PDA

Zobacz pełną wersję : Portal na Joomli. Co można zrobić?



Dantes
05-10-2011, 17:14
Witam!

Mam pytanie do mega kozaków od Joomli. Chcę zrobić portal informacyjno-branżowy. Mam już model biznesowy, handlowca i dziennikarza.

Ale trzeba zrobić sam portal....

Czy na Joomli da się zrobić takie portale jak: http://www.meble.pl

l (http://www.meble.pl/)ub http://twojrynek.pl/

P (http://twojrynek.pl/)roszę "miszczów" o podanie jaka to może być cena, oraz co może stanbowić jeszcze koszt przy tego typu projekcie.

pozdrawiam serdecznie i dziękuję z góry za odpowiedz
Dantes

Gall Anonim
05-10-2011, 17:18
Da się zrobić -a ceny podadzą Ci koledzy na PW - takie zasady gry.
Pzdr

Dantes
05-10-2011, 17:40
Dzięki. A czy można stwierdzić na jakim silniku są postawione te portale? I ajki jest szacunkowy koszt?

Gall Anonim
05-10-2011, 17:45
Jeden to http://www.edito.pl/

Drugi - Nie wiem
O cenie już napisałem.
Pzdr

kurtz
05-10-2011, 17:52
ile jesteś w stanie wydać na taki projekt ?

Dantes
05-10-2011, 17:59
Bardzo dziękuję Ci Gall Anonim, zawsze udzielasz bardzo kompetentnych odpowiedzi. Jesteś tutaj - i dla mnei też - prawdziwym expertem

Kurtz: właśnie chciałbym to zrobić możliwie ekonomicznie. Czy mógłbym znać przynajmniej widełki? Chciałbym wiedzieć czy mam wystarczającą sumę czy muszę pozyskać jeszcze fundusze, albo wejść w spółkę.

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

kurtz
05-10-2011, 18:01
jeśli na systemie podobnym do edito to od 80 000 netto w górę.

Dantes
05-10-2011, 18:03
80 tysięcy!!!!!!!!!!!!!!!!!! Boże!!!!!!!!!!!

A czy na Joomli dałoby się zrobić portal o podobnych możliwościach i co nie ukrywam za dużo mniejsze pieniądze???

Gall Anonim
05-10-2011, 18:05
@Dantes - proszę daruj sobie ten sarkazm :) ,
są pewne reguły - przynajmniej wypadałoby się ich trzymać - nie sądzisz.
Po przekorze - rozumiem że masz kolejny mega fajny i mega tajny projekt:)
Pzdr
__________________________________________________ ______________________
Cóż - kwestia odbioru - widocznie mam kompleksy :)

Dantes
05-10-2011, 18:06
to nie był sarkazm

kurtz
05-10-2011, 18:10
na forum jest dział zleceń. tam możesz napisać ofertę i może ktoś ci to zrobi.

problemem jednak w przypadku odpowiedzi na takie pytania jest postrzeganie systemu poprzez pryzmat tego co tylko widzisz.

tak na prawdę systemy komercyjne to dużo bardziej złożone środowisko, w których zapleczu kryje się mnóstwo funkcji nie tyle edycyjnych co procesowych [ w biznesie ].

podałem ci cenę minimalną, określającą stworzenie makiety, indywidualnego szablonu oraz pracę kodowania takiego systemu. oczywiście ogólnie rzecz ujmując. mam tu na myśli pracę programistów, projekt menadżera czy marketingowca.

Gall Anonim
05-10-2011, 18:10
80 tysięcy!!!!!!!!!!!!!!!!!! Boże!!!!!!!!!!!

