PDA

Zobacz pełną wersję : Katalog firm, sobi czy coś innego



Y-si
04-10-2011, 18:59
Nigdy nie korzystałem z sobi więc go nie znam. Interesuje mnie czy jest jakiś dodatek do niego który umożliwia podział na abonamenty dla dodających swoją firmę oraz dodatkowe możliwości związane z wyższym abonamentem.

Jeśli nie Sobi to może polecicie coś innego do katalogów firm mogą być to płatne rozszerzenia.

nikszal
04-10-2011, 19:09
Tzn. co, wpis ma być płatny za ścisłe określony termin publikacji?

Na czym ma polegać wyższy abonament?

pyziak
04-10-2011, 19:14
w SobiPro jeżeli dobrze pamiętam, możesz deklarować wysokość opłaty za dane pole np: strona www - 10 pln, telefon 5 pln etc. oczywiście to ty ustalacz co i ile jest płatne

Y-si
06-10-2011, 12:13
Chodzi mi mniej więcej o takie abonamenty:
Rejestracja za darmo
-dodawanie danych firmy

Płatna I
- dodać zdjęcia, logo,

Płatna II
- dodać zdjęcia, logo, filmiki z youtuba, zrobić indywidualną grafikę dla abonamenta,

Dla przykładu chciałbym uzyskac podobny efekt jak na http://www.twojrynek.pl/

neo_fox
06-10-2011, 12:32
Jeśli nie Sobi to może polecicie coś innego do katalogów firm mogą być to płatne rozszerzenia.

Mogę się mylić, ale chyba nie ma żadnego innego komponentu który umożliwia pobieranie opłat za wpisy.



Rejestracja za darmo
-dodawanie danych firmy

Płatna I
- dodać zdjęcia, logo,

Płatna II
- dodać zdjęcia, logo, filmiki z youtuba, zrobić indywidualną grafikę dla abonamenta,

Do tego są szablony w SobiPro ;)

nikszal
06-10-2011, 12:52
W podanym przez Ciebie przykładzie nie ma indywidualnej grafiki dla abonenta. Co drugi wpis ma niebieskie tło.

SobiPro spełnia Twoje wymagania z małymi zastrzeżeniami dotyczącymi dodawania multimediów (z YouTube) jako płatne pole. Projekt jest ciągle w fazie rozwoju i być może za niedługi czas będzie taka możliwość. Dotyczy to także wyróżniania niektórych wpisów. Za to bezproblemowe jest umieszczanie mapy dojazdu do firmy. Oczywiście pod warunkiem, że skorzystasz z płatnej subskrypcji w planie przynajmniej brązowym.

Tutaj -> http://demo.sobi.pro/joomla-restaurant-guide/list/alpha/j masz link do strony demonstracyjnej SobiPro z wykorzystaniem szablonu Restara.

neo_fox
06-10-2011, 13:03
SobiPro spełnia Twoje wymagania z małymi zastrzeżeniami dotyczącymi dodawania multimediów (z YouTube) jako płatne pole.



Normalne pole typu URL z odpowiednim kodem w szablonie.
Nota bene wyróżnianie wpisu też nie jest najniejszym problemem.
Płatne pole typu select list (tak/nie) i ze względu na wybraną opcję dodanie odpowiedniej klasy CSS w szablonie :podstep:

nikszal
06-10-2011, 13:21
Normalne pole typu URL z odpowiednim kodem w szablonie.
Czy dodanie we wpisie adresu do klipu filmowego spowoduje, że zamiast tego adresu pojawi się okienko z filmem? Nie sprawdzałem tego dlatego pytam.


Nota bene wyróżnianie wpisu też nie jest najniejszym problemem.
Płatne pole typu select list (tak/nie) i ze względu na wybraną opcję dodanie odpowiedniej klasy CSS w szablonie :podstep:

Świetny pomysł. Wypróbuję go. Dzięki.

neo_fox
06-10-2011, 13:35
Czy dodanie we wpisie adresu do klipu filmowego spowoduje, że zamiast tego adresu pojawi się okienko z filmem?

Jeśli odpowiednio dopasujesz template.
Coś w stylu:

<iframe width="560" height="315" src="{entry/fields/field_youtube/data/a/@href}" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Albo kondycjonalnie:


<xsl:if test="count(entry/fields/field_youtube/data)">
<iframe width="560" height="315" src="{entry/fields/field_youtube/data/a/@href}" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
</xsl:if>

Y-si
05-12-2011, 15:10
Po wstawieniu <iframe> w szablonie otrzymuję błąd w postaci: Nie można parsować pliku szablonu \usr\templates\sobirestara\entry\details.xsl Czy oprócz dodania:

<xsl:if test="count(entry/fields/field_youtube/data)"> <iframe width="560" height="315" src="{entry/fields/field_youtube/data/a/@href}" frameborder="0" allowfullscreen></iframe> </xsl:if>

Trzeba coś jeszcze zmienić w szablonie?

guingampe
16-01-2012, 00:12
Witam,

Szukam komponentu jako wizytówkę firm - klientów. W formie podstawowej oczywiście SobiPro jest w sam raz (z góry zdeklarowane możliwe wpisy, np nazwa, adres, strona, krótki opis itp). Ale chciałbym stworzyć równiez możliwość tworzenia wizytówki - profilu (wizytówka firmy + możliwość tworzenia własnego submenu). Każdy z Klientów ma do dyspozycji np 5 podzakładek w sowim profilu - wizytowce i sam okresla jak je nazwać i czego mają dotyczyć, przekierowują do treści tego czegoś... Tutaj problem, bo nie wiem jak poradzić sobie z czymś takim.

Pozdrawiam