PDA

Zobacz pełną wersję : Sobipro parę pytań



WooB
04-10-2011, 19:45
Witam,

Mam problem z sobipro, szczerze to żałuję trochę, że nie wybrałem sobi2, bo sobipro jeszcze jest trochę niedorobione, a płatna subskrypcja (kiedy nie wiem czy pomoże) odstrasza. Wolałbym płacić za komponent w całości.

Mniejsza z tym- jak ustawić swój adres paypal? Nigdzie nie widzę takiej opcji, co więcej nie wiem jak podać moje dane do przelewu. W sobi2 było to takie proste...

Gdzie mogę znaleźć pliki językowe? Chciałbym poprawić parę byków, które ktoś zrobił przy lokalizacji polskiej.

Pozdrawiam

nikszal
04-10-2011, 19:53
Witam,

Mam problem z sobipro, szczerze to żałuję trochę, że nie wybrałem sobi2, bo sobipro jeszcze jest trochę niedorobione, a płatna subskrypcja (kiedy nie wiem czy pomoże) odstrasza. Wolałbym płacić za komponent w całości.

Mniejsza z tym- jak ustawić swój adres paypal? Nigdzie nie widzę takiej opcji, co więcej nie wiem jak podać moje dane do przelewu. W sobi2 było to takie proste...

Gdzie mogę znaleźć pliki językowe? Chciałbym poprawić parę byków, które ktoś zrobił przy lokalizacji polskiej.

Pozdrawiam
Włącz aplikacje sekcji. W konfiguracji PayPal musisz podać swój adres email, na który masz załozone swoje konto PayPal.

WooB
04-10-2011, 19:56
No fakt, są. Tylko nie da się ich edytować, bo są z kłódkami :/

nikszal
04-10-2011, 19:59
To ja już wysyłam Ci na PW mój numer konta bankowego, a ty przyślij mi dane dostępowe do PA. Włączę co trzeba.
Fakturę mogę wystawić...

WooB
04-10-2011, 20:02
?? bez jaj, nie da się tego ustawić? Co to za komponent? Komercha w wydaniu polskim, zamiast jeść małymi łyżeczkami to szybko się nachapać i kupić BMW.

nikszal
04-10-2011, 20:07
?? bez jaj, nie da się tego ustawić? Co to za komponent? Komercha w wydaniu polskim, zamiast jeść małymi łyżeczkami to szybko się nachapać i kupić BMW.
To Ty twierdzisz, że nie można włączyć aplikacji sekcji. Ja jestem innego zdania.

PeFik
04-10-2011, 20:16
@WooB - ja bym był ostrożny z takimi komentarzykami, tym bardziej że na kodera to ty mi nie wyglądasz. Z tego co wiem firma odpowiedzialna z produkt SobiPro nie ma siedziby w Polsce, jak już takiś mądry.

---------- Post dodany o 20:16 ---------- Poprzedni post był o 20:15 ----------

Przecież instalowałeś spolszczenie, to co niby nie wiesz jakie to pliki ? Popraw i wyślij gdzie trzeba.

WooB
04-10-2011, 20:20
http://img515.imageshack.us/img515/981/unledw.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/515/unledw.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Proszę powiedz jak, bo przecież gadasz z potencjalnym klientem...

---------- Post dodany o 20:20 ---------- Poprzedni post był o 20:19 ----------


@WooB - ja bym był ostrożny z takimi komentarzykami, tym bardziej że na kodera to ty mi nie wyglądasz. Z tego co wiem firma odpowiedzialna z produkt SobiPro nie ma siedziby w Polsce, jak już takiś mądry.

---------- Post dodany o 20:16 ---------- Poprzedni post był o 20:15 ----------

Przecież instalowałeś spolszczenie, to co niby nie wiesz jakie to pliki ? Popraw i wyślij gdzie trzeba. W Niemczech, ale Polak to robi.

nikszal
04-10-2011, 20:28
Proszę powiedz jak, bo przecież gadasz z potencjalnym klientem...


