodzi o prawa do plików i katalogów, które możesz sprawdzić zaglądając do menu Pomoc/Informacje o systemie/Prawa do katalogów

To że kategorie nie wyświetlają się, spowodowane jest jakąś przyczyną. Proponuję sprawdzić co w plikach i katalogach "gra" oraz zaktualizować Joomla do wersji 1.5.23

Niussia
04-10-2011, 19:30
Domyślam się, że jest jakaś przyczyna. Ale dziwi mnie bardzo, że wszystko inne działa dobrze, tylko ten widok kategorii niet. Prawa zielone z góry do dołu. Zaraz zaktualizuję Joomla.

nikszal
04-10-2011, 19:34
Phoca Gallery do Joomla 1.5 jest w wersji 2.8.0
http://www.phoca.cz/download/category/1-phoca-gallery-component

Niussia
04-10-2011, 19:46
joomla i phoca zaktualizowane... ale bez zmian

nikszal
04-10-2011, 19:50
Licho wie, co tam u Ciebie "piszczy" w tej galerii. Bez zajrzenia można tylko gdybać. Generalnie Phoca pracuje poprawnie, więc może coś skrewiłaś w konfiguracji.

Niussia
04-10-2011, 19:53
Ale co można w konfiguracji zawalić jeśli chodzi o panel administratora? Przecież tam się ustala tylko widok na stronie. Może coś nie przeszło przy instalacji? Może przesłać jeszcze raz jakiś katalog/plik, który za to odpowiada? Tylko ja nie mam pojęcia który. :D

nikszal
04-10-2011, 19:57
Phoca ma jeszcze opcje do skonfigurowania. Popatrz czy po prawej stronie nie ma ikony z dwoma przełącznikami.

Niussia
04-10-2011, 20:10
Ale w którym miejscu? W PA w komponencie?

Mam też zaznaczoną opcję żeby nie wyświetlały się puste kategorie i mam jedną kategorię z podkategorią, w których nie ma zdjęć, a wyświetlają się na stronie. Skoro nie mam dostępu do widoku kategorii to pewnie można je usunąć z bazy danych. Wiesz może jak? Tylko tak łopatologicznie poproszę.

nikszal
04-10-2011, 20:15
Trochę poleciałem do przodu z wersją (Joomla i Phoca), bo w komponencie dla J 1.5 ta konfiguracja kryje się pod ikoną Preferencje.

A usunąć pustą kategorię to nawet pierwszoklasista potrafi. Wystarczy ją zaznaczyć i skorzystać z ikony Usuń.

Niussia
04-10-2011, 20:20
Nikszal, no proszę.... ale skoro w widoku kategorii nic mi się nie wyświetla (nie mam listy kategorii!) to jak niby mam ją zaznaczyć i usunąć?! :p Przecież właśnie to jest istotą problemu!!

Preferencje owszem mam, ale one się odnoszą do widoku na stronie, a nie w panelu administracyjnym.

nikszal
04-10-2011, 20:31
Masz coś w tej galerii prócz kategorii? Jeśli nie, to odinstaluj Phoca Gallery i zainstaluj ją ponownie.

Z dalszymi problemami na gg proszę - 4599073

Niussia
04-10-2011, 20:33
Mam i dlatego nie chcę instalować ponownie, bo to więcej roboty niż problemu sprawia ten brak kategorii w PA. Ale dzięki wielkie za poświęcony czas.