A czy na Joomli dałoby się zrobić portal o podobnych możliwościach i co nie ukrywam za dużo mniejsze pieniądze???
Kwestia zleceniobiorcy - Wiesz jak jest :) - Znajomy kupił w okazyjnej cenie mercedesa ze szrotu - i "jest strasznie kontent".
Pzdr
P.S. A ja ponownie przerzucę cegiełkę - ILE DAJESZ? :)

Dantes
05-10-2011, 18:33
mam na razie 2 tys. Ale jestem w trakcie zbierania funduszy. Wiem, że to mało. Od razu mówię, ze na kwotę rzędu 50 tys. nie ma raczej widoków.

---------- Post dodany o 17:33 ---------- Poprzedni post był o 17:20 ----------

ok. Mógłbyś trochę jaśniej KURTZ? Z czym to się je?

funkcje edycyjne co funkcje procesowe??

Czy na Joomli da się zrobić taki rozbudowany portal i czy wystarczy do niego jeden programista? Za menagera czy marketingowca robiłbym ja:)

Dzięki za cenne uwagi i licze na więcej

kurtz
05-10-2011, 18:38
sorry kolego, ale tu nie szkoła biznesu.

chcesz, żeby ci zrobiono. podajesz konkretny przykład, ale nie masz kompletnie pojęcia o środowisku w którym chcesz robić biznes.


Za menagera czy marketingowca robiłbym jażart. czytaj jw.

resztę wytłumaczą ci experci przy okazji wykonywania zlecenia.

Dantes
05-10-2011, 18:41
Kurtz....bez złośliwości....jestem obstukany w tematach bizensowych ale ten portal to dziewiczy pomysł. Potrzebuje teraz troszeczkę know-how.

P.S ja tez jestem fanem ojca chrzestnego (pamietasz to scenę z łbem konia....masakra...film dla prawdziwych mężczyzn)

kurtz
05-10-2011, 18:51
jak dziewiczy to za know - how : 20 000 netto

wybacz, socjotechniki może trochę liznąłeś, chociaż bardzo ona kulawa, ale o prowadzeniu biznesu nie znając procesów jego funkcjonowania, wiesz niewiele lub nawet mniej.

ja nie jestem fanem ojca chrzestnego. ja! jestem ojcem chrzestnym. :hmm:

Dantes
05-10-2011, 18:54
Ja prowadzę biznes....ale na innym polu.....co rozumiesz pod pojęciem, że nie rozumiem procesów funkcjonowania albo prowadzenia biznesów.

a to przepraszam...ja jestem takim jakby majkelem corleone w takim razie, może liznę coś wiedzy od Ciebie

kurtz
05-10-2011, 18:57
oferta konsultacji została podana. w akapicie :

http://forum.joomla.pl/showthread.php?57203-Portal-na-Joomli.-Co-mo%C5%BCna-zrobi%C4%87&p=253689&viewfull=1#post253689

Dantes
05-10-2011, 20:23
A czy jest jakiś hiper-kozak co zrobiłby taki portal i zmieścił sie w 5 tysiącach?

pyziak
05-10-2011, 20:31
A czy jest jakiś hiper-kozak co zrobiłby taki portal i zmieścił sie w 5 tysiącach? Napisz w dziale zlecenia, to będzie odpowiednie miejsce a nie tu i nie zapomnij określić waluty

Dantes
05-10-2011, 21:32
Ok napiszę. A czy jako młody, przystojny webmaster możesz mi określić mniej więcej na ile da się zejść z kasą?

palyga007
05-10-2011, 21:38
Ok z racji tego, że dyskusja już chyba nigdzie dalej nas nie zaprowadzi temat zamykam.

@Dantes
Takie rzeczy proszę załatwiać poprzez PW (tak jak to napisał Gall Anonim)

pyziak
05-10-2011, 21:38
A czy jako młody, przystojny webmaster możesz mi określić mniej więcej na ile da się zejść z kasą?nie wiem czy piszesz o mnie, ale nie jestem taki młody ( w przyszłym roku będę już dziadkiem), co do cen to jestem cholernie drogi, co do określenia atrakcyjności fizycznej to mam nadzieje że jesteś kobietą :)

palyga007
05-10-2011, 21:41
zapomnialem zamknąc..
:]