A tak sie to robi

4437

"Dwiesta" się należy :D

WooB
04-10-2011, 20:30
Dzięki za pomoc. Wracam do darmowego sobi2

nikszal
04-10-2011, 20:34
Aplikacja PayPal w Sobipro akurat jest darmowa :D

WooB
04-10-2011, 20:38
Jak nie umiesz pomóc to nie pisz. Aplikacja jest darmowa, ale pomoc już nie.

nikszal
04-10-2011, 20:42
Miej pretensje wyłącznie do siebie, bo przecież wyraźnie Ci napisałem, że aby uruchomić PayPal to musisz włączyć tę aplikację sekcji. Załączyłem nawet screen, więc po to te pretensje?
Dysleksja jest dzisiaj na porządku dziennym, ale to jeszcze nie powód, żebyś stroił fochy. Nie podoba Ci się SobiPro, to kup inny komercyjny komponent. Podobny kosztuje $190,00.
Wolny rynek, wolny Twój wybór.

WooB
04-10-2011, 20:48
Dzięki za pomoc. Mam darmowe sobi2. Co do dysleksji - to Ty popracuj nad swoim komponentem żeby było po polsku napisane wszystko. Nie tą opcję, a tę opcję.

Pozdrawiam

Wystarczyło napisać jak to włączyć. Założeniem Joomli jest, że nie każdy jej użytkownik to programista.

nikszal
04-10-2011, 20:52
Miałem opisać sposób ułożenia palca wskazującego na lewym klawiszu myszy i wskazać optymalny kierunek przesunięcia wskaźnika myszy na białego 'iksa' na czerwonym polu w wierszu aplikacji PayPal?

Bez przesady. Aplikacje sekcji bardzo łatwo znaleźć, tylko trzeba chcieć.

neo_fox
04-10-2011, 21:47
Jak nie umiesz pomóc to nie pisz. Aplikacja jest darmowa, ale pomoc już nie.

A pomoc do Sobi2 jest darmowa?
Jeśli masz na myśli wsparcie na forum to z SobiPro jest dokładnie tak samo.
Wsparcie darmowe jest tylko od społeczności użytkowników.
Natomiast do SobiPro jest dodatkowo dostęp do płatnego forum


Mam darmowe sobi2.


SobiPro jest też damowe.
A na Sobi2 daleko na nim nie pojedziesz bo kończymy wsparcie.


Mam darmowe sobi2.
Wystarczyło napisać jak to włączyć. Założeniem Joomli jest, że nie każdy jej użytkownik to programista.

Przecież napisał Ci tak że pięciolatek by zrozumiał


...że aby uruchomić PayPal to musisz włączyć tę aplikację sekcji...

WooB
05-10-2011, 11:21
Miałem już nie pisać, ale znalazłem buga, którego możecie poprawić w następnej wersji. Kiedy chcę aby ogłoszenie było całkowicie darmowe, a jedynie adres url płatny to pole e mail jest jakby na stałe powiązane z polem url. Mimo, że ustawiłem je jako darmowe to mogę w nim pisać jedynie kiedy zaznaczę płatną opcję pola url.

Co do Twoim odpowiedzi powyżej.

1. Nie jest wprost darmowa pomoc, ale z racji wieku sobi2, można znaleźć do niego mnóstwo informacji w sieci. Używałem go ponad 2 lata i nigdy nie znalazłem odpowiedzi na Waszym oficjalnym forum. Podobnie, z czasem, będzie z sobipro.

2. Przez Was nie jest wspierane, ale za przeproszeniem, nie jesteście jakoś bardzo potrzebni, bo jest mnóstwo zewnętrznych developerów i dodatków. Mam nie używać j.1.5, bo nie jest wspierany? Na 1.7 mogę postawić sobie bloga :D

nikszal
05-10-2011, 11:30
Miałem już nie pisać, ale znalazłem buga, którego możecie poprawić w następnej wersji. Kiedy chcę aby ogłoszenie było całkowicie darmowe, a jedynie adres url płatny to pole e mail jest jakby na stałe powiązane z polem url. Mimo, że ustawiłem je jako darmowe to mogę w nim pisać jedynie kiedy zaznaczę płatną opcję pola url.
Adres e-mail ustaw jako pole tekstowe. Nikomu, kto podaje swój adres poczty nie zależy na otrzymywaniu niechcianej poczty rozsyłanej przez roboty internetowe bezustannie myszkujące po stronach.

