PDA

Zobacz pełną wersję : Dodawanie artykułów do bazy



jaca20
04-10-2011, 19:22
Witam,

Czy może ktoś mi napisać gdzie znajdę zapytanie które dodaje artykuł do bazy.

Najlepiej zapytanie która dodaje i edytuje artykuł.

Pozdrawiam i dzięki z góry.

nikszal
04-10-2011, 19:25
A to od dzisiaj artykuły pisze się bezpośrednio w bazie?
Myślałem, że tworzy się poprzez standardową procedurę 'tworzenia' w panelu administracyjnym.

jaca20
04-10-2011, 19:28
Chodzi mi o zapytanie sql od strony kodu. Po wciśnięciu utwórz artykuł , gdzie konkretnie znajduje się zapytanie "insert into" itd.

nikszal
04-10-2011, 19:30
To jeszcze pochwal się do czego jest Ci to potrzebne, bo czuję przez skórę, że masz wydumany problem.

jaca20
04-10-2011, 19:39
Nie żaden problem, po prostu w pracy mają "widzimisie" żeby przestudiować kod joomli i dokonać drobnych zmian dlatego się pytam, tylko potrzebna mi jest lokalizacja plików odpowiedzialnych za zapytania do bazy danych (artykuły). Nic więcej. Ewentualnie jakaś ciekawa strona o joomli od strony kodu.

PeFik
04-10-2011, 20:11
Co to za praca, pracujesz na Politechnice wydział Informatyki Stosowanej ?
Drobne zmiany.... wow , to może weź prostszy CMS na warsztat.

jaca20
04-10-2011, 20:33
To jest forum o Joomli czy jakieś zgromadzenie ludzi którzy chcą pokazać swoją wyższość nad innymi? Dopiero zaczynam z kombinowaniem z kodem joomli, pierwsze moje pytanie i już jakieś bezsensowne odpowiedzi, dziwny sposób na nabijanie postów. Na forach zadaje pytania w ostateczności jeśli nie mogę czegoś znaleźć w dostępnych materiałach w internecie. No ale jeśli tak wygląda pomoc na tym forum to podziękuję raczej i proszę o zamknięcie tematu.

Pozdrawiam.

trzepiz
04-10-2011, 22:57
docs.joomla.org

Chcesz zmieniać i grzebać w kodzie? proponuje zacząć od zapoznania się Dokumentacją.



Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

zwiastun
05-10-2011, 01:02
Gdybym ja był programistą i potrafił "grzebać w kodzie", to zacząłbym od rzeczy najprostszej - zajrzał do katalogu z instalacją Joomla, gdzie bardzo łatwo znaleźć katalogi components/com_content tudzież administrator/components/com_content i pewno w ogóle nie musiałbym zadawać takiego pytania na forum.
Gdybym jednak musiał zadać (bo bym nie znalazł, czego szukam), to zapewne napisałbym na tyle jasno, żeby ktoś, kto może i potrafi odpowiedzieć, nie miał wątpliwości, że wiem, dlaczego pytam.

Nie byłoby zarzutów, że ktoś się "wymądrza", "nabija posty", itp. bzdurnych podejrzeń.

Adres strony z dokumentacją podał @trzepiz

Sebos
08-02-2012, 16:16
Witam.

Jestem właśnie w trakcie pisania pracy inżynierskiej, ten temat jest dość mocno powiązany właśnie z moją pracą. Chciałbym się upewnić czy dobrze odnalazłem w kodzie miejsce zapisu artykułu do bazy danych.

Mianowicie chodzi mi o to, że po naciśnięciu przycisku zapisz w zakładce wykonał się kod php. Przeglądając zawartość folderów podanych przez mojego przedmówce, znalazłem w pliku administrator/components/com_content/controller.php funkcje SaveContent(). Teraz moje pytanie, czy jak na końcu tej funkcji napiszę mój kod php to będzie on wykonany już po zapisaniu treści artykułu do bazy danych ? A jeśli nie to czy moglibyście podpowiedzieć gdzie szukać ?

Pozdrawiam.

zwiastun
08-02-2012, 16:26
czy jak na końcu tej funkcji napiszę mój kod php to będzie on wykonany już po zapisaniu treści artykułu do bazy danych
Nie jestem ani inżynierem (przyszłym też nie), ani od lat czynnym programistą, ale zupełnie nie rozumiem:
Funkcja SaveContent () obsługuje zapisywanie treści. Po co chcesz "na jej końcu (cokolwiek to znaczy)" dopisywac cokolwiek? Jeśli Ci zaś chodzi o to, co się będzie działo, gdy umieścisz swój kod za wywołaniem tej funkcji, to przecież oczywiste, że tek kod zostanie wykonany.
Ale poczekaj, może ktoś z programistów lepiej Cię zrozumie.

Sebos
08-02-2012, 17:12
Funkcja SaveContent () obsługuje zapisywanie treści.
Dobrze, więc jak rozumiem ta funkcja spowoduje zapisanie do bazy danych ?


Po co chcesz "na jej końcu (cokolwiek to znaczy)" dopisywac cokolwiek?
Ponieważ jak zaznaczyłem, potrzebuje aby wykonał się napisany przeze mnie skrypt php, ale wszystko uzależnione jest od tego czy artykuł będzie już zapisany w bazie danych.