WooB
05-10-2011, 11:35
W sumie fakt, dzięki :-).

Jednak jest to bug- tak na przyszłość :)

neo_fox
05-10-2011, 11:38
Jednak jest to bug

Nie mam w zasadzie pojęcia o co Ci chodzi ale jak już to: https://code.sigsiu.net/projects/sobi-pro ;)

WooB
05-10-2011, 11:39
Pole url jest powiązane sztucznie z polem e-mail. Kiedy jedno z nich jest płatne, a drugie nie to i tak muszę płacić żeby dodać to darmowe.

neo_fox
06-10-2011, 09:47
Pole url jest powiązane sztucznie z polem e-mail.

Nie jest.
Dokładnie taka sama konstelacja jest na stronie demo (http://demo.sobi.pro/) i działa bezproblemowo.

PeFik
06-10-2011, 09:54
@neo_fox - myślę, że user @WooB co rusz będzie na siłę wynajdował błędy i problemy, jak widać (!) i krytykował wszystko i wszystkich, co mu na talerz nie podadzą za darmo najlepszego rozwiązania. Więc, nie wiem czy jest sens się produkować.

neo_fox
06-10-2011, 09:55
Więc, nie wiem czy jest sens się produkować.

Też fakt :spoko:

wacho_wacho
11-10-2011, 23:48
podpinam się pod temat, bo nie mogę nigdzie znaleźć rozwiązania, a siedzę już parę godzin (zaznaczę, że programistą też nie jestem).

Po dodaniu własnej sekcji pojawia się komunikat/błąd (w PA) o treści: "Używasz domyślnego szablonu dla tej sekcji co jest niezalecane. Więcej informacji na ten temat jest dostępne w dokumentacji."

Przy próbie dodania nowego wpisu nie ma możliwości wyboru kategorii.

Jak przełączę szablon na ten samochodowy, to błąd znika i można wybrać kategorię przy dodawaniu wpisu... ale ten szablon całkowicie nie pasuje do katalogu firm, a poza tym sam wpis całkowicie się rozwala (nie chcę wchodzić w szczegóły).

Czy będzie ktoś w stanie mi pomóc?

nikszal
11-10-2011, 23:59
To nie jest błąd. Identycznie jest we wszystkich instalacjach Sobipro.

Ściągnij ten szablon, zmień jego nazwę w pliku template.xml, zmień nazwę katalogu z default na inną, spakuj i zainstaluj w SobiPro.
Nie będzie tego nudnego ostrzeżenia i będzie można dokonywać wpisów.

wacho_wacho
12-10-2011, 00:30
dzięki. pomogło częściowo- komunikat się już nie pojawia, niestety wciąż nie można wybrać kategorii przy dodawaniu wpisu :/

nikszal
12-10-2011, 00:35
A co pokazuje sprawdzenie systemu i logi błędów?
Nie masz czerwonej flagi?

wacho_wacho
12-10-2011, 00:38
tylko 2 pomarańczowe:
Brak możliwości ustalenia wersji Apache. Proszę się upewnic że używana wersja to conajmniej 2.0.0.
MySQL views są niedostępne
(strona stoi na az.pl)przy szablonie samochodowym nie ma problemu z wyborem kategorii podczas dodawania wpisu

nikszal
12-10-2011, 00:41
Z dyskusji na forum dostępnym dla subskrybentów SobiPro pamiętam, że na serwerze az.pl trzeba coś włączyć, ale nie pamiętam co. Przypomnij się jutro (już dzisiaj), to poszukam tej informacji.

wacho_wacho
12-10-2011, 00:46
może chodzi o funkcję GOT? Na początku przy próbie jakichkolwiek zmian ustawień SobiPro w PA pojawiał się błąd 501:



Method Not Implemented
GET to /iszamotuly_pl/administrator/index.php not supported.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an
ErrorDocument to handle the request.
Apache Server at hosting9955872.az.pl Port 80

Skontaktowałem się z adminem mojego serwera, włączył co trzeba i mogę zapisywać ustawienia.

nikszal
12-10-2011, 00:52
może chodzi o funkcję GOT?
Nie pamiętam o jaką funkcję chodziło, bo nie przykładałem do tego wagi. Na swoim serwerze nie mam problemu z Sobi. Zajrzałem teraz do wiadomości prywatnych na forum i... zonk, bo mam wyczyszczoną skrzynkę, a tam miałem tę informację.

wacho_wacho
12-10-2011, 11:53
no to kiszka trochę... może ktoś wie co zrobić, żeby przy domyślnym szablonie można było bez problemów wybierać kategorię dodając nowy wpis?

nikszal
12-10-2011, 12:11
Molestuj administratora serwera na az.pl, bo problem leży wybitnie po stronie jego konfiguracji. Tego jestem pewien na 100%.

wacho_wacho
12-10-2011, 16:09
ale jak zmienię szablon domyślny na ten samochodowy, to dodawanie wpisu działa bez zarzutu, więc to raczej nie wina serwera

nikszal
12-10-2011, 16:13
A co na to mówi ACL - Panel Kontroli Dostepu w SobiPro?
Kurczę, chłopie nie bądź bezradny jak dziecko we mgle.

wacho_wacho
12-10-2011, 21:13
tam też jest wszystko ok (na tych samych ustawieniach inna templatka przecież działa ok).

Póki co: skopiowałem szablon 'vehicles', zmieniłem nazwę, podmieniłem plik z domyślnej templatki: common/vcard.xsl
Potem spakowałem i zainstalowałem.

Efekt: teraz poprawnie wyświetla się wizytówka firmy, ale wciąż błędnie wyświetla się pełny wpis do katalogu (siakieś dwukropki, cena z prawej strony itp.). Tu się przyznam, że nie wiem, który plik mógłby za to odpowiadać

Pozostaje jeszcze później tylko kwestia podmiany tekstu: 'Offer a car' na 'Dodaj Wpis', ale to będzie już chyba najmniejszy problem.

Może ktoś wie i podpowie, co zmienić, podmienić, żeby pełny wpis wyświetlał się normalnie?

nikszal
12-10-2011, 23:02
Zgubiła cię pycha.

W szablonie C&V nie jest tak łatwo jak w szablonie domyślnym. Wszystkie pola, które w nim umieścisz muszą być "z palca" wpisane do szablonu.
Przed usunięciem trzeba była najpier popatrzeć na kod szablonu, a dopiero później dokonywać zmian.

Zajrzyj do pliku components/com_sobipro/usr/templates/vehicles/entry/details.xsl

wacho_wacho
12-10-2011, 23:12
no to moje rozwiązanie problemu:

skopiowałem szablon 'vehicles' na hdd, w pliku template.xml zmieniłem jego nazwę. Z 'default' templatki z folderu common skopiowałem plik vcard.xsl i podmieniłem z analogicznym plikiem w 'samochodowym szablonie'.
(plik odpowiedzialny za wyświetlanie skróconej wizytówki).
Z folderu entry skopiowałem details.xsl i tak jak poprzednio wkleiłem do szablonu samochodowego.

Całość spakowałem do ZIPa i zainstalowałem w SobiPro. W ustawieniach sekcji wybrałem nowy szablon i póki co wszystko bangla ok.

a co do Offer a Car:

wystarczy z domyślnej templatki skopiować plik translatin.xsl i dodać na koću przed znacznikiem /translation> taki kawałek kodu:


<term value="Offer a Car">
<value lang="de-DE"></value>
<value lang="pl-PL">Dodaj Wpis</value>
</term>